1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretację wyników PET
ela1

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13051

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-07, 16:27   Temat: Prośba o interpretację wyników PET
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo nie wiadomo jaki to jest nowotwór, a w każdym są inne rokowania.
  Temat: Prośba o interpretację wyników PET
ela1

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13051

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-07, 15:02   Temat: Prośba o interpretację wyników PET
mau napisał/a:
Czy w polskiej służbie zdrowia jest możliwe, że kiedy mama jutro pójdzie na konsultację na Płocką, to od razu ją położą?

Raczej jutro wyznaczą termin przyjęcia. Chyba, że lekarz do którego jutro idziecie tam pracuje.....
Bronchoskopię przeważnie robi się w szpitalu i leży się 3-4 dni, na wynik czeka się ok 14 dni.

[ Dodano: 2012-08-07, 15:04 ]
Tutaj masz o bronchoskopii http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronchoskopia
  Temat: Prośba o interpretację wyników PET
ela1

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13051

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-07, 14:42   Temat: Prośba o interpretację wyników PET
mau napisał/a:
zy dobrze rozumiem, że z opisu badania wynika, że jest to coś złośliwego, zaawansowanego z przerzutami? I również chyba do węzłów chłonnych, tak?

Dla mnie tak, PET wskazuje na nowotwór złośliwy, wneki prawej płuca z przerzutami do wezłów chłonnych śródpiersia.
Podejrzenie jest też o przerzut do trzustki no i kregosłupa.
Bardzo mi przykro.
Jeżeli bronchoskopia potwierdzi nowotwór i da odpowiedź jakiego jest typu, wdrożone zostanie najprawdopodobniej leczenie chemioterapeutyczne. Jednak jak pisałam wszystko zależy od wyniku hist-pat. Ponieważ każdy rodzaj nowotworu leczy się inaczej.
Do tego czasu kładłabym nacisk, na odpowiednie leczenie przeciwbólowe i jutro poprosiłabym lekarza o odpowiednie leki.

Wiem jak się czujesz, jakie to wszystko dla Ciebie jest trudne do ogarnięcia, wspieraj mamusię i bądź przy Niej.
  Temat: Prośba o interpretację wyników PET
ela1

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 13051

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-07, 14:05   Temat: Prośba o interpretację wyników PET
mau, witaj na forum.
Przykro mi, że do Nas trafiłaś.
Tak jak napisamo w epikryzie z PET, jest to obraz zawansowanej choroby nowotworowej płuc, z przerzutami do kregosłupa, prawdopodobnie trzustki.
Jednak aby to potwierdzić trzeba zrobić bronchoskopię, podczas której lekarz pobiera wycinek do badania histopatologicznego.
Bez potwierdzenia i ustalenia jakiego typu jest to nowotwór nie jest możliwe podjęcie leczenia.
Tak na marginesie, to od czerwca, to trochę długi okres na zdiagnozowanie mamy.
Kiedy teraz macie konsultację z onkologiem ?
Czy mama ma leki przeciwbólowe ? To może nawet ogólny lekarz przepisać

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group