1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-11, 22:15   Temat: wynik biopsji
dlugo sie wahalam czy ponownie moge prosic o rady,otoz RTG bylo robione w kwietniu,TK w lipcu,a dzisiaj bylam z mama na wizycie u pulmunologa i wiecie co stwierdzila widzac te TK ze ona nic niepokojacego tam nie widzi. Gdy tylko zaczelam pytac dlaczego mama tak strasznie kaszle,wrecz sie dusi w pozycji lezacej uniosla sie,popatrzala na mnie jakbym jej jakas krzywde zrobila i stwierdzila ze mam sobie w internecie poszukac o kaszlu palacza-bezczelna. Pytalam sie czy to moze byc POCHP bez echa. Mam do Was pytanie do kogo mialabym sie udac,gdzie zglosic zeby wyjasnic,zdiagnozowac skad ten uporczywy kaszel.
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-11, 21:25   Temat: wynik biopsji
nie bylo nigdy wczesniej. Zastanawia mnie co ta lekarka przeczytala z tego opisu RTG ze na TK dala skierowanie
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-11, 20:35   Temat: wynik biopsji
dziekuje za odpowiedz.Mama miala i ma nadal straszny kaszel,zwlaszcza gdy kladzie sie spac,odrywa sie flegma taka bez jakiegokolwiek koloru.Lekarz chorob pluc kazal zrobic przeswietlenie i oto wynik Nieco uniesiona lewa kopula przepony.Sylwetka serca poszerzona. Obraz dolnych partii pluc nieostry,najpewniej przesloniety cieniem piersi. Wyrownane srednice tetnic plucnych gornych i dolnych moga sugerowac poczatek nadcisnienia plucnego. Po tym RTG dala skierowanie na TK.
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-11, 14:34   Temat: wynik biopsji
Witam Wszystkich.Zwracam sie z prosba o interpretacje wyniku TK mojej Mamy. Badanie TK kl piersiowej wykonano przed i po podaniu srodka cieniujacego i.v technika wielorzedowa 32/1mm z rekonstrukcja wieloplaszczyznowa 5/5mm: W obrebie obu pluc w segmentach podstawnych,glownie 9 i 10-tym oraz w placie srodkowym i placie jezyczka widoczne sa miernie nasilone zageszczenia o typie mlecznej szyby.Poza tym pluca bez zmian ogniskowych. Szczeliny miedzyplatowe i miedzysegmentowe niepogrubiale. Oskrzela o gladkich,niepogrubialych scianach. W obrebie srodpiersia widoczne sa liczne wezly chlonne okna aortalno-plucnego zamostkowe oraz przytchawicze i do przodu od rozdwojenia tchawicy o sr do 12mm. Jamy oplucnowe wolne. Sciany kostne klp bez cech destrukcji. Miernie nasilone zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa piersiowego. W obrebie objetych badaniem narzadow jamy brzusznej widoczna czesc watroby o obnizonej densyjnosci-stluszczeniowa. Cechy zwyrodnienia wloknisto-tluszczowego w obrebie trzustki. Innych zmian w badaniu TK klp nie stwierdza sie. Bardzo prosze o napisanie czy to cos niepokojacego? TATY nie ma z nami 168 dzien,tak bardzo mi zle,tesknota z kazdym dniem silniejsza. Pozdrawiam wszystkich cieplutko
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-25, 19:01   Temat: wynik biopsji
absenteeism, dzięki
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-23, 13:58   Temat: wynik biopsji
Witam.Muszę ponownie zawitac na forum :cry:
Czytam regularnie wszystkie nowe posty,staram się zbytnio nie udzielac,bo po prostu nie wiem co napisac,co by mogło choc troszke pomóc w tej nierównej walce :cry:
Chodzi o moją mamę :cry: Po śmierci Taty zupełnie się załamała,nie chce brac lekarstw,stale tylko ibuprom na ból głowy.
Mianowicie chcę zapytac o wynik BAC (tarczyca) Płat prawy i lewy tarczycy -Tu colloides hyperplasticus.Pozdrawiam i zyczę Wszystkim Tatusiom no właśnie czego?????? zdrowia??????? Moze lepiej zabrzmi Samych dobrych dni :)

[ Dodano: 2011-06-23, 14:14 ]




Dla wszystkich Tatusiów,którzy odeszli [*] [*] [*]
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-26, 18:15   Temat: wynik biopsji
Dziękuję.
Usuwam się stąd,bo nic tu po mnie.Wszystkim zyczę duzo wytrwałości z tym cholerstwem
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-26, 16:22   Temat: wynik biopsji
Zamknął TATUŚ powieki:-(((((((((((
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-26, 12:07   Temat: wynik biopsji
Tatuś w agonii :cry:
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-24, 14:26   Temat: wynik biopsji
Oncotrust, Oto wyniki badan Morfologii z rozmazem Z DNIA 16.03.2011

WBC 4.60
NEUT 79.0%
IG 0.20%
LYMPH 9.30%
MONO 10.90%
EOS 0.40%
BASO 0.20%
RBC 3.98
HGB 11.4
HCT 34.2%
MCV 85.9 fL
MCH 28.6pg
MCHC 33.3g/dl
RDW(CV) 15.4%
RDW(SD)47.6fL
PLT 288.0
MPV 9.60fL
PDW 10.4fL
P-LCR 22.3%


bilirubina całkowita 6.2 umol/l
AST 21U/L
ALT 34U/L
ALP 93U/L
KREATYNINA 1578umol/l
MOCZNIK 45.5mmol/l

