1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana klimatu/opalanie
esuu

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14158

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-05-04, 13:29   Temat: Zmiana klimatu/opalanie
Finlandia, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź! Dokładnie o to mi chodziło. Korzystajmy z dobrodziejstw natury, oczywiście ze zdrowym rozsądkiem i zachowaniem podstawowych zasad.
  Temat: Zmiana klimatu/opalanie
esuu

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14158

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-05-03, 16:50   Temat: Zmiana klimatu/opalanie
Ok, rozumiem. Wakacje marzeń, ale kosztem tylu przeciwów?
A co z kwestią opalania? Z głową? Czy kategoryczny zakaz? Wiadomo, że filtry 50+ dają tylko 50% ochrony, druga połowa i tak dociera do skóry. Jeszcze biorąc pod uwagę tropikalne upały, to chyba za duże ryzyko?
Czy tak nagła zmiana klimatu + UV w mega dawkach mogłoby spowodować wzrost agresji nowotworu/wznowę?

Niedawno słyszałam szokującą historię pewnej dziewczyny. Chorowała na białaczkę, nastąpiła remisja. W ramach rekompensaty za cały ból i cierpienie rodzice ufundowali jej wycieczkę w tropiki. (Nie wiem co to na lekarz prowadzący). Po powrocie nastąpił agresywny nawrót choroby i... niestety nie udało się wygrać z tym paskudztwem...

Czy ten wyjazd mógł spowodować taką agresję nowotworu/czy był to tylko jeden czynnik z wielu/czy może nie ma to żadnego związku?
  Temat: Zmiana klimatu/opalanie
esuu

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14158

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-05-03, 16:26   Temat: Zmiana klimatu/opalanie
Generalnie ciepłe kraje, Turcja/Tunezja/Egipt itd.
  Temat: Zmiana klimatu/opalanie
esuu

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 14158

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-05-03, 16:19   Temat: Zmiana klimatu/opalanie
Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie, to proszę o przeniesienie (lub jeśli powtarzam temat, to o skierowanie do odpowiedniego wątku). Szukałam - bezskutecznie.

Jak to jest naprawdę z tą zmianą klimatu a nowotworem? Prześledziłam mnóstwo artykułów na ten temat. Oczywiście opinie są podzielone. Jedni uważają, że nie ma to żadnego związku i jeśli nie koliduje z badaniami/chemią itd. to śmiało można udać się na wakacje w tropiki, inni kategorycznie zabraniają. Wiem, że nikt mi tu nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi, ale chociaż chciałabym poznać konkretne argumenty za lub przeciw.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group