1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co to moze byc?
asia19

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18964

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-27, 20:57   Temat: Co to moze byc?
TK klatki, tak? No zobaczymy, ja wciąż trzymam kciuki. "Cień" nie zawsze znaczy przerzut, a przerzut nie zawsze znaczy koniec leczenia. Mimo wszystko jeśli zdiagnozuje się przerzut w przypadku ca przełyku to niestety wyniki leczenia nie są optymistyczne.
Pozdrawiam i czekam na wyniki
  Temat: Co to moze byc?
asia19

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18964

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-27, 20:22   Temat: Co to moze byc?
Robert najlepiej będzie, jak przedstawisz wyniki, będziemy w stanie powiedzieć coś więcej.
  Temat: Co to moze byc?
asia19

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18964

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-28, 20:50   Temat: Co to moze byc?
Robert napisałam 'na oko' bo narzędziem pracy podczas gastroskopii jest dosłownie oko lekarza i endoskop. Każdą zmianę patologiczną lekarz mógł tak określić, więc naciek npl nie jest nieprawidłowy. Teraz nic Ci nie doradzimy bez konkretnego wyniku badania histopatologicznego.
Pytałam o refluks- cóż, objawy opisane przez Ciebie odpowiadają również najczęstszym objawom refluksu i to może być ich przyczyna. Teraz należy jednak różnicować zmianę między łagodną i złośliwą, przez Internet i bez wyniku Ci nie pomożemy. Wiem, że to bardzo ciężkie, ale ochłoń trochę i poczekaj na wynik.
  Temat: Co to moze byc?
asia19

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18964

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-28, 20:39   Temat: Co to moze byc?
Wiem absenteeism dlatego o tym napisałam, żeby Robert dobre mnie zrozumiał. Na 'oko' (nawet wprawne) można stwierdzić tylko, czy jest jakaś patologia, a jeśli jest- rodzaj pokaże hist.-pat.
Trzymamy kciuki :)
  Temat: Co to moze byc?
asia19

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18964

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-28, 20:35   Temat: Co to moze byc?
To jest moje zdanie, choć chodziło mi raczej o różnicowanie zmian łagodnych ze zmianami złośliwymi- na podstawie samego obrazu nie odważyłabym się. Mój brat miał robione badanie przez doświadczonego gastrologa i ten patrzył na niego z lekkim przerażeniem (mój brat ma 23 lata) [w opisie badania było coś na zasadzie 'patologiczna zmiana'], ale zmiana okazała się łagodna. Napisz, ile masz lat, czy palisz i czy miałeś diagnozowany refluks.
  Temat: Co to moze byc?
asia19

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18964

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-28, 20:22   Temat: Co to moze byc?
Witaj Robert. Tak jak napisała iwka, naciek npl oznacza naciek nowotworowy, choć moim zdaniem nie da się tego stwierdzić na podstawie samego badania endoskopowego (oczywiście bez wyniku hist.-pat.). Mój brat sam odczuwa uczucie pełności, miewa zgagę po zjedzeniu czegoś 'cięższego', również miał dziwną 'narośl' w przełyku (choć brak było owrzodzenia). Zmiana okazała się brodawczakiem (zmiana łagodna).
Napisz proszę, ile masz lat, czy nie miałeś dotąd zdiagnozowanego GERD (choroba refluksowa żołądka). Palisz papierosy?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group