1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-24, 22:04   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Bardzo mi przykro ::rose:: [*]
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-20, 22:39   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Renata50, aby laktuloza zadziałała, tata powinien systematycznie brać ptrzynajmniej przez tydzień.
Ból nog to skutek uboczny chemioterapii.

pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-09, 00:09   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
asia43 napisał/a:
Szczerze mówiąc boję się wyników badania. Co będzie gdy...

Asiu, to nie tak, musisz strach odsunąć, a zacząć walczyć o jak najlepsze leczenie dla tatusia.
Powiedz sobie tak, a jak wynik TK pokaże, że jest regresja i jak stan ogólny tatusia bedzie pozwalał na zmiane schematu na PE, który może więcej zdziałać ? i da Nam więcej czasu......
Z lekarzami jest tak, że cały czas trzeba im przypominać. |kill|


Dziękuje za odwiedzenie mojego wątku.
Ja odkąd moje Słoneczko odeszło nie zaglądałam tam, poprostu nie mogę. :cry:

:cmok:
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-08, 22:06   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Asiu, pisałaś na początku wątku, że onkolog zalecił chemioterapię CAV, a przy dobrej tolerancji zmiana na PE po II-gim cyklu.
Po II-gim też powinien mieć zrobione TK.
Wtedy będzie wiadomo czy CAV cokolwiek zadziałał.
Ja bym przypomiała o tym lekarce.

pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-24, 19:44   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Renatko, jeżeli ta pulmonolog jest taka przystępna to może trzymajcie się Jej.
Poprostu spytajcie czy zajełaby się prowadzeniem tatki.
Wiem, że raka leczy onkolog, ale pulmonolog to w Waszym przypadku bardzo dobre rozwiązanie.
Dopiero zaczynacie walkę z tą okropną chorobą, wiem bardzo dobrze jak jest Wam ciężko to wszystko ogarnąć.
Nie na darmo ktoś napisał, że na raka choruje cała rodzina :uuu:

pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 23:12   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Renata50, jeżeli nie macie chocby prywatnie lekarza prowadzącego tatę, to faktycznie jest to trudne.
Nieraz lekarz ogólny podejmuje się pomóc, choćby w łagodzeniu objawów i przepisywaniu odpowiednich leków.
Lekarze ze szpitala nie zawsze są na zawołanie i nieraz niechętnie pomagają, na dodatek jeżeli szpital jest oddalony to też jest trudne.
W zależności od szpitala jest tak, że co chemioterapia to inny lekarz.
Najlepsze wyjście to takie gdzie lekarz prowadzący jest na miejscu i zawsze w każdej chwili można się do niego zwrócić o pomoc i zna cały tok leczenia.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 21:08   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Renata50, wszystko co chcecie podawać, powinniście konsultować z lekarzem.
Najlepiej niech tata je to na co ma ochotę, a witaminy można podawać w naturalnych składnikach, warzywa, owoce, tabletki tego nie zastąpią.

Morfologię z rozmazem najlepiej zrobić po 7 dniach po każdym zakończonym cyklu chemioterapii, aby w razie spadku któregoś ze składników krwii móc w porę zareagować.

pozdrawiam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-19, 22:13   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
asia43, każda dawka chemioterapii, jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta i są kryteria jakimi się kieruje w przygotowywaniu dawki. Dlatego nie ma czegoś takiego jak słaba czy mocna chemia.
Napewno czytając inne wątki o drobnokomórkowym raku, już sporo się dowiedziałaś i wiesz, że niestety jeżeli jest to postać rozsiana, to jest jak wyrok, który trzeba na ile się da odwlec.
Teraz najważniejsze jest aby tata dostał chemioterapie i aby zadziałała.
Możesz spytać lekarza dlaczego CAV, którą stosuje się w II rzucie, a nie PE ?
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
ela1

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 34318

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-19, 21:59   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc, przerzut do wątroby, płyn w opłucn
Renata50,
Ten rodzaj nowotworu bardzo dobrze reaguje na leczenie chemiczne, więc jest nadzieja, że zmiany cofną się i zastopują.
Lekarz zapewne miał na myśli, że niestety nie można taty wyleczyć.
Bardzo mi przykro.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group