1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz kości czołowej czaszki
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 24841

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-07-08, 17:36   Temat: guz kości czołowej czaszki
Jedno można o lekarzach COI, żaden nawet koniuszkiem palca nie kiwnie i słowa nie wypowie jeżeli to nie jego działka. Nie wiem jakim cudem tam trafiłaś, bo to był lekarz zajmujący się tylko napromieniowaniem i on faktycznie musi mieć skierowanie co ma napromieniować i w jakim celu.
Tam jest Klinika Nowotworów Głowy i Szyi w której jest neurochirurg. Masz dwie drogi
1. Potulny pacjent: Pierwsze lub ostatnie (zależy jak patrzeć) okienko w tej głównej rejestracji to informacja, idź tam między 13 a 15 (luźno) i zapytaj co masz dostarczyć i jak się zapisać do neurochirurga z Kliniki Nowotworów Głowy i Szyi, nic więcej nie tłumacz tylko się przy tym upieraj.
2. Zdesperowana i bezczelna: Zapytaj portiera przy głównym wejściu do szpitala na którym piętrze jest ta klinika, pojedź tam, miej przy sobie tylko wynik TK. W sekretariacie kliniki dowiedz się kto jest neurochirurgiem i staraj się go upolować. Przygotuj sobie tylko 2 zdania które powiesz ( z tego TK) i zapytaj czy takie coś się tu leczy i gdzie się zapisać. To TK trzymaj w ręku ale nie wtykaj jeżeli nie poprosi. Nie opowiadaj nic dalej, wszystko wyjdzie jak się już załapiesz wtedy będzie czas na uzgodnienia. Jeżeli to nie zakończy się pozytywnie idź do sekretarki i poproś o uzgodnienie terminu w jakim Kierownik kliniki Cię przyjmie ze skargą.
Przychodnie onkologiczne sobie daruj, chyba że przyszpitalne i to w takim szpitalu gdzie jest neurochirurgia.

To co przechodzisz jest przyczyną dla której ja nie biorę zapobiegawczego leku (zwiększa ryzyko udaru). Możliwości prawidłowego leczenia neurologicznego w RP są bliskie 0.
  Temat: guz kości czołowej czaszki
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 24841

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-07-06, 21:04   Temat: guz kości czołowej czaszki
Biopsja jest konieczna i jest optymalnym postępowaniem zwłaszcza jeżeli masz wątpliwości czy to rzeczywiście przerzut i jeżeli rozważa się inne opcje niż całkowite wycięcie. Żadna metoda obrazowa nie odpowie na pytanie co to jest, owszem można precyzyjnie ustalić wielkość, kształt, co uciska, czy można bezpiecznie usunąć itp, ale co to jest to tylko po wycięciu lub biopsji.
Bardzo mnie interesuje gdzie w CO trafiłaś (do jakiej kliniki?), bo wygląda że jak najgorzej. Czy on dał jakieś skierowanie, czy tylko sobie tak powiedział?

Z racji swojego wieku i perypetii zdrowotnych swoich i mamusi zwizytowałam ostatnio sporo miejsc w W-wie, o pomoc w takim sensie w jakim my to rozumiemy jest cholernie trudno wszędzie. NFZ płaci lekarzom specjalistom za wizytę. Czy lekarz zbada, przeprowadzi wywiad, da skierowanie, czy tylko zepchnie gdzie indziej szpital lub przychodnia dostaną tyle samo pieniędzy. Dlatego każdy szef "dyscyplinuje" lekarzy żeby załatwiali pacjentów bezkosztowo (mało badań) i załatwiali dużo wizyt (czyli szybko). Myślisz że to tak spychają Twoją mamę z powodu trudności w komunikacji?, to samo spotyka moją jak najbardziej kontaktową, mnie, moje równolatki, kręcimy się tak robiąc sztuczny ruch a NFZ płaci za każde nasze wejście.
Musisz się przemóc i też do nas dołączyć. Każdy tu na forum może Ci opowiedzieć historię kilku lub kilkunastu wizyt zanim zaczęło się właściwe leczenie.

W Warszawie wszyscy moi znajomi operacje neurochirurgiczne mieli na Szaserów.
  Temat: guz kości czołowej czaszki
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 24841

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-06-21, 13:53   Temat: guz kości czołowej czaszki
Do onkologa nie trzeba skierowania, radziłabym się jednak zapisać do jakiegoś centrum onkologii, a nie zwykłej przychodni, bo mają większe możliwości leczenia i doświadczenie w rzadkich przypadkach. Jak już masz TK z guzem to możesz wyprosić krótszy termin.
Z neurologami to tak jest, albo są wybitni, albo do niczego. Mnie taka tradycyjna pani kazała stanąć z zamkniętymi oczami i na tej podstawie orzekła że wszystko w najlepszym porządku (no i wyleczyła mnie, więcej nie poszłam).
A wiesz że diagnoza Alzheimera w czasie życia pacjenta jest zawsze diagnozą niepewną i teraz może być zweryfikowana? Trzymaj się
  Temat: guz kości czołowej czaszki
gaba

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 24841

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-06-21, 11:47   Temat: guz kości czołowej czaszki
Szanse na znalezienie podobnego przypadku są znikome, bo Alzheimer w tym wieku to rzadkość , guz tego typu też a już połączenie tych dwóch chorób, to chyba 1 na miliony.
Nie wiem czy konsultowałaś to wszystko z neurologiem, mama chyba jest po jego opieką? Bo to lekarz stale się nią opiekujący powinien mieć dużo do powiedzenia nt możliwych do zastosowania terapii.
Nie wspominasz nic o onkologu, nie wiem kto skierował do neurochirurga bo tu możliwe jest naświetlanie, farmakoterapia, no i w pierwszej kolejności ktoś musi ustalić co to za nowotwór. Nie powtarzaj informacji że guz sutka był niezłośliwy, bo z opisanego sposobu leczenia wynika że był to rak.
Październik to trochę długo, poszukaj innych lekarzy, sama tego wszystkiego nie rozwikłasz (a ten termin na październik trzymaj, neurochirurg może się przydać). Pozdrowienia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group