1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-14, 09:52   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Tak bardzo mi przykro Darku.... sciskam cie mocno, trzymaj sie... :cry:
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-13, 09:17   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witaj Darku,
pielegniarka hospicyjna posiada ogromna wiedze o chorych I jesli powiedziala, ze kroplowka moglaby tacie zaszkodzic to pewnie ma racje. Pewnie chodzi o niezbyt dobra kondyycje zyl po chemioterapii I dlatego tak powiedziala... Mysle, ze picie glukozy to nieglupi pomysl. Zawsze to jakies dodatkowe odzywienie. Spytaj lekarza o odzywki bialkowe dla kulturystow. Mozna je dosypywac do pokarmow np jogurtow albo spozywac w postaci plynnej. To suplement ktory bardzo dobrze I szybko jest przyswaja9y przez organizm no I ma wplyw na przyrost masy...
pozdrawiam Was goraco. Alice
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-08, 10:50   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
witaj Darku,
słyszałam o różnych skutkach ubocznych stosowania megalii, ale o zatorze nie. bardziej o skutkach związanych ze złym samopoczuciem, osłabieniem itd. ale nie wiem, może ktoś miał jakieś inne doświadczenia i Ci odpowie.

Przykre, że Twój tatko nie czuje się najlepiej, to pewne psychika dokłada swoje, bo na pewno przezywa śmierc brata :(
mimo wszystko życze Twojemu tatkowi, żeby stanął na nogi psychicznie i fizycznie i mam nadzieje, że megalia pomoże w odzyskaniu apetytu.
ściskam Was mocno:*
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-29, 11:55   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Ja Tobie również życzę Wesołych świąt i dużo zdrówka dla tatka a przede wszystkim, żeby wyniki były super :) pozdrawiam, alice
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-20, 10:22   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witaj Darku,
Od dluzszego czasu walcze z zaparciami nawykowymi u mojego dziecka, wiec mam spore doswiadczenie jesli chodzi o rozne srodki i specyfiki na zaparcia... z takich aptecznych polecam laktuloze bez recepty lub ciekla parafine. Laktuloze bierze sie najlepiej naczczo, 15 ml, efekt powinien nastapic po okolo dwoch dniach. Parafine tez naczczo, okolo lyzki stolowej i pozniej druga orzed planowznym obiadem. Oczywiscie skonsultuj z lekarzem jak masz mozliwosc bo parafina jest dosc silna, dziala jak czopek glicerynowy tylko od drugiej strony. :-). Naturalnych rzeczy to polecam sloiczek gerbera dla dzieci sliwki suszone. Ma postac papki, wiec tato nie powinien miec problemu z przelknieciem, a jesli bedzie mial to mozna go troszke rozwodnic sokiem np jablkowym, kompotem lub woda i podac w postaci gestego nekaru. Efekt nie jest natychmiastowy, ale powinien ,pogonic,.. w ostatecznosci mozna zrobic tacie lewatywe ale to tylko po konsultacji z lekarzem..
Pozdrawiam was goraco... alice
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-14, 12:16   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witaj Darku,
ochrypniety glos jest oznaka oslabienia organizmu. Tata nie ma sily, wiec mowi pewnie z ledwoscia i dlatego taki ochrypniety glos. Moj tata mial taki ochrypniety glos prawie caly czas, jak byl juz taki slaby. Na pocaatku myslalam, ze ma jakies zapalenie gardla albo krtani, ale mnie lekarz wyprowadzil z bledu. W miare jak Twoj tatko odzyska sily, glos powinien wrocic do normay. Sciskam was mocno i zycze szybkiego odzyskania sil. Slice
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-03-08, 13:02   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darku jestem z Wami! Powodzenia! Czekam na dalsze wiesci... Sciskam Was mocno :)
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-24, 08:37   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
;) Super Darku :) bardzo sie ciesze, ze trafiliscie na dobrych lekarzy, to podstawa. Teraz pilnuj, zeby tatko nie zlapal infekcji, najlepiej niech siedzi w domu w taka pogode ;) zajmij go czyms, zeby za duzo nie myslal;-) trzymam za was kciuki i czekam na wiesci, jak juz zaczniecie leczenie. Pozdrawiam was goraco
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-17, 22:29   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Darku trzmam kciuki! dobrze, że nie ma przerzutów!!! teraz tylko jak najszyciej uderzyc w gada!!! sercem i myslami jestem z Wami
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-11, 11:40   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Dziekuje Ci Darku za wszystko... Twoj tatko ma wielkie szczescie, ze ma takiego syna...
Mam nadzieje, ze u was wszystko w porzadku..
Czekam na wiesci i sciskam mocno. Alice
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-05, 11:44   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witaj Darku,
Ciesze sie, ze uwas wszystko ruszylo z kopyta :) bardzo szybki termin udalo Ci sie wynegocjowac. Pewnie mile Panie z rejestracji ulegly, bo sie do nich mocno usmiechales ;) najwazniejsze ze zadzialalo i ze teraz szybko wszystko sie potocxy z tymi badaniami...
Co do plastrow to wiem, ze moze je przepisac tylko onkolog tzn specjalista, na pewno nie lekarz pierwszego kontaktu, bo pytalam. Wiem tez, ze najpierw zaczyna sie od delikatnych srodkow przeciwbolowych typu paracetamol, ibuprom, kiedy przestaja pomagac przechodzi sie na polke wyzej czyli np tramal no a pozniej to juz raczej tylko morfina... z tego co wiem to te plastry sa na bazie morfiny, wiec xorientuj sie u lekarza czy twoj tata ich jux potrzebuje? Chyba ze pisze jakies totakne bzdury to prosze zeby mnie jakis moderator wyprowadzil z bledu ;)
Pozdraiwam was goraco i trzymam kciuki za wyniki badan, czyli tylko dobre nowiny :)
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-04, 14:59   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witaj Darku,
Co tam u Was? Macie wkoncu to skierowanie na TK?
Pozdrawiam i trzymam kciuki za szybkie badanie
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-01, 21:22   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
proponowalabym Ci zapytac lekarza a jak nie masz mozliwosci to podskoczyc do apteki i spytac farmaceute czy trzeba cos brac, bo mi lekarka nawet przy ketonalu przepisuje zawsze jakas oslonke ;)
  Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
alice

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 36085

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-01, 20:23   Temat: Guz Neo przewodu pokarmowego
Witaj Darku,
czytam Was od poczatku i trzymam kciuki..
widze, ze macie takie przeprawy z lekarzami, terminami jak my. Smutne to jest, ale co zrobic. TRZEBA ZACISNAC ZEBY I WALCZYC! Mam nadzieje, ze zrobicie szybko te wszystkie badania i postanowia jakies konkretne leczenie. Bede zagladac do Was ;) pozdrawiam. Alice
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group