1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-14, 19:20   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
U Ciebie zaczęto leczenie od operacji czyli tak jak przy lokalnym, to teraz konsekwentnie chemia. Jesteś za młoda, a Twój rak za bardzo agresywny żeby poprzestać na hormonoterapii.

Zalecenia które czytasz dotyczą rozpoczęcia leczenia, a ty masz już "rozgrzebane".

[ Dodano: 2016-02-14, 19:22 ]
Przerzut do kości prawdopodobnie był już wcześniej tylko nie zdiagnozowano go przed operacją.
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-14, 10:45   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
Od samego początku rozważasz jakby tu jak najmniej leczyć, a kolejne wyniki pokazują coraz gorszy obraz. Wg mnie w raku nie ma żadnego "później" co nie ubite za pierwszym razem to się rozwinie. Miałaś angioinwazję, a to oznacza że w Twojej krwi krążą komórki nowotworowe które mogą się zagnieździć (jeżeli już tego nie zrobiły) gdzieś w organach miękkich, nie widać tego w badaniach obrazowych bo jeszcze za małe. Takie mikroprzerzuty można chemią zlikwidować, a jak urosną to już tylko zatrzymywać rozwój na pewien czas. Lekarz ma rację, agresywna chemia teraz daje Ci większą szansę. (jakkolwiek tak jak już pisałam przed operacją byłoby jeszcze lepiej).
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-16, 19:49   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
Kawa_Alice - nie mów, nie wiem gdzie się leczysz ale zwykle to jest wszystko kolejno: chemia, chirurg(lub odwrotnie) radioterapia itd. Nie chodzisz do 2 jednocześnie. Jeżeli jesteś w 'zielonej karcie" to masz koordynatora i u niego załatwiasz zmianę lekarza a jak nie to sama w rejestracji prosisz o zmianę lekarza. Do takich próśb są przyzwyczajeni i zwykle nie ma problemu.
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-12-16, 15:43   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
Maura, nie przykładaj swojego przypadku do tego wątku - tu jest inny guz i inna sytuacja w węzłach.
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-10, 18:05   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
do wielu już dotarło, przecież u jednego takiego byłaś.

[ Dodano: 2015-11-10, 18:31 ]
Sorry Kuna przeoczyłam że to nie Ty jesteś autorką wątku, odpowiedziałam na Twój post biorąc Cię za KawaAlice
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-09, 21:25   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
To poczytaj (nawet są w tym dziale ale i ogólnie w necie) jak ostatnio leczone są w dobrych ośrodkach za granicą przypadki raka piersi. Teraz to prawie reguła "chemo first".
  Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
gaba

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11026

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-09, 19:26   Temat: Rak piersi - wątpliwości co do mastektomii
Idź do tego który proponuje najpierw chemię, to najnowocześniejsze podejście. Przeoczyłam czy nie napisałaś ile masz lat?

[ Dodano: 2015-11-09, 19:28 ]
Przeoczyłam, jesteś młoda - zacznij koniecznie od chemii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group