1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o informacje - niedodma
kangur_2007

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 23758

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-04-26, 03:17   Temat: Prosze o informacje - niedodma
magdacan napisał/a:
Zosiu, w senatorium przeciwgruzliczym bylam z powodu trudnoleczacych sie i nawracajacych zapalen pluc. Wlasciwie bardziej chodzilo o zmiane klimatu niz o leczenie i nie bylam razem z dziecmi chorymi na gruzlice ale w innym budynku. Leczylam sie tez w przychodni przciwgruzliczej chociaz gruzlicy nigdy nie mialam zdiagnozowanej. Lekarz leczacy trwajace miesiacami zapalenie pluc kazal podac PAS jako ostatnia deske ratunku gdy zaden antybiotyk juz nie dzialal (tak mi przekazala mama). Szybko sie z tego zreszta wycofal (chyba po 3 tabl.)

Moj ojciec palil papierosy. Mieszkalismy wtedy w jednym pokoju i wlasciwie wedzil nas wszystkich! Palil sporty. Ja niestety przez okres 12-13 lat tez palilam. Rzucilam jak mialam 32 lata czyli jakies 17 lat temu. Krotko (jakies pol roku) palilam rowniez jak przyjechalam do Kanady (mialam wtedy 40 lat). Od tamtej pory ani nie pale ani nie przebywam w towarzystwie osob palacych.

Przed wyjazdem do Kanady mieszkalam we Wroclawiu. Od dziecinstwa przeszlam tyle kuracji antybiotykowych, ze nie jestem w stanie tego policzyc. Baaardzo duzo! To samo z przeswietleniami. Jak chorowalam jako dziecko - mnostwo. Potem byl okres spokojniejszy wiec w tym czasie moze 2 - 3 robilam rtg (w tym przed wjazdem do Kanady - bylo w porzadku). No i przez ostatnie 9 lat moze z 6 razy. Z tego co zauwazylam najczesciej mam zap. pluc w okresie od kwietnia do pazdziernika. W ostatnim roku byl to lipiec i pazdziernik.
Dzieki za odpowiedz :)



Mam nadzieje. że opowiedzialaś to wszystko w tych samych szczegółach kanadyjskim lekarzom, ze szczególnym uwzględnieniem biernego palenia w dzieciństwie praktycznie od urodzenia oraz czynnego palenia przez 12 lat. Ważne jest też, żeby wiedzieli, że mialaś liczne kuracje antybiotykami nawracających chorób dróg oddechowych. Korelacja z porami roku może wskazywać też na jakiś sezonowy patogeniczny czynnik środowiskowy, na który możesz być szczególnie wrażliwa.

W każdym razie cały ten szczegółowy życiorys MUSI usłyszeć twój lekarz prowadzący. Nie ulega kwestii, że jesteś w grupach podwyższonego ryzyka na wiele chorób płuc, ale to się nie musi przekładać na chorobę nowotworową. Należy się spodziewać całej baterii badań i diagnozowania rożnicowego z wykluczaniem kolejnych możliwości, ale lekarz musi mieć drobiazgowy wywiad na temat wszystkich twoich okoliczności.

Pozdrawiam
,
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group