1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego - funkcjonowanie po urostomii
gilmaly

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9478

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-01-16, 05:04   Temat: Rak pęcherza moczowego - funkcjonowanie po urostomii
Do obu Pań.Jestem po takiej operacji i chętnie pomogę w sprawach praktycznych.Od strony medycznej to tu są mądrzy ludzie.

[ Dodano: 2013-01-16, 05:12 ]
Iwona3636czy ta operacja dotyczy Ciebie?

[ Dodano: 2013-01-16, 06:33 ]
Zacznijmy od tego że wycięcie pęcherza to jeszcze nie koniec świata.Sporo ludzi ,niestety,boryka się z tą przypadłością.Znam alpinistę,aktora kabaretowego...No i ja .Zbudowałem własnymi rękoma dom od podstaw.To nie ręka czy noga.Funkcjonuje się normalnie.Oczywiście jak się chce.Bo można leżeć i płakać.Operacja trwa ok.6-8 godz.To nie znaczy że tak długo grzebią w środku.To czas potrzebny na przygotowanie wyprowadzenia moczu na zewnątrz.Pobierają kawałek jelita .Odpowiednio go przygotowują-to trwa tak długo.Rozumiem że ojciec jest już w szpitalu.Jeżeli Tata jest w dobrej kondycji to to wszystko jest bajka.Do przeżycia.Istotna uwaga.Jeżeli nie zapytają to trzeba upomnieć się przed operacją i pokazać gdzie ma być ta dziurka,tam będzie przyklejany worek.Z mojego doświadczenia stomia powinna być wyłoniona trochę poniżej poziomu gdzie ojciec nosi pasek.Nie będzie wtedy ten worek sprawiał kłopotów.Potem nieco szersze niż zwykle spodnie i koniecznie szelki.Dobrze jest zamówić pielęgniarkę na pierwszą noc po operacji.Będzie regulowała pompę ze środkiem przeciwbólowym.Warto też przynieść w dniu operacji ciepły koc.Organizm jest wychłodzony i jest trochę zimno.Co do worków .Ja używam sprzęt firmy ConvaTec.Sprawują się bardzo dobrze.Płytkę wymienia się co 3-5 dni.Worek codziennie.Jest to trochę wszystko upierdliwe,ale można się przyzwyczaić i jak Tata nauczy się pewnej metodyki życia z tym to nie jest źle. O pewnych rzeczach należy pamiętać.To narazie tyle.Jeżeli masz pytania to proszę pytaj.O życiu codziennym może póżniej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group