1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca lewego.D38
asereT

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-30, 20:44   Temat: Guz płuca lewego.D38
::rose:: ::rose::
  Temat: Guz płuca lewego.D38
asereT

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-05, 12:24   Temat: Guz płuca lewego.D38
Furosemid (Furodemidum)


wpisałąm Furodemidum..a miało być Furosemidum


Przypominam, że martita44 ma swój wątek kciukowy, do którego przenoszone są posty niemerytoryczne. / absenteeism
  Temat: Guz płuca lewego.D38
asereT

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-03, 10:15   Temat: Guz płuca lewego.D38
Cytat:
asereT
jeśli możesz to napisz w wolnej chwili, co Mąż brał na te bóle i w jaki sposób pozbył się tego stanu zapalnego.Pozdrawiam!

Witam, w związku z tym, że sama zdiagnozowałam tzn prywatnie zrobiłam badanie moczu (koszt niewielki bo tylko 5,50 i to na cito, czyli czekałam na zrobienie analizy moczu 30 minut w Miejskim Szpitalu), wzywani do męża lekarze dosłownie "olali" to co mówił mąż i moje informacje więc poszłam do zaprzyjaźnionej apteki pokazałam wynik i poprosiłam o Cipronex500, Urosept, Furosemid - bo mimo dużego parcia na pęcherz mało, albo wcale nie sikał.
W tym dni dałam mu Furosemid na czczo 1 x dziennie 1 tabletkę, 2 x dziennie Cipronex - rano i wieczorem i 3 razy po 2 tabletki dziennie Urosept.
Na drugi dzień miałam wyznaczoną dla męża kontrolną wizytę w centrum Onkologii u kardiologa, więc poszłam do niego i na pytanie gdzie jest mąż odpowiedziałam, że mąż jest leżący i pokazałam wynik... od razu zapytał mnie, czy ma założony cewnik..odpowiedziałam, że nie, bo badania nikt mi nie zlecał zrobiłam je sama i w związku z trym mam pytanie, czy oprócz leków kardiologicznych wypisze mi pan dr receptę przynajmniej na antybiotyk, który wyprosiłam w aptece..No i otrzymałam receptę na wszystkie leki a nawet poprosiłam dodatkowo o No-spę forte - p/bólowo.

Cipronex mąż dostawał przez 5 dni, a po tym czasie zaniosłam mocz na posiew..no i czekamy co się tam wyhoduje... teraz mąż dostaje rano Furosemid (Furodemidum) i 3 x dzienjie Urosept już po 1 tabletce i czekamy.. Jedno wiem i widzę, bóle zniknęły w 95%
aaa i dodam jeszcze, że gdy w piątek o 22,30 wezwałam z Poradni Dyżurującej wizytę domową..tym razem pan dr już nie kwestionował diagnozy ZUM i nie wmawiał, że to przerzut, czy neuralgia, bo opowiedziałam cała sytuację od początku.Po tym jak zerknął na wynik i na leki, które podawałam, stwierdził, że pacjent ma dobre zaordynowane leki. Dał tylko No-spe w iniekcji domięśniowo i zostawił mi 2 czopki paracetamolu, gdyby wystapiła podwyższona temperatura (powyżej 38 stopni)
Ale martita44 ja zalecałabym Ci, abyś zrobiła świeże badanie moczu i zobaczysz czy stan leukocytów i ta mętność się poprawiła, czy pogorszyła, i czy nie "wykluło się coś jeszcze" jeśli nie, to zaczęłabym podawać tylko Urosept - jest to środek ziołowy, który nie może zbytnio zaszkodzić i odwiedziłabym z tym wynikiem lekarza POZ, czyli lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam i życzę dla Ciebie dużo zdrowia i cierpliwości...
  Temat: Guz płuca lewego.D38
asereT

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-02, 14:47   Temat: Re: Guz płuca lewego.D38
martita44 napisał/a:
Pilnie proszę o pomoc!!!


Badanie Moczu:
barwa: Żółty
Przejrzystość:Mętny
ph: 5.5
Ciężar właściwy 1.020
Białko: nieobecne
Glukoza; nie wykryto
Bilirubina: nieobecna
Urobilinogen: prawidlowy
Ciala ketonowe: nieobecne
Azotyny: nieobecne
Krew: nieobecna

Nabłonki płaskie dość liczne w polu widzenia
Nabłonki okrągłe nieobecne
Śluz dość obfity w preparacie
Leukocyty 30-40 w polu widzenia
Erytrocyty świeże 1-2


I już wiemy skąd są te bóle okolicy lędźwiowej, a może nawet i podbrzusza.
Już samo to, żem mocz nie jest przejrzysty lecz mętny mówi nam o tym, że toczy się w drogach moczowych infekcja..a do tego podwyższona ilość leukocytów - 30-40 w polu widzenia - gdzie ich norma to 3 - 5 no i świeże erytrocyty.
To samo było u mojego męża... kilkakrotnie wzywałam pogotowie lub wieczorową bądź nocną wizytę domową i od każdego z lekarzy wysłuchiwałam tylko, że skoro pacjent onkologiczny to jest to spowodowane przerzutem do kości, drugi lekarz stwierdził przerzut do kręgosłupa a trzeci stwierdził, że to neuralgia po przebytym półpaścu.. nikogo nie obchodziło, że męża bolało w okolicy lędźwiowej, ale bardziej na prawo, czyli w okolicy nerki prawej oraz ból objawiał się też w podbrzuszu.. a dodatkowo parcie było na pęcherz duże, ale moczu tyle, co kot napłakał... tylko że u męża było już bardzo groźnie, bo obie nerki bolały, wyszły w moczu azotyny, bardzo liczne bakterie i leukocyty 50 - 70 , czyli stan zakażenia bakteryjnego
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group