1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-27, 16:39   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Rozumiem Twoje odczucia -jesteś młodą kobietką ,powinny się wypowiedzieć osoby w Twoim wieku ,ważne aby pamiętać ,że to przejściowy problem ,minie.
Pewnie dlatego,że jestem wiekowa (duchem ,w żadnym wypadku! ;) utrata włosów traumy
nie spowodowała ,( teraz po 4 chemiach mam nowy śliczny puszek na głowie ) ale z wiadomych względów ma niestety swoje minusy.
Korzystam z peruki ( masz rację niezbyt komfortowo też się w niej czuje ) i z chusto -turbanów .
Czas szybko leci,ani się obejrzysz a powitasz dzień nowa fryzurką a może też
w autentycznie nowym kolorze .
pozdrowienia :)
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-25, 17:41   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Dzięki Justyna ,przyda się ,pozdrawiam :) (podczepiłam się ;) .
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-25, 14:54   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
marko 1 jesteś skarbnicą wiedzy :) ,sorki Marika ,że może wprowadziłam w błąd, ale dopiero sama o tym się dowiedziałam.
Odnośnie siemienia , moja lekarz niestety zabroniła mi przyjmować .
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-25, 11:38   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Marika ,jeszcze o problemach z żołądkiem,ja takich boleści dostałam tylko raz,zaraz poszłam do lekarza rodzinnego i biorę lek Nolpaza , po prostu poproś osłonowo na żołądek coś,
sądze,że jakiś specyfik ulży twoim problemom .
I z innej beczki, dowiedziałam się ,że można ubiegać się w Zus-ie o dodatek pielęgnacyjny,
sama będę niedługo o to występować, należy z Zus-u pobrać druk i przekazać do wypełnienia lekarzowi prowadzącemu ,potem do Zus-u dostarczyć ,albo obligatoryjnie przyznany będzie,albo wezwą na komisję,kwota ok,200,00 zł- uważam ,że każdemu z nas na leki się przyda chociażby.
pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-23, 17:50   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Faktycznie,długaśne masz te cykle , ja chemię przyjmuję w ciągu 5-6 tylko godz. i zupełnie nie mam apetytu, u nas nawet częstują kanapkami, ale jakoś nie mam na nie ochoty.
Pewnie możesz sobie przygotować jakąś sałatkę do pudełka,ryż ,kurczak ,warzywa.
Od 2-m-cy w dniu podania chemii sama jem jeszcze" normalne " potrawy,nie muszą być z tych delikatnych,akurat jest ok,ale nie namawiam bo trzeba poznać swój organizm
i reakcje na chemię.
Chyba Justyna słusznie zauważyła,ze doznania jakie odczuwamy po I chemii powtarzają się.
Pewnie jeszcze ktoś podzieli się swoim doświadczeniem.Pa
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-23, 15:26   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Kochanie , nie dostałaś recepty na lek przeciw nudnościom?,nie jestem pewna czy można je dostać bez recepty , ja mam (na razie 4-chemie -raz skorzystałam,ale było mi tylko niedobrze) lek o nazwie Setronon 8mg , jak możesz się skontaktować ze swoim opiekunem, to poproś o coś takiego,albo inny ,ale o tym samym działaniu,a może lekarz rodzinny wystawi receptę.
Może też podpowie Ci jeszcze ktoś bo wiem,że są różne specyfiki na te dolegliwości.
Co do jedzenie to zabronione zaraz po chemii są surowe owoce typu jabłka (piekłam w piekarniku ), pomidory i inna surowizna,chociaż kiedyś banany spróbowałam zjeść i nic się nie działo. Przyznaje po ok.12 dniach jem już sałatę,ogórki ,rzodkiewkę i pomidory .Jedzonko powinno być lekkie,polecam kurczaka na 10000000 :) sposobów ,ale chyba też dużo zależy od naszego organizmu ,jogurty niewskazane,ale biały serek i żółty spożywałam,
mleko tylko przegotowane, wszystkie warzywa ale gotowane, wzmożona higiena , całkowity zakaz kontaktu z osobami przeziębionymi,jeżeli już to w maseczce ,(chociaz niezbyt komfortowo się wtedy człowiek czuje-ja już to przerabiałam z wnuczkiem -5 latek-ale da się wytrzyma
Więcej g :) rzechów nie pamiętam ;) ,pewnie forumowicze też Ci coś podpowiedzą.
Pozdrawiam ,dużo radości Wam życzę :)

[ Dodano: 2015-04-23, 15:39 ]
sorki ,skleroza polecam,może znasz -pieczoną w całości paprykę(prawie ma być cała czarna) ,potem do woreczka foliowego,super skórka schodzi a papryka miodzio :)
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-23, 13:53   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Hej ,hej :) Ja już jestem babcią ,ale wszystkie te etapy przeszłam.
Mnie dopadła inna pokraka ,ale po chemii i sterydach różnie z nastrojami bywa ,
te symptomy o których piszesz każdemu się przydarzają .
Trudno z chorobą cieszyć się codziennością , ale rozejrzyj się jak pięknie dookoła.
Z Małym możesz spędzać dużo czasu na spacerkach ,pewnie już chodzi albo zaczyna ,
więc chociażby w czasie spaceru o chorobie nie będziesz myślała.
Wiem,że to trudne ,ale postaraj się myśleć pozytywnie ,pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
babinka

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15271

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-04-22, 16:54   Temat: Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Witaj Marika_Marika ,po drugiej chemii przeżywałam to samo, dosłownie 7 dni po iniekcji, myślałam , że umieram tak mnie bolało. Zmieniono mi na preparat Zarzio , przyjmuje go 5 dni , ale już takie bóle nie powtórzyły się. Porozmawiaj z lekarzem ,może zamieni Ci ten preparat wzrostu na inny.
Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2015-04-22, 16:57 ]
Sorki -Zarzio to czynnik wzrostu białych krwinek - prawidłowe określenie,oczywiście spełnia to samo zad. co Neulasta . :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group