1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
akos6

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18988

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-14, 13:52   Temat: Rak piersi
ja do swojego też byłam przywiązana :lol:
  Temat: Rak piersi
akos6

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 18988

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-14, 13:40   Temat: Rak piersi
Oto informacje z pierwszej ręki. Mam 33 lata jestem po masektomii radykalnej i usunięciu węzłów chłonnych dokładnie miesiąc. Blizna jest cieniutka - lekarz założył mi szef plastyczny czy jakoś tak się to nazywa. Ze strony usuniętej piersi nie miałam i nie mam żadnych dolegliwości. Nie stosowałam żadnych maści ani plastrów. Bardziej dokuczliwe było usunięcie węzłów chłonnych z powodu gromadzenia się chłonki. Ale też do przeżycia :) Strona psychiczna u każdej kobiety jest indywidualna- ja mimo jeszcze młodego :mrgreen: wieku jakoś sobie radzę. Wiem , że zrobię rekonstrukcję za jakiś czas. Ale póki co życie i zdrowie jest dla mnie najważniejsze. :-D

Sklep medyczny z miłą obsługą mogę polecić w Poznaniu.- nie wiem skąd jesteś.?

co do rady na wesele- można zakupić wkładkę bawełnianą , na zwykła protezę za wcześnie, można ją sobie przyszyć do swojego stanika i na pewno nie wypadnie podczas tańca ;) tyle że głęboki dekolt raczej odpada ....

Co do rekonstrukcji - nie wypowiem się czy można zrobić od razu. Wiem że lekarze często wolą odczekać.

Po operacji mama będzie zabandażowana. Stanik może założyć "na wyjście" swój ale bez fiszbin. w to wkłada się tę protezę bawełnianą dopasowaną do wielkości drugiej piersi.


jeśli chodzi o aha 2 ;) o leczeniu uzupełniającym lub jego braku tak naprawdę zadecydują lekarze po usunięciu i przebadaniu węzła i piersi.
Gdyby mama zdecydowała się na operację oszczędzającą zapewne miałaby radioterapię dodatkowo. Popraw mnie Rich jeśli się mylę 8-) Nie mylisz się. / R.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group