1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-08, 15:29   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Tak bardzo Romku dziękuje za tak piękne słowa. Czytam i płaczę. Tak wielu dobrych słów od dawna nie słyszałam.
Wiem doskonale, że to forum jest moim miejscem i tutaj czuję się najlepiej, bo tu są ludzie tak dobrzy i tylko Wy może cie mnie zrozumieć.
Romku kochany MÓJ PRZYJACIELU! Brak słów jak bardzo myślami będę z Tobą
|buziaki| :heart:
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-20, 22:32   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Romanie i ja tak myślę. Nie myśl, że przemawia przeze mnie egoizm. Mama kiedy spytałam ją diagnozie czy mam przylecieć odpowiedziała- ja tobie powiem kiedy masz przylecieć i będziesz mnie trzymać za rękę jak będę umierać.
Roman słowa od takich ludzi jak Ty są tak ważne i takie kojące.
Dziękuję

:in_love: :heart:
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-20, 19:13   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Monisia dziękuję Tobie za te słowa!
Ten mój wątek założyłam w chwili największego bólu i braku odpowiedzi na wiele pytań.
Odpowiedzi i tak nie uzyskałam ale wytłumaczyłam sobie, że takie było mojej Mamy przeznaczenie.
Ból jest, tęsknota jest i taki wielki żal.
Jestem jedna i tak bardzo daleko od taty, który jest taki samotny. Czekam na wakacje ina to, że chociaż kilkanaście dni z nim spędzę.
Dużo wsparcia i pocieszenia znalazłam tutaj.
Serdecznie pozdrawiem i dzięki za dobre słowa
:heart:
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-22, 02:57   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Dziękuję!
Czytam historie na tym forum i ogarnia mnie smutek, że mama miała takiego pecha. Nie miała szansy na podjęcie walki z rakiem.
I nie potrafię tego zrozumieć.
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-22, 02:38   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Mi nie chodzi o badania przesiewowe. Chodzi o profilaktykę.
Jak mama miała obojczyk prawie dziurawy i było wykonane zdjęcie rtg. to nic nie było widać?
I chyba rtg. pokazałoby złamany krąg?
I jeszcze jedno kiedy cewnikuje się pacjęta?
DZiękuję :)
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-22, 01:00   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
No właśnie chyba nie. Na początku też myślałam o tym co napisałas.
Po scyntografii okazało sie, że obojczyk jest jak sito no i krąg Th7 patologicznie złamany.
A przerzuty były prawie do wszystkich kości.
Nie wiem czy na zdjęciu rtg. widać zniszczenie kości np. osteoporozą abo rakiem?
Dziękuję za odpowiedzi

[ Dodano: 2012-01-22, 01:02 ]
A tyle mówi się o profilaktyce w każdej chorobie.
A o tym lekarz rodzinny powinien wiedzieć. Smieszne jest to, że w moim mieście jest tomograf komputerowy i badania dla palaczy po 55 roku życia za darmo.

[ Dodano: 2012-01-22, 01:04 ]
Też mało się pisze o skuteczności stosowania tarcewy>
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-22, 00:11   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Wiem że moje szanse na wyjaśnie nie czego kolwiek są znikome.
Wiem doskonale, że mama zanim tata dotarł nie miała nic podanego. Z bólu miała pogryzione wargi do krwi. Lekarz pytał jakie dawki morfiny mama przyjmuje.
Ale w przypadku mamy było dużo zaniedbań i nie chodzi mi o zaniedbania medyczne.
Jeszcze raz dziękuję Wam

[ Dodano: 2012-01-22, 00:20 ]
Niki masz rację tak właśnie myślałam.
I mam jeszcze taką mała radość. Kiedy przyjechałam do szpitala w dniu śmierci mamy ,była nieprzytomna. Wyszłam na chwilę i kiedy wróciłam mama miała otwarte oczy. Oddychała bardzo ciężko i bulgotało. NIe miałam odwagi patrzeć w jej oczy, bo łzy płynęly. Połażyłam swoją głowę na jej piersiach i głaskałam jaj po twarzy. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że wszystko cichnie. Po chwili zapanowała całkowita cisza i wtedy wyszłam i powiedziałam pielęgniarce,że mama chyba umarła.
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 23:51   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Bardzo Wam dziękuję! Bardzo!!!

[ Dodano: 2012-01-22, 00:01 ]
Wiem, że stan mamy był bardzo poważny. Ale w niedzielę jak tata widział ją ostatni raz nic nie zapowiadało tego co się wydarzyło w nocy. Tylko ją zacewnikowali.
Odnośnie naświetlania wiem, że działało tylko przeciwbólowo. Mama miała złamanie patologiczne kręguTh7.
Na oddziale neurologii oprócz badań zrobionych w chwili przyjęcia nic przez prawie 10 dni nie robiono. Wartość dimerów przekraczała 9000ng./ml.
Przyczyną śmierci mamy była niewydolnośc krążeniowo-oddechowa.

