1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-21, 20:43   Temat: mumio-specyfik
Majkelek !

Nie ja zaczęłam dyskusję z Tobą, tylko odwrotnie.

Nie wmawiaj mi że Twoje posty były przyjazne.

Nie graj obrażanego bo nie charakteryzowałam Twojego wkładu w żaden sposób.

Ty za to przejechałeś się nie tylko po moich argumentach, ale również po "osobowości"
  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-21, 17:05   Temat: mumio-specyfik
A bo pytanie było do Majkelka, on postawił tezę że polimery węglowodanowe to to samo co węglowodany (z "chemicznego punktu widzenia") no to ja zapytałam czy etylen i polietylen to to samo (w domyśle z "chemicznego punktu widzenia"). Używamy słów wytrychów typu "chemiczny punkt widzenia" a co to właściwie znaczy to nie definiujemy. To taki off-top się zrobił ze starego i banalnego tematu nt suplementacji. W moim zamyśle miało przejść do dyskusji nt rzetelności informacji na forum, ale się zwichrowało.
  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-20, 21:47   Temat: mumio-specyfik
Rzymska maksyma to: DURA LEX, SED LEX.

By the way - etylen i polietylen to to samo?
  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-20, 20:14   Temat: mumio-specyfik
Nie mam możliwości skanowania więc przygotowałam taki skrót (a całość łatwa do odnalezienia w sieci)

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011
z dnia 25 października 2011 r.
w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, zmiany rozporządzeń
Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1924/2006 i (WE) nr 1925/2006 oraz uchylenia
dyrektywy Komisji 87/250/EWG, dyrektywy Rady 90/496/EWG, dyrektywy Komisji 1999/10/WE,
dyrektywy 2000/13/WE Parlamentu Europejskiego i Rady, dyrektyw Komisji 2002/67/WE
i 2008/5/WE oraz rozporządzenia Komisji (WE) nr 608/2004
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

L 304/42 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej 22.11.2011

ZAŁĄCZNIK I
SZCZEGÓŁOWE DEFINICJE,
o których mowa w art. 2 ust. 4

1. „informacja o wartości odżywczej” lub „etykietowanie dotyczące wartości odżywczej” oznaczają informacje okre­ślające:
a) wartość energetyczną; lub
b) wartość energetyczną i tylko jeden lub więcej niż jeden spośród następujących składników odżywczych:
— tłuszcz (kwasy tłuszczowe nasycone, kwasy tłuszczowe jednonienasycone, kwasy tłuszczowe wielonienasycone)
— węglowodany (cukry, alkohole wielowodorotlenowe, skrobia),
— sól,
— błonnik,
— białko,
— każda z witamin lub każdy ze składników mineralnych wymienionych w pkt 1 części A załącznika XIII i obecnych w znaczących ilościach zgodnie z określeniem w pkt 2 części A załącznika XIII;
2. „tłuszcz” oznacza tłuszcz całkowity, łącznie z fosfolipidami;
3. „kwasy tłuszczowe nasycone” oznaczają kwasy tłuszczowe bez podwójnych wiązań;
4. „izomery trans kwasów tłuszczowych” oznaczają kwasy tłuszczowe z co najmniej jednym niesprzężonym (tj. przerwanym co najmniej jedną grupą metylenową) wiązaniem podwójnym węgiel-węgiel w konfiguracji trans;
5. „kwasy tłuszczowe jednonienasycone” oznaczają kwasy tłuszczowe z jednym podwójnym wiązaniem cis;
6. „kwasy tłuszczowe wielonienasycone” oznaczają kwasy tłuszczowe z co najmniej dwoma podwójnymi wiązaniami cis przerwanymi cis-metylenem;
7. „węglowodany” oznaczają wszelkie węglowodany, które podlegają procesom metabolizmu w organizmie człowieka, łącznie z alkoholami wielowodorotlenowymi;
8. „cukry” oznaczają wszelkie cukry proste i dwucukry obecne w żywności, z wyjątkiem alkoholi wielowodorotlenowych ;
9. „alkohole wielowodorotlenowe” oznaczają alkohole zawierające więcej niż dwie grupy hydroksylowe;
10. „białko” oznacza zawartość białka obliczoną z użyciem wzoru: białko = całkowity azot oznaczony metodą Kjeldahla × 6,25;
11. „sól” oznacza równoważną zawartość soli obliczoną z użyciem wzoru: sól = sód × 2,5;
12. „błonnik” oznacza polimery węglowodanowe z co najmniej trzema jednostkami monomerów, które nie są trawione ani wchłaniane w jelicie cienkim człowieka i należą do następujących kategorii:
— jadalne polimery węglowodanowe naturalnie występujące w żywności przygotowanej do spożycia,
— jadalne polimery węglowodanowe otrzymane z surowców żywnościowych za pomocą środków fizycznych, enzymatycznych lub chemicznych, których korzystne efekty fizjologiczne potwierdzają powszechnie uznane dowody naukowe,
— jadalne syntetyczne polimery węglowodanowe, których korzystne efekty fizjologiczne potwierdzają powszechnie uznane dowody naukowe;
13. „wartość średnia” oznacza wartość, która najlepiej określa ilość składnika odżywczego zawartego w danym środku spożywczym i uwzględnia sezonową zmienność, wzorce konsumpcji i inne czynniki, które mogą mieć wpływ na zmianę wartości rzeczywistej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-10-20, 20:26 ]
Zalinkowałem.

