1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy: gruczołowo-płaskonabłonkowy
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-30, 12:48   Temat: Rak trzonu macicy: gruczołowo-płaskonabłonkowy
Ja mam takie doświadczenia z raną na piersi i radioterapią: z niewiadomych przyczyn po pierwszym zabiegu gnoiło się ale bez widocznej ropy, po 6 tygodniach miałam poszerzanie marginesu i poprosiłam chirurga (innego) żeby przy okazji usunął tą babrzącą się skórę bo może powodować komplikacje w czasie naświetlań (to nie była wiedza, ale intuicja). Usunął wszystko z wyjątkiem koniuszka ok 2 mm. Po jego operacji wszystko zagoiło się w ciągu kilku dni bardzo czysto, tylko ten koniuszek był lekko czerwony. Zaczęłam radioterapię i w połowie zaczęło się od tego koniuszka gnoić znowu, nie przerywałam radioterapii i ranka się rozszerzała w sumie do 1 cm, ciągle wilgotne utrzymywało się ponad 2 miesiące, ale ropy nie było. Nawet specjalnie się z tym nie bawiłam, myłam mydłem protex, osuszałam ręcznikiem papierowym i naklejałam opatrunek (czasami jak miałam czas to leżałam z otwartą ranką 2 godz żeby podsuszyć i przewietrzyć). Po 2 mies wreszcie zaschło i teraz się poprawia (zanika zaczerwienienie). Generalnie ropę można rozpoznać gołym okiem i wtedy trzeba interweniować, a jak nie ma ropy to prędzej czy później się zagoi. Nie odkładać radioterapii, bo jej efekt terapeutyczny jest tym lepszy im szybciej po operacji. Generalnie na takie babranie pomaga właśnie wietrzenie w czystym pomieszczeniu, no i obserwować czy nie pojawi się ropa. W leczeniu raka zdarzają się gorsze rzeczy. Powodzenia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group