1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpoznanie: Komórki nowotworowe
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6541

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-02-10, 09:50   Temat: Rozpoznanie: Komórki nowotworowe
Witaj, nelka.

cellulae carcinomatosae - komórki rakowe. Czyli w guzku faktycznie znajdują się komórki o charakterze rakowym. Oznaczanie receptorów oznacza, że będą badać wrażliwość guza na określone hormony, ponieważ czasem w raku piersi stosuje się hormonoterapię, a np. w przypadku obecności HER-2 stosuje się przeciwciało monoklonalne - herceptynę. Poczekaj na wyniki i daj znać jaki wyszły :)

Nie twierdziłabym tak jednoznacznie, że leki hormonalne mogą powodować nowotwór - nie ma jednoznacznych doniesień w tej sprawie, a np. moja ginekolog mówi, że te tabletki o niskiej zawartości hormonów są mało szkodliwe (oczywiście jakieś oddziaływanie niekorzystne mają, vide zakrzepica etc.). Sama brałam przez 9 miesięcy Diane35 ale lekarka mi je zmieniła, bo właśnie z racji dużej ilości hormonów są pogłoski, że mogą wpływać na powstawanie raka wątroby (przynajmniej tak twierdzi moja gin), dlatego dziwi mnie, że akurat te leki brałaś w kontekście menopauzy. Naturalnie nie wiem, czy faktycznie powodują ten rodzaj raka, ale Diane to tabletki anty starej generacji, właśnie z dużą dawką hormonów, częściej stosowane dla leczenia trądziku.

O leczeniu zdecyduje wynik histpatu guza, więc musisz czekać.

Pozdrawiam i życzę dużo siły!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group