1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
biofanka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 42766

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-23, 17:58   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
Dziwne ,że nie zrobiono we wrześniu biobsji tego 30 mm węzła bynajmniej nie jest to typowa wielkość.Badni PET -CTe z grudnia nie wykazało odchyleń ale czy ból utrzymuje się nadal?Jaki jest to rodzaj bólu i czy się nasila?
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
biofanka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 42766

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-18, 21:59   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 2,8 mm
Nie wiem co Luika miałą na myśli pisząc "Do dzisiaj nie zastosowano żadnego leczenia?? Dla mnie trochę nie jasne przy Clark IV"
Niezależnie czy jest to II III czy IV stopiń wg Clark postępowanie polega na wycięciu guza wraz z odpowiednim marginesem oraz biopsja węzła wartowniczego. Często nie udaje się go oznaczyć właśnie przez złe wycięcie zmiany pierwotnej lub z innych anatomicznych lub fizjologicznych powodów. Wówczas stosuje sie obserwacje ew całkowie wycięcie węzłów z danego spływu. Co nie jest rutynowym w tym przypadku postępowaniem ,gdyż od dawna wiiadomo ,że wycięcie węzłów nie wpływa jednoznacznie na wydłużenie życia.
Jeśli chodzi o leczenie nie ma żadnej terapii na tym etapie.
Skala Clark odnosi się do miejscowego zawansowania nowotworu ( naciekanie warst skóry przez komórki nowotworowe) a nie do ogólnego klinicznego zaawansowania choroby czyli stadium (stage)IV, świadczącym o obecności przerzutów odległych. Myślę ze stąd to pytanie Luiki o ew. leczenie.
Czy wycięte węzły zostały zbadane czy były w nich przerzuty.Jeśli tak to w ilu .Informacja o tym pozwoli określić,które to stadium choroby?
Pozdrawiam serdecznie .
Luika w cudowny sposób zaraża swoim optymizmem ,polecam czytaje jej bloga :) jestem stałą czytelniczką :-D Pozdrawiam obie Panie. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group