1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-30, 13:01   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Zakończyłam diagnostykę.
Doskonały znawca wątroby-pewien Profesor na podstawie TK potwierdził, że nie mam nowotworu i że to rozrost guzkowy wątroby. Innej diagnostyki nie trzeba.
Mogę żyć spokojnie, raz na pół kontrola zmian, dodatkowo zawsze sobie zrobię markery.
Trzymajcie się kochani-życzę Wam z całego serca wiele dni, wyleczenia, zdrowia !!!
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-12, 12:47   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Na forum uzyskałam odpowiedź, że tylko badanie histopatologiczne da pewność co moja wątroba ma i abym nie zaniedbała dalszej diagnostyki.
Chcę mieć 100 % pewności, że nie mam raka- dziwne? Przecież dalej się boje.
Mam tylko opis badania TK od radiologa czy mam mu bezgranicznie ufać ?
Uważacie, że to wystarczy i nie diagnozować się dalej pilnie tylko w trybie normalnym, czekając na wizytę pół roku?
Już nie wiem co mam robić :cry:
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-11, 10:28   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Witam po powrocie,
Chciałam się dziś umówić do poradni hepatologicznej w ŚUM w Katowicach, bo tam pracuje pewien polecony mi Profesor korzystając z zielonej karty którą mam. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że niestety nie mają podpisanej umowy z NFZ na przyjmowanie pacjentów onkologicznych.
Do tej pory wszystko robię prywatnie, to po co ten cały pic z kartą onkologiczną skoro nie można się dostać do dobrych placówek :evil:

[ Dodano: 2015-06-11, 12:11 ]
Zadzwoniłam do jednej z 3 podanych na stronie NFZ poradnie hepatologicznej, która ma podpisany kontrakt.
I tu kolejna niespodzianka-pan doktor nie chce przyjmować pacjentów onkologicznych, mogę przyjść za tydzień i spytać czy by mnie przyjął :shock:
Ręce opadają :evil:
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-25, 14:59   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Reszta moich dzisiejszych wyników.
CEA 0,78 ng/ml
AFP 1,35 IU/ml 0,00 5,80 N
CA-19,9 7,32 U/ml 0,00 27,00 N