  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-19, 22:54   Temat: mumio-specyfik
Bo takie są reguły podawania wartości odżywczej żywności, błonnik zarówno rozpuszczalny jak i nierozpuszczalny nie wchodzi w skład węglowodanów rozumianych jako wartość odżywcza produktu. Normy na metody badań to uwzględniają.
A sumowałam dlatego żeby wykazać że to niezbyt ścisła informacja.
Większość suplementów jest produkowana przez duże koncerny farmaceutyczne, produkcje garażowe nie znajdą się w aptekach, a w internecie to trzeba umieć kupować.

Zoi zupełnie serio: oznacz sobie poziom wit D3 w osoczu (ok 50 zł) i jeżeli masz poniżej 30 (jak 80 % populacji w Polsce) zacznij suplementację ale preparatami na receptę. Wit D3 ma kluczowe znaczenie w procesach kościotworzenia.
  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-19, 20:51   Temat: mumio-specyfik
Zoi litości, można być fanką siemienia, ale jakiś umiar należy zachować. Jak dodasz podane przez Ciebie ilości białka, węglowodanów, tłuszczów, błonnika i wody to wychodzi 123,7 g w 100 g siemienia. A poza tym z siemieniem jest ten kłopot że żeby pozyskać z niego znaczące ilości jakiegoś składnika to trzeba spożyć takie ilości które delikatnie mówiąc powodują pewien dyskomfort i nie ma pewności przy tak przyśpieszonym pasażu co się przyswaja.
  Temat: mumio-specyfik
gaba

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 23710

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2014-10-16, 18:31   Temat: mumio-specyfik
Nie wierz w cuda, nie ma jednego środka który odbuduje zniszczenia w organiźmie spowodowane cukrzycą i leczeniem choroby nowotworowej. Postaw na zdrowe żywienie, czytaj o zdrowych produktach i wprowadzaj do jadłospisu, to też trochę kosztuje (no i ten wysiłek żeby przygotować jedzenie z produktów w pierwotnej postaci a nie przemysłowej paszy). Raczej trzeba skupiać się na tym czego nie można. Np dieta bez glutaminianu sodu, nadmiaru soli, syntetycznych słodzików, z niewielką ilością fruktozy, bez tłuszczów nasyconych, bez tłuszczów trans. Nie jest łatwo.
Jeżeli koniecznie chcesz coś podawać to tylko kwasy Omega3. Mają tak szerokie spektrum działania że zawsze się przydadzą, nie zachodzi obawa przedawkowania i prawie na pewno mamy ich za mało w diecie, ale cudów nie oczekuj.

Sprawdziłam w necie to mumio i wolę sobie nie wyobrażać z czego to powstaje, dystrybutor oryginału przestrzega przed podróbkami i informuje że oryginał kosztuje powyżej 3 euro za tabletkę i jest dużo różnych (fałszywych) specyfików z tą nazwą (mumio to w przybliżeniu "prozdrowotny") bo każdemu wolno tak nazwać swój produkt. Ja bym po prostu nie ufała produktowi kupionemu w Polsce a tym bardziej w internecie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group