To tyle,a kartę konsultacyjną na "do widzenia"wkleiłam w załączniku.Wzięłam papiery,tatę i do domu,bo nic tam po nas.Spodziewałam się,ze ze względu na kreatynine tak się to skonczy,ale zeby juz nie było zadnego ratunku,zadnej pomocy :uuu: Lekarz rodzinny powiedział otwarcie,ze kreatynina i tak juz nie spadanie.Załamka :cry:

Obrzęki z nóg tacie zaczęły schodzic,więc poszłam do rodzinnego zeby dała mi skierowanie na krew czy ta kreatynina spadła i o cudo z 1578 spadła do 650.4-wynik z 24.03 2011. a 05.04.2011 było jej juz 565,5.
DOMYŚLAM SIĘ I WIEM,ZE TO I TAK JEST ZA DUZO :-(

[ Dodano: 2011-04-24, 14:40 ]
Teraz ogólnie tata czuje się zmęczony tym wszystkim,całą tą sytuacją .Wszystkiego musiałam szukac na własna reke jak np Megace,o wszystko się dopytywac.Teraz tata ma plastry Transtec 70,a wcześniej miał DUROGESIC czy tak jakos.Doczytałam się,ze moze szkodzic na nerki,więc poszłam do niej i zmieniła -masakra.Bierze rowniez Furosemid, Metoclopramid i osteovit 1000. W razie bólu Apap :uuu:

Na domiar wszystkiego doszła grzybica jamy ustnej-Nystatyna
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-23, 11:19   Temat: wynik biopsji
Hej.Az takie głupie pytanie zadałam,ze brak jakiejkolwiek odpowiedzi???? :uuu:
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-21, 16:17   Temat: wynik biopsji
Witam.mam pytanie:biopsja była pobierana z węzła chłonnego szyi czyli z przerzutu tak?Od kilku dni tata ma to miejsce strasznie powiększone,pielęgniarka powiedziała,ze to moze ślinianka.Tatę to nie boli :) Co do przerzutów to chciałabym zapytac czy jak juz ten węzeł (przerzut) jest powiększony czy tak juz zostanie?Czy w DRP przerzuty juz nie wazne czy rak płuc czy pęcherza moczowego czy są takie same?pozdrawiam

[ Dodano: 2011-04-21, 18:42 ]
Od kilku dni równiez jest tacie ciepło,stale ma ręce gorące i mówi,ze mu duszno.Śpi przy szeroko otwartym oknie choc nie wiem czy to dobrze.Skąd te napady ciepła?
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-18, 10:03   Temat: wynik biopsji
Dziś dokładnie mija drugi miesiąc od tej cholernej diagnozy :cry:

[ Dodano: 2011-04-18, 10:06 ]
Juz wszystko mi się myli.Dziś dokładnie drugi miesiąc jak pojawiły się problemy :cry:
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-17, 12:03   Temat: wynik biopsji
Jak mam to rozumiec,przeciez to z tym Tata się zgłosił do lekarza.DoDumSpiro-Spero, moze moje pisanie jest dla Ciebie bezsensowne,wiercę w kółko jedno i to samo,ale nie rozumiem jednego dlaczego musi tak byc,ze diagnoza DRP płuc,a tak nie jest.Przeciez pacjent powinien wiedziec co mu tak naprawde siedzi w środku.To,ze lekarze nie zlecili zadnych badan więcej,bo kreatynina za wysoka ok rozumiem,Lekarz nie jest cudotwórcą.Ale jezeli jest jak piszę moze inne tabletki Tata by dostał

"Hematuria czyli inaczej krwiomocz to występowanie w moczu erytrocytów. Rozróżnia się dwa typy krwiomoczu : mikrohematuria - to taki, kiedy występowanie krwi w moczu można stwierdzić wyłącznie w laboratorium; makrohematuria - czyli taki, który można zauważyć samemu podczas oddawaniu moczu. Hematuria to objaw, który budzi najczęstsze obawy dotyczące dróg moczowych. Przyczynami występowania krwiomoczu może być : łagodny rodzinny krwiomocz, Schistosomiaza układu moczowego, kamica nerkowa, rak nerki albo pęcherza moczowego, napadowa nocna hemoglobinuria, infekcja dróg moczowych lub kłębuszkowe zapalenie nerek."
źródło: objawy.choroby.biz.pl
  Temat: wynik biopsji
izabela1

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-17, 00:42   Temat: wynik biopsji
Rak pęcherza moczowego

"Objawy:
Najbardziej charakterystycznym objawem jest masywny krwiomocz ze skrzepami, któremu może towarzyszyć ból lokalizujący się w okolicy lędźwiowej kręgosłupa lub nad spojeniem łonowym. Rakowi pęcherza moczowego towarzyszą także: częstomocz, bolesne parcie na mocz, osłabienie, bóle i obrzęki kończyn dolnych, powiększenie okolicznych węzłów chłonnych,miejscowa limfadenopatia"
źródło: doz.pl

"Zaawansowane zmiany wymagają radykalnego usunięcia pęcherza moczowego z okolicznymi narządami oraz węzłami chłonnymi miednicy mniejszej. Pęcherz moczowy można odtworzyć z odcinka jelita lub wszczepia się moczowody do izolowanej pętli jelita cienkiego."
źródło: wikipedia.pl

TAKIE INFORMACJE ZNALAZŁAM W NECIE,WSZYSTKO TO PASUJE DO MOJEGO TATY.DLACZEGO WSZYSCY NA TYM FORUM UPIERAJĄ SIĘ,ZE TO RAK PŁUC :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-04-17, 08:52 ]
Zgodnie z Regulaminem cytaty z innych stron internetowych muszą być opatrzone linkiem bądź inną informacją co do ich źródła - poprawiłam.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group