1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-04-18, 20:49   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
A nie chodzi o TACE - dotętniczą chemioembolizację?

Można o tym poczytać np. tutaj.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-13, 20:32   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Pytanie tylko, czy lekarce chodzi o schemat chemii zwany TAC, czy o chemioterapię TAC = transarterial chemotherapy , czyli chemioterapię dotętniczą.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-13, 07:23   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
TAC = docetaksel, doksorubicyna, cyklofosfamid.
Taki schemat został zalecony?
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-01, 22:30   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Zwykle w diagnozowaniu raka dróg żółciowych wykonuje się ECPW.

Myślę, że skoro w biopsji wyszedł HCC, to tej diagnozy należałoby się trzymać. Biopsja wychodzi często fałszywie negatywna, tzn. mimo widocznych zmian, objawów w badaniu nie uzyskuje się kom. nowotworowych - jednak tutaj patolog zdiagnozował HCC, a więc taki obraz pod mikroskopem musiał uzyskać.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-01, 22:17   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Marynka napisał/a:
Jakie jest ryzyko że wynik biopsji jest błędny?

Trudno określić dokładny % - przy biopsji zawsze istnieje ryzyko, że pobrany wycinek będzie niemiarodajny bądź np. trafi się w miejsce akurat nie zmienione nowotworowo.

Marynka napisał/a:
Czy gdyby to nie był HCC to czy nexavar zadziała na nowotwora wywodzącego się z dróg żółciowych?

Przyznam, że nie znam badań dot. działania sorafenibu w raku dróg żółciowych, o ile w ogóle takie badania były wykonywane. W każdym razie udowodnioną skuteczność Nexavar ma w HCC i w raku nerkowokomórkowym.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-27, 20:56   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
No to zależy właśnie w jakich jednostkach. Norma jest do 20 mikrogramów/l, ale czasem wyniki podawane mogą być w mg/l. A to już przy wyniku 2,5 robi sporą różnicę.

Niemniej jednak markery mogą być zarówno w normie przy chorobie nowotworowej, jak i poza normą przy jej braku - nie jest to jednoznacznie diagnostyczny czynnik.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-27, 20:48   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
2,5 w jakich jednostkach?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group