Kochani :)
Dziękuję Wam za wsparcie i pomoc.
Dalej czytam to forum i nie mogę się otrząsnąć ile w nim bólu i cierpienia :(
Ja myślałam, że umieram, a żyję-nawet jak ktoś ma tak przerażającą jak ja wstępną diagnozę, niech nie traci wiary i nadziei.
Wiara czyni cuda......
Bardzo, bardzo trzymam za Was kciuki!!!
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-22, 18:15   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
W poniedziałek będę mieć wyniki reszty markerów.
Na razie mam CEA 0,78.
Bilirubina całkowita 0,61.
Dodatkowo zrobiłam Przeciwciała anty HCV-niereaktywne.
Niekiedy lepiej nie ruszać pewnych guzów.
Czeka mnie dalsza diagnostyka, ale to na spokojnie po powrocie z zasłużonego urlopu.
W każdym bądź razie moja wątroba się regeneruje, spadły mi do prawie normalnych wartości ALT i AST, przestało gnieść w boku.
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-21, 13:29   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Boże jak się cieszę -chyba nie mam raka :)
Wklejam wynik TK.
Mam do zrobienia jeszcze markery i inne bad. krwi ale się uspokoiłam.
Po wczorajszej wizycie u profesora byłam całkiem zdołowana, bo powiedział że zmiany wyglądają źle i wymagają pilnej diagnostyki, może biopsja itd. Straciłam wczoraj nadzieję, gdyż wszystko przemawiało za rakiem.
Pewnie czeka mnie dalsza diagnostyka, ale to już na spokojnie.
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-18, 14:25   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Mam już zieloną kartę.
Zaczekam chyba na spokojnie na wizytę u profesora i wtedy zobaczę na czym stoję.
Dziękuję, że jesteście :)
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-18, 09:11   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Dzięki za odp.
Poradźcie co zrobić:
-czy jest sens iść prywatnie do profesora na wizytę, który pracuje w Gliwicach czy może lepiej od razu iść do kogoś z Warszawy?
Gdzie się lepiej leczyć z chorą wątrobą.
Wizyta kosztuje 300 zł, a ja jestem bezrobotna bo wychowuję dwójkę niepełnosprawnych dzieci więc nie mogę szastać pieniędzmi :-(
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-17, 09:58   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Nie zamierzam się poddawać-mam dla kogo żyć :)
Najgorsze jest to, że nie zdawałam sobie wcale sprawy z tego że mogę być chora, gdyż czułam się i czuje całkiem zdrowa.
Jestem wściekła na lekarzy, że nie skierowali mnie przez 4 lata na usg. Ostatnie usg miałam idealne. Ja nie miałam wiedzy i moje wyobrażenie o raku było takie, że ludzie jak są chorzy są chudzi i bardzo źle się czują. Czy lekarze nie powinni kierować profilaktycznie swoich pacjentów na usg choć raz w roku-przecież usg kosztuje tylko 70 złotych.
Nie będę miała TK w poniedziałek, bo jak wczoraj pojechałam po skierowanie okazało się, że profesor powiedział że najpierw chce mnie zobaczyć, zbadać i zastanowić się co w moim przypadku będzie najlepsze i jakich potrzebuje badań :(
Oczywiście wyobraźnia robi swoje i się takim stwierdzeniem przestraszyłam.
26 maja mam lecieć do Hiszpanii, dzieci mi bilety kupiły. Może polecę i się zdystansuje, czy 14 dni to bardzo dużo?
Żyć normalne?
  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 10:47   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Badania robię prywatnie, już poniedziałek mam TK jamy brzusznej i miednicy.
W środę wizytę u profesora z Kliniki w Gliwicach.
Ostatnio robiłam też chwilę przed usg badania krwi, bo mnie niepokoiło dziwne uczucie w prawym boku tam gdzie zazwyczaj bolał mnie woreczek-takie miałam uczucie gotowania jak boli rana polana wodą utlenioną-wklejam.
Myślicie, że nie musi być aż tak źle?
To najlepsze co udało mi się ostatnio wyczytać, bo szczerze to co piszę w necie o zmianach jak moje na wątrobie zdołowało mnie totalnie. Doszłam do wniosku, że zaraz zżółknę, siądzie mi wątroba i w przeciągu dwóch miesięcy umrę :(

  Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
dorota.sz

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-16, 06:57   Temat: Nowotwór złośliwy wątroby?
Witam wszystkich,
Mam 44 lata i chyba jestem chora na nowotwór złośliwy wątroby.
Piszę chyba, bo dopiero przede mną cała diagnostyka a swe przypuszczenia opieram na dwóch wynikach usg.
O tym, że mogę mieć tą okropną chorobę dowiedziałam się 4 dni temu podczas oceny moich kamieni w woreczku żółciowym, bo mam chory woreczek od 6 lat. Nie pije, nie palę a moja wątroba jest w kiepskim stania.
Nie mogę się z tym pogodzić, wyje i nie śpię po nocach-mam malutkiego synka ma tylko 6 lat i obiecałam mu kiedyś że będę żyć długo.
Nic mnie nie boli, czuje się dobrze, nie jestem żółta, słaba, nie schudłam-czy to wszystko przede mną czy może jednak to nie rak?
Jeśli to rak i wyrok to kiedy zaczną czuć się źle i ile mi życia mniej więcej zostało?
Bardzo się boje :(
Na dzień dzisiejszy mam badanie moczu, krwi i dwa usg (wklejam wyniki).



[ Dodano: 2015-05-16, 07:53 ]
Może jeszcze pytanie-
Gdzie się leczyć?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-05-18, 08:29 ]
Bardzo proszę o zamieszczenia wyników jako załączników, a nie linków do fotosika czy innych serwisów hostujących pliki. Oraz proszę o usuwanie danych lekarzy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group