1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy
avi87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11044

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-07, 10:48   Temat: Rak tarczycy
Oj to chyba mamy co innego, przeciez nie bede sie trzec pumeksem po twarzy?:O
Bylam u dermatologa , przepisala mi jakies masci ale chyba nic nie daja.. plamy raz sa raz ich nie ma.. doslownie na calej twarzy. W gliwicach twierdza ze to nei od tego ( ze jod mogl wywolac czynnik alergiczny ktory kiedys nie uczulal wcale), dermatolog twierdzi ze to od tarczycy , wiec opinie sa rozne. musze sie wybrac chyba do alergologa. Ale te plamy nei daja normalnei funkcjonowac, sedzace czerwone przeklenstwo. Juz sie sama domyslam ze to moze na tle nerowym/stresowym?
  Temat: Rak tarczycy
avi87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11044

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-10, 14:10   Temat: Rak tarczycy
Witam!!
Po roku czasu przeszłam jod diagnostyczny.. do ktorego trzeba bylo sie odpowiednio przygotowac! a mianowicie odstawic dotychczasowe leki !! na poczatku bylo wszystko ok.. w sumie nawet czulam sie lepiej przyjmujac zastepczy lek cynomel potem nic potem jod diagnostyczny niestety pkazalo sie ze znow musze przyjac duza dawke gdyz wychwytywano u mnie jeszcze komorki rakowe.. po powrocie z gliwic do domu sie zaczelo suchosc skory, lamiace sie wlosy , i przede wszystki okropne swedzenie twarzy !! wychodza mi czerwone plamy ktore pozniej sie przesuszaja a ja nie moge normalnie funkcjonowac !!:/ plamy schodza mi x-godzin nie wiem co mam robic.. najgorsze jest to ze sa one wudoczne i strasznie to swedzi .. biore leki na alergie. czy ktoras z Was tak miala? jak sobie z tym radzilyscie? kiedy to przechodzilo? Wrocilam do swojej dawki leku bylam juz na wizycie u swojego lekarza.. niedlugo mam zrobic kontrolne tsh ft3 i ft4.
Pozdrawiam !
  Temat: Rak tarczycy
avi87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11044

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-07-02, 13:25   Temat: Rak tarczycy
Ja mały jod mam dopiero za rok na koniec sierpnia, ale oczywiscie jak najbaardziej dam znac co i jak. Zastanawia mnie jeszcze jak to jest z okresem? Czy ten jod moze miec jakis wplyw. w sumie tarczyca jest hormonem ktory u nas kobiet odpowiada za menstruacje i wydaje mi sie ze mi sie znow poprzestawialo..;/ nie wiem , piszcie jak wiecie cos na ten temat!:)


PS
U mnie nie wycieli calej tarczycy, na szczecie chirurg nie zaliczyl mnie do kolejnej operacji przed jodem, a juz mnie tym straszyli..;/ mam nadzieje ze pomoze i pozbede sie tego raka ! Mam 23 lata i pierwszy raz w mojej rodzinie stwierdzili raka zlosliwego tarczycy. Mama i siostra tez maja chora tarczyce i licze na to ze ich nie spotka to co mnie ! :) Jestem pelna wiary ze bedzie wszystko ok!:)

Pozdrawiam Serdecznie
  Temat: Rak tarczycy
avi87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11044

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-24, 11:40   Temat: Rak tarczycy
No fakt, nie o to mi chodziło..
W Gliwicach nie wiedziałam że tak w ogóle było.. teraz raczej można o takim expresie sobie pomarzyć;)
Zazwyczaj przyjmuja w piątki na cały weekend. także z tego co wiem to przebywa się w szpitalu-insytucie 3 dni od dnia podania jodu.


Czy ktos mial z tym do czynienia w niedawnym czasie?
  Temat: Rak tarczycy
avi87

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11044

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-22, 14:27   Temat: Rak tarczycy
Witam
pisze w takiej sprawie.

Jestem po leczeniu radiojodem (jod 131I). Na ten temat raczej wiem wszystko.
Zwracam sie z niewiadoma ktora dotyczy hospitalizacji diagnostycznej,
a mianowicie tego "małego jodu", ktory sie podaje w dniu przyjecia do Instytutu (Gliwice) i trwa to 3 dni.
Czy ktos wie czy przechodzi sie po tym tez jakaś kwarantanne ?
(pani ktora lezala ze mna na oddziale miala taki jod i w sumie nawet mogla miec swoja pizame itp, nawet z pokoju mogła sie wypuscic;p).
Cho dzi mi tez glownie o to czy przez rok nie mozna zajsc w ciaze tak jak w przypadku jodu 131?
Jest to dla mnie bardzo wazne.
Prosze o odpowiedzi osoby ktore przeszly cos takiego juz i ktore wiedza cos na ten temat.

Gorąco pozdrawiam

A wszystkim chorym życzę dużo wiary !! :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group