1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc
greg1990

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10348

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-15, 23:20   Temat: Proszę o pomoc
Jeśli chodzi o ten 1% odnosiłem się do zdarzeń bezpośrednio po lub w trakcie. Kardiotoksyczność przewlekła dotyka ok 70% leczonych.

Kardiotoksyczność antracyklin można podzielić na
przemijającą (ostrą) oraz postępującą (wczesną
i późną). Przemijające, ostre upośledzenie kurczliwości
mięśnia sercowego, bezpośrednio po lub nawet
jeszcze w trakcie infuzji leku, zdarza się stosunkowo
rzadko (< 1% przypadków) i jest zwykle w pełni odwracalne.
Najczęściej manifestuje się klinicznie jako
zaburzenia rytmu serca: tachykardia zatokowa, przedwczesne
skurcze komorowe, rzadziej jako bradykardia,
blok przedsionkowo-komorowy czy blok odnogi
pęczka Hisa. Częste są nieprawidłowości w elektrokardiogramie
(EKG), takie jak nieswoiste zmiany
odcinka ST lub załamka T. W większości przypadków
nie jest przyczyną przerwania terapii i wymaga jedynie
postępowania objawowego.


Oczywiście wszytko zależy od dawki i długości wlewu.
źródło:
301 Moved Permanently

Moje posty mają jedynie na celu uspokojenie osób które snują mit o "strasznej, złej czerwonej najsilniejszej chemii". Taki strach może narobić więcej szkód niż pożytku. Oczywiście każde odczucia odbiegające od normy należy zgłaszać, jednak straszenie ludzi zawałem jest nie na miejscu gdyż takie sytuacje właściwie w trakcie wlewu nie mają miejsca!
  Temat: Proszę o pomoc
greg1990

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10348

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-14, 22:28   Temat: Proszę o pomoc
Przecież napisałem powyżej, że szansa na wystąpienie jakiegokolwiek zaburzenia jest minimalna(poniżej 1%), do tego odwracalna. Naprawdę nie przejmuj się.
  Temat: Proszę o pomoc
greg1990

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10348

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-14, 22:18   Temat: Proszę o pomoc
Co do kardiotoksyczności.

Ostre i nagłe zaburzenia pracy serca w trakcie lub zaraz po podaniu Cyklofosfamidu albo Doksorubicyny zdarzają się bardzo rzadko - w okolicach 1% przypadków i są z w większości przypadków odwracalne.

Dużo częściej(ponad 50% przypadków) mamy do czynienia z późniejszą kardiotoksycznością, która objawia się kilka/kilkanaście lat po zakończeniu leczenia.

Kardiotoksyczność to głównie coś co prawdopodobnie będzie ewentualnym problemem za ładnych kilka lat i obecnie naprawdę nie ma sensu dokładać sobie kolejnego zmartwienia.

Ważne żeby zadziałała i narobiła wiele dobrego, aby wyleczyć chorego.
  Temat: Proszę o pomoc
greg1990

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10348

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-14, 22:01   Temat: Proszę o pomoc
Każda chemia jest ciężka, a ta pod tym względem jest taka jak inne. Wiem, że wśród niedoinformowanych pacjentów istnieje przekonanie, że czerwona to ta mocna. Kolor tutaj nie ma znaczenia.

Nie nastawiajcie się odrazu na ciężkie jej przyjęcie. To zwykły standardowy składnik schematów chemioterapii stosowany przy tego typu nowotworach.

Osobiście nie miałem żadnych skutków ubocznych przy tym, typu wymioty, biegunki itp. itd. Ew. wypadają włosy, ale to po 3 chemiach dopiero. Jednak każdy reaguje trochę inaczej.
  Temat: Proszę o pomoc
greg1990

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 10348

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-16, 17:20   Temat: Proszę o pomoc
Wydaje się, że teraz ojciec jest pod opieką odpowiedniego ośrodka. Napisz jednak kiedy ojciec trafił do Brzozowa.

Tutaj nikt nie postawi diagnozy. Możemy zasugerować do kogo się zwrócić, ew. jakie badania zrobić.

Napisz co lekarze planują, oraz jakie badania zrobili.(np. obrazowe, typu tomograf itd.)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group