1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz endometrialny (torbiel) - świadczenie ubezpieczeniowe
gabi30

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4495

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-06-04, 06:33   Temat: Guz endometrialny (torbiel) - świadczenie ubezpieczeniowe
Miałam kiedyś tą "nieprzyjemność" współpracy z jednym z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce. Zazwyczaj w warunkach dotyczących dodatkowego ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania, w tym nowotwory są wyszczególnione poszczególne jednostki chorobowe, ale niestety bez podawania kodów ICD-10, tak było w moim towarzystwie i tak mam w obecnej polisie u innego ubezpieczyciela.
U nas za łagodny nowotwór jajnika uznawano np. potworniaka, torbiel skórzastą....
Również nie jestem lekarzem, więc powtórzę za Gabą, moim zdaniem endometrioza nie jest uznawana za nowotwór łagodny. Jest to rozrost błony śluzowej macicy, poza jamą macicy. A czy przybierze formę torbieli jajnika, czy wszczepów np. na otrzewną to inna sprawa. Jedyne co mogę Ci doradzić, to ( o ile nie wpisano kodu ICD-10 na wypisie) zapytać ginekologa, jaki jest kod Twojej jednostki chorobowej i wyszukać sobie jak jest opisywany. Jeżeli wg kodu będzie opisany jako łagodny nowotwór jajnika, to oczywiście odwołuj się. Ze swej praktyki wiem, że towarzystwa zawsze znajdą jakiś kruczek, aby nie wypłacić odszkodowania. W mojej polisie jest np. zapis, że nowotwór złośliwy ( bo tylko za takie mi płacą) nie może być otorbiony. Czyli zakładając, że miałabym nowotwór jajnika w torbieli, nie otrzymałabym świadczenia.
Pozdrawiam Gabi
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group