1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
asia19

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24985

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-29, 10:01   Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
Doskonale my wszyscy znamy ten stan i to rozumiemy... Pisz, kiedy potrzebujesz podzielić się z nami informacjami, czegoś nie rozumiesz bądź szukasz pomocy.. :)
W tej ciężkiej chorobie ciężko o sprzymierzeńców, lekarze tak czy siak traktują nas jako zło konieczne... A może poszukać w okolicy gastrologa? Mój Tata ma takiego gastrologa, co prawda prowadzi Tatę od dobrych kilkunastu lat, ale myślę, że można to jakoś załatwić.. Mojemu Tacie skierowanie na TK dał gastrolog. Może idźcie do gastrologa, powiedzcie, że stoicie w miejscu i to badanie naprawdę jest potrzebne? Naprawdę szkoda kasy na drogie wizyty prywatne bez tego badania..
  Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
asia19

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24985

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-27, 10:30   Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
Myślę, że szukanie na siłę lekarza bez przyjrzenia się temu, co macie i tego, czego nie macie jest nieporozumieniem. Przez dalsze poszukiwanie lekarza i względne zaprzestanie konsultacji na miejscu skazujecie siebie i szczególnie Tatę na cierpnie i brak konkretnego działania. Ale do rzeczy. Na chwilę obecną macie:
1. Panendoskopię obrazującą guz, zweryfikowany w hist.-pat. jako rak gruczołowy G3- czyli o wysokim stopniu złośliwości.
2. Najprawdopodobniej na podstawie rtg, bronchoskopii, usg i pacjenta w wywiadzie uskarżającego się na ból przy przełykaniu założono stent.
Protezowanie przełyku wewnątrz jest zazwyczaj elementem leczenia paliatywnego (nie mającego na celu wyleczenia chorego). Rozumiem Waszą potrzebę robienia czegoś więcej. Myślę, że najrozsądniej byłoby udać się do najbliższego Wam ośrodka onkologicznego bądź chirurgicznego celem wykonania TK czy EUS. Konsultacja bez jednego z tych badań wydaje mi się bezcelowa- bo to co macie to nie jest pełen obraz choroby, pozwalający na stwierdzenie, z jakim stadium choroby mamy do czynienia. Co prawda dolegliwości bólowe mogą budzić niepokój i stwierdzenie, że rak jest miejscowo zaawansowany, jednak miałabym nadzieję, tym bardziej, że opis gastroskopii nie wskazuje chociażby na duże zwężenie.
Osobiście ja znalazłabym jakikolwiek oddział chirurgii przewodu pokarmowego z dostępem do TK i - nawet idąc do lekarza przez gabinet prywatny (co przyspieszy diagnostykę)- prosząc o zajęcie się pacjentem i wykonanie pozostałych badań. Zasadne może wydawać się wykonanie PETa, który jest bardziej czułym badaniem w przypadku raka przełyku. Jednak na to wszystko musicie mieć skierowania, ponadto zarówno TK, nie mówiąc już o PET- to są drogie badania. Ponadto musicie pamiętać, że Tata jest po prostu słaby, skoro ma problemy z jedzeniem i raczej nie nadaje się do jeżdżenia na konsultacja np. do Gliwic. Tym bardziej, że ta konsultacja na dzień dzisiejszy niewiele Wam da.
Pozdrawiam
  Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
asia19

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24985

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-24, 12:14   Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
Moim zdaniem to ten lekarz, który zakładał stent powinien zlecić TK. Gdzie Wam go założono? Jeśli nawet dany szpital nie ma TK to chyba mogą skierować Was do innego, w którym takie badania się wykonuje?
  Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
asia19

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24985

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-24, 10:52   Temat: Poleććie proszę dobrego torakochirurga/onkologa
W jakim mieście cała ta historia ma miejsce? Przecież to po prostu się w głowie nie mieści...
Na początku chyba trzeba zrobić TK klatki piersiowej, ale powinniście się udać do tego lekarza, co zakładał stent- to on przecież musi Wam pomóc, nie pierwszy lepszy chirurg..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group