1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-12-05, 09:06   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Tak mam wsparcie od bliskich.Moj maz jest przy mnie cały czas.Rodzice i teście wspierają ale chyba też nie mogą na to patrzeć.Zwijam się z bólu, mama placze ...wole zeby żeby rzeczy nie widzieli
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-12-04, 01:58   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Dziękuję...dziękuję za to ze jesteście :-D
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-12-03, 14:20   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Bardzo ciężko z nim wygrać dziś się o tym dowiedziałam kiedy lekarz wezwał mnie do siebie do gabinetu po zrobionym badaniu TK jamy brzusznej wyszło ze mam guzy juz na nerce, wątrobie dość duży 6cm, węzły chłonne zajęte.Nadal mam nadzieję...bo umiera ostatnia ale chyba wiemy czego możemy się spodziewać...
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-12-02, 13:42   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Dzięki kochani za słowa uznania... dalej trwa walka tym razem po radioterapii głowy. Od miesiąca nic innego tylko szpitale (komplikacje po radioterapii). Lekarze o nicz mnie nie poinformowali, ani o bolesciach, ani o tym ze wlosy totalnie wypadą, ani o wyjalowieniu jelit przez co trafiłam na SOR z takimi bolesciami brzuch iż myślałam ze to juz koniec... jednak nadal wierze ze po burzy wyjdzie jednak te słońce. Zycze pogody ducha i woli życia każdemu :-D
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-11-03, 11:29   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
ja juz nic nie rozumiem bo statystyki statystykami a jednak ludzie z przezutami do mózgu umierają.A wiem to bo mam kontakt z ludzmi którzy leczą sie ze mną w Krakowie.Vemurafenib jednej PAni tylko przedłużył życie ale nie wyleczył i nie zlikwidował guzków w mózgu takze przeżyła jeszcze 5 miesięcy od diagnozy a cały czas przyjmowała lek.Także sądze że nie na wszystkich działa.Może i lek dobry ale nie cudowny.Pozdrawiam
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-31, 22:11   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
o widzisz...świat mały, a raczej ta nasza Polska
ja teraz jade 6 listopada do Krakowa a 9 listopada do Gliwic
Mała ok...3 dni polezalysmy w szpitalu bo dostawała gorączki bez konkretnego powodu.Wyniki ma super więc stwierdzili że to na tle nerwowym kiedy ja wyjeżadzam.No cóż juz mnie nic nie zaskoczy...chyba że ... :-)
jedno znamię będę chciała jej usunąc napewno bo ma je tuż pod pępkiem a jest to miejsce gdzie ociera gumka od spodni więc miejsce drażnione.Lepiej chuchać na zimne.
Gorąco pozdrawiam i róznież zdrowka życze
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-31, 21:24   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Witam u mnie troche zmian aktualnie jezdze do Gliwic...będę miała naświetlania głowy po tym jak prywatnie zrobiłam sobie MR z kontrastem okazało się że mam 2 guzki w płacie czołowym.Vemurafenib działa ale zapomnieli uprzedzic że nie na OUN no i masz tu babo placek.Załatwiłam sobie radioterapie i 9 listopada mam być przyjęcta na oddział szpitala w Gliwicach.Narazie po 2 tyg znów mi zrobili MR i tomograf a dokładnie wczoraj.Wyników jeszcze nie znam
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-07-14, 09:46   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
witam witam...juz jest lepiej, daje rejde ;-)
do vemurafenibu biore sterydy zeby te moje miesnie i stawy nie dawaly sie tak we znaki i nie jest źle...Wczoraj bylam w Krakowie na TK wyniki we wtorek.To moje 5 min ...taka chwila prawdy, poniewaz to moje pierwsze TK od czasu zazywania Vemurafenibu...We wtorek znow Krakow: krew, EKG no i musze zrobic badania tarczycy tak mi kazala pani ktora podawala kontrast przed TK.Podobno to bardzo wazne badanie podczas gdy ja musze TK robic co 2 m-ce.Narazie jestem w Zakopanym i sie "relaksuje"....staram sie nie myslec o wynikach.Mam nadzieje ze bedzie dobrze
pozdrawiam gorąco
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-05-30, 10:09   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Witam Cię na dzien dzisiejszy juz nie biore interferonu ale brałam przez 7 m-cy ale prywatnie bo państwowo mi odmowiono.Brałam interferon jako dodatek do chemii dożylnej.NA dzien dzisiejszy lecze sie az w Krakowie.Podlegam badaniom biologicznym Vemurafenibem.To juz tydzien jak biore tabletki.I ścina mnie z nóg od 3 dni.
A jak z leczeniem u Ciebie?
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-28, 10:19   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
dziękuje bardzo za odpowiedz zastanawia mnie dlaczego wczoraj Poznan tak szybko mnie zbył...nic nie zaproponowali...czy trzeba w takiej kwestii tez walczyc o swoje?zadzwonie jeszcze raz, zapytam.Moze trzeba nakierowac panów doktorów lub cos podpowiedziec...jeszcze raz dziękuje

