1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-18, 21:15   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
BeataM, u nas wczoraj też 17, mineło 2 miesiące. Wiem dokładnie co czujesz, Ja tak samo nie radzę sobie, a każdy nastepny dzień jest czekaniem. Rodzina też mi każe iść do psychiatry, ale Ja nie chcę, poprostu żyję w zawieszeniu i dalej nie wierzę, w to co się stało. :cry:
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-11, 20:27   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, tak samo jak Ty nie radzę sobie wogóle........
Dalej nie dotarło do mnie, to co się stało. Nadal czekam.......
Z każdym dniem moja tęsknota wzrasta...... :cry:

Przykro mi z powodu mamy koleżanki.
Beatko szkoda, że w dobie takiej technologii na raka płuc jeszcze nikt nie znalazł złotego środka.....

:cmok:
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-10, 23:33   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko co u Ciebie ?
Widzę, że tak jak Ja bywasz na forum.

Ściskam bardzo mocno
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-17, 10:34   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, ból jest w każdym z Nas na tym forum i nikt z Nas nie może pogodzić się z tym, że jeszcze na tą chorobę nie ma skutecznych lekarstw......
Ech, może kiedyś..........

Twoja tęskona za Mamusią, świadczy o Twojej miłości do Niej i czas może tylko troszeczkę złagodzi Twój ból, a tęskona pozostanie na zawsze w Twoim serduszku. :cry:
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-03, 16:06   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
:/pociesza:/
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-19, 20:14   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, tak bardzo mi przykro...... :cry:
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-24, 00:06   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Popieram Was.
Rodzinna przepisuje nam leki jak zabraknie, chociaż mówi, że się nie zna, to o co prosze to przepisuje. Od początku tez dowiedziałam się o stałym zleceniu na morfologie i już pare miesięcy z tego korzystamy. Poprostu idziemy wtedy kiedy wiem, że trzeba.
Onkolodzy na chemii zauważyłam, że niechętnie odpowiadają na pytania, obiecują badania, ale ich nie robią. Sama wszystkiego musze pilnować.
Mamy szczęście do prowadzącej, jest dostepna w każdej chwili i bardzo dużo nam pomaga.
Dużo mówić, dopiero jak dopadł nas ten skorupiak, to wiadać jak ten cały system działa.
Poprostu są lekarze i lekarze.
Katarzynko, właśnie tak trzeba poprostu powiedzieć co się chce..... bo wiem że tak można.....
Beatko tak to jest, tylko dlaczego my wiedząc z informacji zasięgniętych z forum musimy o wszystko walczyć i wszystkiego pilnować ????
Dużo siły Ci życze i czekamy na wiadomości.
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-23, 21:50   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
BeataM napisał/a:
zadzwoni pani do mnie jak będzie coś się działo i wtedy dam skierowanie"

No to dzwoń pojutrze po to skierowanie.
Jutro dowiedz się jak długo się czeka na konsultacje u radiologa.
Po skierowanie na morfologie do rodzinnego i spytaj o skierowanie o hospicjum domowe.
Sama wiesz, że trzeba sobie radzić samemu właśnie w takich sytuacjach.
pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-02, 23:36   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko to straszne co piszesz. Bardzo mi przykro.
Też, raz tak miałam i latałam do szpitala z neupogenem.
Najważniejsze teraz jest, aby Mamusi szpik zaczą pracować.
Sama wiesz jak w tej chorobie jest , każdy dzień przynosi coś innego.
Jutro, też będzie dzień i napewno lepszy. :/pociesza:/
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-01, 20:47   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
BeataM, powiem Ci co ja bym zrobiła.
Poszłabym do ogólnego lekarza i wzieła skierowanie na brachyterapie do Warszawy (COI). Jeżeli tamten radiolog zadecyduje, że mamusia sie nie kwalifikuje, to dopiero wtedy byłabym pewna, że tak jest.
Z tego co napisała DSS, BRTH to nie jest to samo co naświetlania z zewnątrz i niekoniecznie płyn i rozpad guza są przeciwskazaniami.
Dwie wskazówki do takiego leczenia już masz:
-nie poddające się leczeniu farmakologicznemu krwawienie z dróg oddechowych
-guz rosnący egzofitycznie i zamykający światło oskrzela (czyli powodujący niedrożność tego oskrzela, czopując je swoją masą).

