1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak sutka
gaba

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-12, 20:11   Temat: Rak sutka
Nie ma żadnych badań obrazowych pozwalających ustalić czy nie ma przerzutów w węzłach niewidocznych na usg.

Niepowiększonych węzłów przeważnie nie widać w trakcie operacji, chirurg wycina pewien obszar który odpowiada I i II piętru, dokładną ilość usuniętych węzłów ustala dopiero patolog.

Żadna metoda nie daje 100% gwarancji zniszczenia wszystkich komórek nowotworowych w żywym organiźmie. Radioterapia obniża prawdopodobieństwo wznowy ale nie eliminuje go całkowicie. Radioterapia nie jest też metodą w 100% oszczędzajacą węzły - układ limfatyczny może ulec zniszczeniu i mogą wystąpić obrzęki.

Jak najbardziej wskazane jest omówienie wszystkich tych opcji z innym dobrym specjalistą niepowiązanym z tym ośrodkiem.

Moja uwaga: Na tym forum opisanych jest kilka przypadków że wyniki badań histopatologicznych z biopsji gruboigłowej były inne niż z badanego materiału poperacyjnego.
Zaproponowana przez komisję kuracja oparta jest na założeniu że było to stadium początkowe małoagresywnego guza wysoce hormonozależnego. Ale złośliwość histopatologiczna jest średnia a nie mała, a ocena hormonowrażliwości jest tylko na podstawie biopsji. Ja bym postarała się zweryfikować to, ale chyba trzeba by prywatnie, bo lekarze odmawiają ponownego badania.
  Temat: Rak sutka
gaba

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6313

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-12, 11:02   Temat: Rak sutka
Nie wiem czy ta odpowiedź Cię zadowoli bo nie z doświadczenia ale z wytycznych NCCN.

Odnośnie takich przypadków stwierdzają że nie ma żadnych dowodów że kompletne usunięcie węzłów przekłada się na dłuższe przeżycie, ale można wybrać taką opcję dla starszych pacjentek, tych u których niewskazane jest stosowanie terapii systemowych, pacjentek z innymi poważnymi problemami zdrowotnymi.

Jak z tego wynika obie opcje leczenia są możliwe i to pacjentka wybiera. Nie napisałaś która to ręka i czy dla pacjentki że względów zawodowych ważne jest utrzymanie jej w sprawności a to jest sprawa którą należy mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji. (po radioterapii też mogą wystąpić obrzęki).

Wycofanie się z decyzji komisji jest trochę trudne, ale ja bym jednak zadała lekarzom inne pytanie: Czy rzeczywiście można tutaj obejść się bez chemioterapii? (z Twojego postu tak wynika, może coś opuściłaś?)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group