1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-20, 17:18   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Witajcie! obecnie jestem na urlopie wychowawczym i mysle o powrocie do pracy. Jak myslicie nie ma przwciwskazan do pracy jako pracownik produkcji
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-16, 13:08   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Ja prywatnie zrobiłam usg tak dla siebie. Własnie mnie to dziwwi bo usg powinno byc chyba cześciej robione dla dobra pacjeta, widomo rtg nie powinno sie robić zbyt czesto.
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-01-15, 09:49   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Witajcie! wczoraj miałam wizyte kontrolna w DCO Wrocław. Wizyta trwała z 5 min lekarz zbadał blizne i powiedział ze wszystko dobrze wyglada kazał obserwowac blizne i tyle, teraz kontrola za 6 miesiecy czy nie powinnam dostac skierowac na badania usg itp?? ostatnio sama prywatnie zrobiłam usg brzucha i pachwin.
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-29, 17:11   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
dziekuje ;)
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-29, 16:45   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
witajcie! bardzo prosze o interpretacje wyniku usg wezlow chonnych pachwinowych, ktore wykonalam prywatnie. Wiztyte w DCO mam doiero na 14 stycznia oto wynik:
Po strnie lewrj podluzny wezel chlonny z wyrazna hyperechogeniczna wneka o architektonice odcznowej o wymiarach 16,0x4,8 mm
Po stronie prawej podobny wezel chonny z wyrazna hyperechogeniczna wneka o architektonice odczynowej o wymarach 15,3x4,0 mm
Czy ten wynik jest ok?
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-20, 23:05   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Dopiero za 3 miesiace mam kontrole u ch.onkologa juz pomalu oswajam sie z choroba. Chyba kazdy przechodzi etapy : niedowierzania, przerazenia, zlosc, rozpaczy i kolkulacji ile zycia zostalo hmmm... Tu trzeba byc silnym i sie nie dac :) Nadzieja jest w postepie medycyny a przykladem jest James Allison :) Jestem pewna ze bedzie tylko lepiej.

W pierwszy poscie nie dopisalam wszystkich informacji moze sa wazne HBM45 +, S100+,Ki67 8% Co to znaczy?
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-09, 10:17   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Istnieje możliwość przebadania zmiany którą mi wycieli jeszcze raz gdzie inndziej?? jak są procedury .... może ktoś wie ile to kosztuje ?
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-08, 11:08   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Dostalam tel od kordynatorki i w poniedziałek znów bedzie dzwonic bo moj lekarz prowadzący wraca z urlopu opisze moj wynik histopatologiczny ale z tego co sie ona orietuje jest wszytko dobrze! Martys tak jak piszesz co 3 miesiace badania kontrolne beda.

Jak mam rozpoztać ze coś jest nie tak ? na co zwracać uwag. Czyli jak mam wezły ok to nie ma szans na przeżuty odległe ??
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-07, 12:22   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Lekarz który mnie cioł we wałbrzychu i po odebraniu wyniku powiedział ze nie jest dobrze ze nic mi nie moze obiecać bo jest źle i szcezrze w tym momencie się załamałam dobrze ze moj mąz jest bo ja nie wiem co by było w tym samym dniu przenisłąm sie do wrocławia zmknełam dignostyke pogłębioną i konsylium miałam we wrocławiu i 4 dniach miałam operacje nie było czasu zeby pogadać z lekarzem nawet nie wiedziałąm o co pytać a teraz moj lekarz jest na urlopie do poniedziałku i czekam az kordynator sie odezwie co dalej czy to juz koniec czy jakieś leczenie
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-07, 11:40   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
moze wiesz o co chodzi z tym wynikiem czy czerniak sie wznawiał - SKORA Z BLIZNĄ PO POSZERZENIU UDA LEWEGO - Margines wycięcie makroskopowo bez zmian . Mikroskopowo: ziarnina zapalna, przewlekły odczyn zapalny z komórkami olbrzymimi oraz nieznaczne włóknienie.
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-07, 09:46   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Pierwszą operacje usunięcia zmiany miałam we Wałbrzychu na ul. Sokolowskiego i gdy otrzymałam wynik to przeniosłam się do DCO Wrocław i tam miałam poszerzenie marginesu i pobrany wezeł wartowniczy. Badania miałam USG jamy brzusznej , USG wezłów chonnych pachinowych, RTG klatki piersiowej badania te wyszły wporzadk.

[ Dodano: 2015-10-07, 10:58 ]
Może jakieś badania mam zrobić prywatnie dla pewność czy napewno wszystko jest ok ?? Wiesz może ktoś co znacza te klasyfikacje clark, breslov i mitoz, i typ nonbrisk ??

[ Dodano: 2015-10-07, 11:00 ]
Moze coś sie stosuje profilaktycznie zeby nie było wznowy tego chwasta po latach ??
  Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
agnieszka87

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-06, 21:37   Temat: Czerniak złośliwy Clark II breslov 1mm
Witam! jestem tu nowa mam 28 lat pomóżcie bo niewiem tak naprawde nic o czerniaku o rokowaniach i tych kasyfikacjach clark i breslov , wskażnik mitoz od czego to zależy. Zaczne od początku w czerwcu br. zauważyła na udzie nogi lewej krostke która zaczełą sie zmieniać w czarna plamkę która sobie rosła napoczatku myślałam ze to krew pod skóra i w lipcu poszlam do dermatologa czy zmana nie jest tą złą i co dr powiedziała że niec grożnego nie widzi no ale należy ją usuną wiec zgłosiłam się do chirurga i usunełam zmianę o wielkości 0,3mm 30.07 i po 3 tyg czekania na wynik,ktory mnie zwalil z nóg MELANOMA MALIGNUM typ SSM Breslov 1mm Clark II Faza wzrostu poprzecznego bez owrzodzeń bez inwazji naczyń i nerów. Wskaźnik mitoz poniżej 1/mm2 TILS typu nonbrisk. Załąmałam sie czemu mnie to spotkało nie dociera to domnie do tej pory do ja sie nie lubie opalać sztucznie i na słońcu niemam jasnej karnacji i nie mam pieprzyków i nawet w rodzinie nie było takiego przypadku hmm.. wydaje mie sie ze ktoś tu sie pomylił coż we wrzesniu miałam kolejną operacje poszerzenie marginesu i wycięty wezeł wartowniczy do badania i po 4 tyg oczekiwań straszne było to czekanie noce nie przespane mam wynik chyba jest ok 1.SKORA Z BLIZNĄ PO POSZERZENIU UDA LEWEGO - Margines wycięcie makroskopowo bez zmian . Mikroskopowo: ziarnina zapalna, przewlekły odczyn zapalny z komórkami olbrzymimi oraz nieznaczne włóknienie. 2 WEZEŁ WARTOWNICZY PACHWINY LEWEJ - Zbadano 1 wezeł chlommy bez zmian nowotworowych (1/0). Niewiem co mam myślec czy to juz końiec z ta chorobą jak to wszystoko wygląda moze być nawrót jak to rozpoznać na co uwage zwracać !! prosze pomóżcie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group