[ Dodano: 2012-01-22, 00:06 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Mama nie miała kaszlu, krwioplucia, bólu w klatce piersiowej.
Tylko ten ból barku. Nie wiem czy dobrze rozumuję oznaki raka płuc dały przerzuty do kości. Czyli rak płaskonabłonkowy rozwijał sie dużo wcześniej?
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 23:09   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Wiem! Tylko przeze mnie przemawia ból. Mama moja odeszła 40 dni temu. Wielu informacji nie mam, ponieważ mieszkam w USA. Przyleciałam do Polski po tym jak mama dostała wylewu. Z chorobą mamy pogodziłam się i miałam przylecieć po pierwszej chemii. Prawdą jest, że trochę mi prawdy nie mówiono.
Wylew przekreślił wszystko. A najbardziej przerażające jest to, że kiedy mamęprzewieziono na neurologię to pozostawiono ją samą. Tatę powiadomiono po paru godzinach. Jak dotarł mama krzyczała z bólu. Dopiero po interwencji mamę przewieziono na oddział. Jak ona to przeżyła nie wiem. Pani doktor pytała tatę o dowki morfiny.
To chyba troszke mnie tłumaczy.
Dziękuję

[ Dodano: 2012-01-21, 23:14 ]
Piszesz o pytaniach. Zadawałam i co. Intruzem byłam. A następny dzień pani doktor wniosek do hospicjum kierowała. Nie wiem na jakiej podstawie.
Na oddziale ode mnie się dowiedzieli w jakim stanie był kościec mojej mamy. Ona była cała obolała. Nie można było jej dotknąć.
Po prostu tragedia. Nie wiem jak przez to wszystko przeszłam, patrząc na cierpienie mamy i nie móc jej pomóc.
Łzy same płynęły.

[ Dodano: 2012-01-21, 23:18 ]
Ja byłam dobrej myśli kiedy mama wreście trafiła na onkologię. Wiedziałam już tyle, że mówić będziemy o przeżyciu kilku miesięcy. Na wasze forum zalogowałam się 22 listopada a 28 mama dostała wylewu.
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 19:26   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Tak masz rację! Ale ja sama posiadam tylko takie.
Naświetlania były tylko na obojczyk, który był jak sito i na kręgi Th3- Th10.
Na jakiej podstawie. To dobre pytanie. Mama była palaczem. W marcu zeszłego roku była u pulmonologa i nic nie wykrył. W maju mama doznała silnego bólu w odcinku piersiowym kręgosłupa. Lekarz wypisał tylko leki przeciwbólowe.Żadnego zdjęcia rtg. Potem zaczęły się bóle barku. Kiedy mama ponownie udała się do lekarza rodzinnego ponownie otrzymała serję zaszczyków. Ból nie minął, więc dostała skierowanie na rtg.barku. Ortopeda zaaplikował blokadę. Radiolog zaznaczył powiekszona wnęka płuc - zdjęcie do wyjaśnienia. I nadal nic. Był jeszcze półpasiec. Mama trafiła na oddział wewnętrzny. Zrobiona morfologię. Wysoki poziom fosfatazy zasadowej był wysoki. Potem wykonano CT. I wyszedł guz płuca. Potem była bronchoskopia- rak płaskonabłonkowy.

[ Dodano: 2012-01-21, 19:31 ]
No i nadzieja, że to rak płaskonabłonkowy więc jest szansa na dłższe przeżycie.
No a potem była wreście onkologia. Naświetlania i czekanie na pierwszą chemię.
No i wyszła bakteria - pałeczka zapalenia płuc. A po 5 dniach od stwierdzenia bakterii mama dostała udaru.

[ Dodano: 2012-01-21, 19:38 ]
I tu jest problem!
Na żadne moje pytania nie udzielono mi odpowiedzi. Byłam traktowana jak intruz, który śmie zadawać jakieś pytania.
Nawet wysłano mnie do hospicjum nie informując nmie na jakiej podstawie kierowany jest wniosek bez zgody rodziny.
Więc uzyskanie odpowiedzi na moje pytania graniczyły z cudem.

[ Dodano: 2012-01-21, 21:04 ]
I znowu jestem sama!
Tak samo jak w szpitalu, rozkładam bezradnie ręce i wołam Pomocy.
Ale nikt nie słyszy!

[ Dodano: 2012-01-21, 21:51 ]
i Wy na niewygodne pytania nie udzielacie odpowiedzi!
To taka solidarność zawodowa.
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 18:53   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Przeciwskazanie do podawania dexavenu jest osteroporoza. A co z zaawansowanym rakiem kości?
Dziekuję za odpowiedzi ale wiemy obie, że są wymijające :)
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 18:39   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
ale wyczytałam, że przyśpiesza krzepnięcie krwi

[ Dodano: 2012-01-21, 18:40 ]
A czy u każdego pacjęta onkologicznego zaleca się wykonywanie parametrów krzepnięcia krwi?
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 18:32   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
To już nic nie rozumiem?
Mimo podawanych leków?

[ Dodano: 2012-01-21, 18:33 ]
Lek Dexaven stosowany jest w jakich przypadkach?
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 18:26   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Rak płuc płaskonabłonkowy póżno zdiagnozowany. Objawy tylko ból barku. Lekarz rodzinny i 2 ortopedów nie zwróciło uwagi na dopisek radiologa zdjęcie płuc do wyjaśnienia. Kiedy mama trafiła na onkologię okazało się, ze przerzuty są do kości, nadnercza i węzłow. Została poddana jednej serii naświetlań. Potem wyszła ta bakteria. A po 5 dniach od bakterii udar mózgu.
Czy bakteria mogła spowodować wystąpienie krwi w moczu?
Dziękuję
  Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
balagan

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-21, 18:13   Temat: udar mozgu a nowotwór płuc
Tak mojej mamy
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group