1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-03, 07:07   Temat: rak wątroby
Napisałem "smutne" bo mi jest nijak, że ktoś kto wg. mnie miał szanse pozyć jeszcze o wiele dłużej nie dane mu było wykorzystać wszystkich szans na zycie. Tak dla zaspokojenia mego sumienia powiedz mi jaki ma teraz marker AFP i jaką ma grupę krwi tata...
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-02, 19:37   Temat: rak wątroby
Smutne, ale każdy wybiera swoją drogę....
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-21, 11:06   Temat: rak wątroby
Coś mi się wydaje po raz kolejny stara medyczna prawda, że tylko histopatologia na 100% pozwala stwierdzić z jakim rakiem mamy doczynienia...
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-20, 11:35   Temat: rak wątroby
Prosiłem Cię o dynamikę markera AFP od początku.
Parę rzeczy w tym przypadku budzi moje wątpliwości. Wycofanie się chirurgów z operacji z przyczyny "bo guz jest za duży" jak napisałaś. Guz albo jest operacyjny albo nie. Wielkość ma wpływ na decyzję ale nie jest najważniejsza.
Posłużę się swoim przypadkiem ponad 10 lat temu wycieli mi guza "kapustę" 2,2 kg o wymiarach rzędu 16 -18 cm. Z tymi wymiarami to trochę już głupieję bo pierwsze tk 8 mcy przed operacją mówiło o 19 cm , nastepne 3 mce przed operacją 18 cm a histopatologia o niecalych 17. Czyli albo wbrew medycynie guz malał, albo to błędy w TK..?!
Z kolei mój 12 guz miał 6 cm i odmówiono operacji z przyczyny "nieoperacyjny". Tak więc wycięto trzykrotnie większego, a ten został. W międzyczasie powiększył z przyczyn medycznych o wymiar do 10,5 cm, szczęśliwie z przyczyn niemedycznych udało się go zmniejszyć do 6 cm.
Druga sprawa to zasygnalizowana w TK możliwość jego rozpadu..?!
Trzecia sprawa marker AFP maleje jak dobrze to czytam...
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-19, 11:27   Temat: rak wątroby
Ale onkolodzy przydzielajacy nexavar tak to zinterpretują, jak chodzi o tak drogie leki nikt się nie "podłoży". Mnie zabrali nexavar jak tylko węzły przyaortalne nieznacznie się powiększyły pisałem już o tym ale adm. to wywalił...
A jak wygląda dynamika AFP / daty i cyfry/..
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-18, 21:46   Temat: rak wątroby
Myślę, że szkoda iż w grudniu tak z rozpędu nie wyraził ojciec zgody na operację, wtedy zródło
rozsiewu byłoby zlikwidowane. Lekarze wtedy niezbyt dokładnie ocenili / i dobrze/ sytuację i pewno by wycieli tego guza. Teraz po dokładniejszej analizie; guz nieoterebkowany więc nacieka, dlatego te powiększone węzły chłonne, w płucach guzki czyli przerzut odległy i pewno
doszli do odmiennego wniosku. Operacja wg nich niczego nie rozwiąże.
NFZ nie da nexavaru bo są przerzuty. Można co prawda kupić w necie za parę setek zamiennik z Indii ale czy pomoże to już inna sprawa.
Jest jeszcze ostatnia deska ratunku klasyczna chemia, ale ja jej nigdy nie brałem więc się nie wypowiem.
Może Mania coś doradzi ona chyba ją stosuje...
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-08, 12:13   Temat: rak wątroby
To zadam dość proste pytanie to po co jest ten post. Regulamin mówi, że tutaj można pisać tylko o leczeniu i to konwencjonalnym. Jak porusza się inne tematy to należy je pisać gdzie indziej jezeli piszesz to dostaje się ostrzeżenie/ dziwne tylko że ja je dostaje./
Prawo jest bezwzględne tylko pacjent wyraża zgodę na leczenie- i po temacie....
Jest tylko jedno ale, czy ten pacjent przed podjęciem decyzji otrzymał dość informacji aby świadomie ją podjąć.
Ja usłyszałem na dzień dobry "zostało panu pół roku życia" i może dobrze że to były te słowa..
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-07, 16:40   Temat: rak wątroby
Młodość pojęcie wzlędne ja mam 65 lat...
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-06, 19:54   Temat: rak wątroby
Dyskusja robi się okołomedyczna ale bez pacjenta. To bardzo trudne co lekarz, rodzina, my mamy mu powiedzieć. To że zostało mu statystyczne pół roku życia, lub że to nieprawda bo na tym forum są jednostki co przeżyły.
Ja powiem dlaczego ja przeżyłem. Przeżyłem tylko dlatego, że mój ojciec nauczył mnie odpowiedzialności. Nie miałem komfortu wyboru śmierci. Byłem i jestem jedynym żywicielem rodziny a tu niepracujaca żona, uczące się dzieci. Wybór był jeden muszę żyć i tak jest i będzie nadal. Operacja za operacją ale po kazdej powrót do pracy. Dopiero po 4 operacji pojawiła się chemia a z tym nie można pracować.
Mania ty też musiałaś i musisz żyć nadal... i może dlatego my dwoje tu pozostaliśmy.
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-05, 16:19   Temat: rak wątroby
Mania, ja tylko czytam dokładnie co piszą w dokumentach medycznych publikowanych tu przez pacjentów. W tym wypadku lekarze zdecydowali się na zabieg a pacjent niestety odmówił, myślę, że wiedzą co mówią i piszą...
  Temat: rak wątroby
karol2012

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17032

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-05, 12:04   Temat: rak wątroby
Trzeba ciąć i to bezwzlędnie. Badania obrazowe przemawiają za rakiem pierwotnym wątroby i to w fazie rozsiewu, stąd guzki na płucach.
Za wycinaniem guza z satelitą przemawia jego umiejscowienie, tata straci prawdopodobnie płat prawy 3-4 segmenty ale potencjalnie zdrowy jest lewy czyli 4 segmenty. Tak na marginesie mi zostało po operacjach 1,5 segmenta i jakoś 10 lat z kawałkiem żyję.
Tak naprawdę zakres operacji zwerifikuje otwarcie jamy brzusznej.
Pozostanie problem przerzutów na płucach ,ale w tym nie jestem mocny więc się nie wypowiadam

[ Dodano: 2016-02-05, 12:06 ]
Na przeszczep nie ma co liczyć...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group