[ Dodano: 2011-07-28, 10:35 ]
własnie skonczylam rozmowe z onkologiem z Poznania ktory dzwonił w mojej sprawie do Wawy i badania o ktorych mi pisałas własnie sie zakonczyły.Tłumaczył mi ze ja juz mialam przzuty do dwóch węzłow i nie zakwalifikowałąbym sie do tych badan.Powiedzial dosłownie i potwierdził to lekarz z Warszawy ze interferonu mam nie brac.Za 2 miesiące mam przyjechac do WCO w Poznaniu zostaną przeprowadzone wszystkie badania w celu sprawdzenia mojego stanu zdrowia i czy nie ma dalszych przezutów.Czyli pozostało czekac i myslec ze moze nic mi nie bedzie.Zycie jak na bombie!Moze wrócic do Wrocławia i przyjac ten interferon?naprawde mam dylemat.Za duzo sprzecznych informacji
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-07, 23:29   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
kochani nieraz oglądałam programy typu "sprawa dla reportera" i zawsze było mi żal ludzi pokrzywdzonych przez los...pracodawców i lekarzy a dziś mam wrażenie że moja historia tez nadaje się własnie do takiego programu.Gdy komuś opowiadam jak to się zaczeło robią tylko oczy i brakuje im słow.Bo jak skomentowac postępowanie lekarzy?Gdyby chodziło o jednego.Ale ja byłam u 8 specjalistów nikt ale to nikt przez rok nie wpadł na pomysł aby zbadac guza który się powiększał a wokół miał stan zapalny.Nikt nie zlecił badan pod kontem czerniaka....jakakolwiek biopsja bądż badanie laboratoryjne.Tego nie mogę przetrawic.No cóż...Jadzka spokojnie to akurat moj przypadek okazł sie felerny w skutkach jezeli chodzi o Szczecin.Ja nie skreslam tego miasta pod kontem precyzyjnosci badan laboratoryjnych...po prostu do mojego wycinka zabrał sie ktoś nieodpowiedzialny
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-07, 18:48   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
Przykro mi że też masz MM...jak się do tego na dzień dzisiejszy odnosisz?na jakim etapie jesteś?czy możesz mi powiedziec co juz przeszłas?jakie leczenie...operacje?
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-04, 15:13   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
biofanka pisałas ze u Ciebie też padła pomyłka.Czy na dzien dzisiejszy juz wiesz co Ci jest?
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-03, 19:19   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bardzo dziękuje...nie spodziewałam się tak szybkiego odezwu.Wiem ze większosc ludzi poddaje sie na starcie i nie ma sił przy walce z nowotworem jednoczesnie walczyc z lekarzami.Rozumiem że błędy sie zdarzają.Ale ktoś nie pomylił wirusa grypy czy ospy...tu chodzi o moje życie i oto co mi zostało...Mam nadziej ze mimo zaawansowanego procesu nowotworowego mam szanse na dalsze życie.Przeciez mam dla kogo.Chcę tylko udowodnic ze jezeli ktos podejmuje się sztuki medycznej a w tym przypadku pani dermatolog a jest to kobieta około 50tki oraz postawienia diagnozy przez histopatologa przez profesora juz emerytowanego bo własnie przeczytałam o nim w internecie to musi świadczyc o ich doświadczeniu bo my pacjenci tym ludziom zawierzamy.Trafiło mi sie cholerstwo w postaci raka skóry.To niczyja wina ale chodzi o ten czas....mogło byc inaczej.Za dużo pomyłek.Nie jestem osobą msciwą ale mam żal!!!
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
bajda84

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 116578

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-03, 18:33   Temat: Czerniak guzkowy, Clark V, Breslow 5 mm, przerzuty do węzłów
otóz kazdy wycinek był badany gdzie indziej ...pamietam jak za pierwszym razem wyciety guzek pływał w słoiczku i mowili ze pojedzie do Szczecina.Gdy wróciły 4 sztuki wycinano mi to w Nowej Soli tam badanie histopat.pokazało ze jest to czerniak złośliwy a dokładnie zmiany nowotworowe od 3 lat.Wychodzi na to ze zaczeło sie gdy byłam w ciąży dzis mała ma 3 i pół roku.To jednak pomyłka padła w Szczecinie to juz wycinali mi MM.Boziu co za pech!wypozycze bloczki i preparaty i zbadam to na neutralnym gruncie w zupełnie innym laboratorium.Powinnam ich skarżyc...nie wiem od czego sie zabrac
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group