Zrobisz jak będziesz chciała, ale wydaje mi się, że radiolog, który robi bronchskopie jest najbardziej kompetentny, aby podjąc o tym decyzje.

pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-30, 19:17   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, czy rozmawiałaś z lekarzem na temat bronchoskopii ?
W Twoim wątku, #194- DSS napisała :W trakcie bronchoskopii możliwe jest powstrzymanie krwawienia jak i decyzja o brachyterapii. Możliwe jest też w razie potrzeby rozważenie założenia stentu (gdyby ściana tchawicy była uszkodzona lub uciśnięta).
Z tego wynika, że jeżeli bedzie możliwość, to mamusia może mieć brachyterapie.
Czekamy jutro na wiadomości.
pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-13, 15:58   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko nam przy krwiopluciu przepisano Cyclonamine. Po DHC, też mamy problem z zaparciami, a jak nie bierzemy to kaszel nasila się. Po lekach wziewnych mieliśmy problem z grzybicą. Onkolog, pulmonolog, ogólny, mówią że kaszel to "normalne" przy tej chorobie.......
Chyba to zamknęte kółko........
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-10, 17:01   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko
Oczywiście, jeżeli guz się zmniejsza, to kaszel ustępuje.
Płyn może powodować kaszel.
Chemioterapia powinna zmniejszać ilość gromadzonego płynu, może również spowodować całkowite zniknięcie płynu.
Pamiętaj jednak, że u Twojej Mamusi, chemia działa, ale pomalutku, w grudniu brała antybiotyk na zapalenie........ dochodzi też problem z morfologią.
Najlepiej, żeby Mamusia mogła dalej przyjmować chemie......
Napewno ktoś kompetentny, odpowie badziej dosadnie na Twoje pytania.
pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-08, 22:37   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, może nie na temat wątku, ale wtrace się co do Twoich torbieli. Dlaczego nie chcą Tobie ich usunąć, tylko kontrole zalecają ? Że niby mają urosnąć ? do jakich rozmiarów ?, a może lekarka czeka, aż się same wchłoną ? Dla mnie jest to dziwne, po co masz cierpieć ? Czy konsultowałaś się u innego onkologa ?
Pytam, bo miałam na obu piersiach i wiem co znaczy ten ból.
Troche dużo tych pytań, ale zmartwiłam się.

Szkoda, że Mamusi DHC nie pomaga, my bierzemy 2x i kaszel dużo mniejszy. Może jakieś czopki na te problemy jelitowe.
pozdrawiam
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ela1

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-02, 00:53   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
BeataM napisał/a:
Ale ja muszę wiedzieć.... Nie rozumiem czemu ludzie wolą nie wiedzieć???

Poprostu, chyba nie chca wiedzieć, bo tak najwygodniej, lub poprostu samo słowo RAK to dla innych już wyrok. Ja tak samo jak Ty musze wiedzieć, bo musze mieć 100% pewności, że robie wszystko co jest mozliwe i najlepsze.
Czytając, co napisałaś to mogłam tak samo napisać: Czuję że mnie potępiają za to że oni wierzą że będzie dobrze a ja pozbywam ich tych złudzeń.... Ciężko mi z tym... i w ogóle cięzko mi ze wszystkim... :cry:
Uwierz mi, wiem jak jest ciężko patrzeć w oczka i mówić, że bedzie lepiej, wiedząc, że nie będzie. Dlaczego teraz kiedy, moje szczęcie, czy Twoja mamusia, mogą cieszyć się życiem, spełniać swoje marzenia ich gwiazdy gasną. Przecież to młodzi ludzie, którzy potrzebni są dzieciom.......
To wszystko takie niesprawwiedliwe :cry:
Chyba znajdujemy zrozumienie, tylko tutaj na forum wsród ludzi, którzy rozumieją przez co przechodzimy.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group