1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-19, 09:17   Temat: Zmiany w piersi
Wycięcia całej torbieli nikt nie zrobi, jest zasada że chirurg powinien wiedzieć co wycina.
Ja osobiście miałam torbiel przez kilka lat po czym sama gdzieś zniknęła, w tamtych czasach nie tylko nie robiono biopsji, ale nawet nie zalecano obserwacji. Zrobiłabym tą cienkoigłową, prawdopodobieństwo że w torbieli są komórki nowotworowe które nie znajdą się w materiale z biopsji jest naprawdę znikome. Przecież przy gruboigłowej ujemnej też miałabyś zalecenie dalszej obserwacji, jeden diabeł jeżeli chodzi o konsekwencje. Pozdrowienia
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-17, 10:57   Temat: Zmiany w piersi
Na pewno torbiel się nie nadaje. Mammotome to urządzenie którym się to wszystko robi, producent na swojej oficjalnej stronie wyraźnie zaznacza: Urządzenie służy do pobierania wycinków, nie do leczenia. Od 2003 r może być użyte do jednoczesnej biopsji i redukcji fibroadenoma (gruczolakowłókniak - Twój przypadek). I tyle.
Więc jak słyszę że lekarze proponują całkowite usunięcie zmian podejrzanych o złośliwość wraz z marginesem przy pomocy tego systemu to nie wiem czy tak upraszczają tłumaczenie żeby pacjentki zrozumiały, czy też wprowadzają swoje własne patenty.
No ale wygląda że u Ciebie wszystko zgodnie ze sztuką. Powodzenia
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-14, 18:31   Temat: Zmiany w piersi
Byłaś i zrobiono?
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-12, 23:03   Temat: Zmiany w piersi
Chyba chodzi o możliwość rozsiewu, tak się kończyły wszystkie(znane mi) przypadki w których w materiale po biopsji stwierdzono komórki rakowe. Ale jednocześnie wszystkie babki które to miały, a zmiany były niezłośliwe były bardzo zadowolone, bo 3mm ślad i nic więcej. Ale wiesz, w medycynie nigdy nie ma nic w 100% pewnego, jakieś ryzyko jest przy każdej opcji. Pozdrowienia
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-12, 20:11   Temat: Zmiany w piersi
Biopsja mammotoniczna to usuwanie po kawałeczku całej zmiany czasami nawet z koniecznym marginesem, rzeczywiście patolog dostaje wszystko do badania i wynik jest bardziej pewny.

Ale szczerze mówiąc ja nie słyszałam o stosowaniu tego do zmian powyżej 10 mm. Biopsję mammotoniczną najlepiej stosować do zmian co do których jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo że są łagodne, bo jak nie daj Boże coś wyjdzie to nie ma mowy o operacji oszczędzającej, leci cała pierś (powiedział Ci o tym?).

Biopsja mammotoniczna to nie to samo co gruboigłowa, ale prawdę mówiąc to ja miałam gruboigłową i też wynik był fałszywie ujemny.

Wiesz już wszystko co powinnaś, decyzja należy do Ciebie. Pozdrowienia
  Temat: Zmiany w piersi
gaba

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 27007

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-09, 10:22   Temat: Zmiany w piersi
Dużo rzeczy które w nas wyrasta w ciągu życia to nowotwory. Nowotwory dzielą się na nie dające przerzutów (niezłośliwe) i na te mające zdolność do przerzutów (złośliwe) wśród złośliwych te które wywodzą się z nabłonka to raki.
W opisanej przez Ciebie sytuacji rozpoznanie "nowotwór o nieokreślonym charakterze" w niemedycznym języku znaczy: "coś tam wyrosło i trzeba sprawdzić". Niestety nic więcej nie będzie można powiedzieć do czasu wyniku biopsji. Nie ma co rozważać (za mało informacji) tylko czekać (w nerwach). Trochę pocieszenia możesz znaleźć w informacji że u kobiet przed 40, 80%-85% zmian to zmiany niezłośliwe. Pozdrowienia
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group