1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-05, 12:33   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub, jesteśmy z Tobą całym sercem... 'dychnij' i wracaj naładowany dobrą energią do dalszej walki - powodzenia :okok"
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-04-18, 09:19   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub napisał/a:
Napisze kilka zdań może,ktoś się stęsknił za mną.

Tęsknimy za każdym naszym 'Forumowym' Przyjacielem... czytamy i zawsze jesteśmy; choć nie zawsze 'klikamy'... Pozdrawiam i życzę nadal takiej postawy w dalszej walce :)
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-26, 19:51   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub, bardzo przykro robi się na duszy gdy czytam wieści od Ciebie. Tyle przykrych spraw ostatnio wśród moich przyjaciół a teraz Ty; członek naszej Forumowej Rodziny... Tak wielu osobom nasza choroba nie daje szans... Bardzo trudno coś w tej chwili Tobie napisać. Nie możesz czekać na podjęcie leczenia paliatywnego w Gliwicach na tak odległy termin. Mam nadzieję, że uzyskasz pomoc i znajdziesz to miejsce bliżej domu. Możesz być pewny naszej pamięci i modlitwy o Twoje wyzdrowienie.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-14, 15:56   Temat: Nowotwór złośliwy języka
sara napisał/a:
sytuacja jest poważna
- ale jesteśmy z Toba i pełni wiary, że dasz radę :okok"
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-24, 19:47   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub napisał/a:
A poza tym rano kawka wieczorem Żubr.
- i zero pokory, ale wkońcu raz się żyje... Podziwiam odwagę i życze powodzenia.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-26, 10:09   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub,
- napisał: "Po miesiącu grzyb położył mnie na 5 dni do łóżka i znów musiałem jeść miksy dodatkowo mocno szumiało mi w uszach.
Teraz tzn. po 2-óch miesiącach po leczeniu moja szyja bardzo mocno mi spuchła (a zaczeło się prawdopodobnie od tego jak dwa razy spróbowałem wypić mleko z wyciśniętym czosnkiem piekło, szczypiało, łzy, płacz , ale co ty nie dasz rady, no i trzeciego dnia już nie dałem rady) "...
- cd wybrany z tekstu Rub: "Z tą dietą to nie jest tak ,nic na siłe, jeżeli lekarze(nie jeden ale onkolog,radiolog,chemik,laryngolog)nie mają żadnych przeciwwskazań to dlaczego ja mam nie spróbować pomidora,ktory szczypie,ogórka który smakuje jak mokre trociny,czy nawet tego piwka ...";
"W czasie radio poznałem dużo ludzi z różnych ston Polski czysto ekologicznych,a nawet z Hiszpani i USA z dietami cud ,a jednak każdy walczył-nie ma reguł."

Tak, nie ma reguły i proszę zwrócić uwagę, że nikt nie pisze tu o diecie, czy tez diecie cud. Chodzi o to aby po leczenia dać szansę organizmowi zregenerować się , wyleczyć stany popromienne i zapalne, które są po leczeniu. Rub; piszesz co jadłeś a za chwile odpowiadasz sobie jak to Ci mogło właśnie zaszkodzić, bo było ostre, piekące itd. Dajmy tym uszkodzonym komórką, śluzówce, śliniance itd szanse na właściwą regenerację. Nie szukajmy potem przyczyn wielu nawrotów i wznów choroby. Mówimy tu przecież o tych chorych organach naszego ciała ( usta i przełyk), które są bezpośrednio narażone na te ostre potrawy. Inni chorzy jeśli tylko maja apetyt niech jędza, na zdrowie im.
Rub napisał/a:
Cytat:
W takim stanie rzeczy decyzja należy do lekarza prowadzącego Ciebie po zakończonym leczeniu
móglbyś to troch rozwinąć.

Tu jest odpowiedz: Opinia z opisu USG:"W okolicy podżuchwowej po stronie prawej do przodu od ślinianki dwa patologiczne węzły chłonne o wym 10x9mm i 11x6mm z cechami martwicy. " - na co onkolog nie miał wyjścia i zlecił biopsje.
"Onkolog stwierdził że patologiczne znaczy przerzutowe i kazał zrobić biopsje ,morfologie ,RTG płuc i jednocześnie zaznaczył że prawdopodobnie jest to zła interpretacja lekarza i że mam sie nie martwić..." - i tego się trzymaj, bo zapewne są to guzy martwicze jak u mnie tylko potrzeba czasu aby sie wchłonęły.
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-25, 20:55   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub napisał/a:
W okolicy podżuchwowej prawej do przodu od ślinianki podżuchwowej owalna struktura,nieco hypodensyjna w centrum o wym.13x6mm-węzeł chłonny z cechami martwicy?Wyodrębnia się rownież w tej okolicy nieco niżej owalny drobny węzeł chłonny.

- to ostatnie Twoje wyniki z TK
Rub napisał/a:
W okolicy podżuchwowej po stronie prawej do przodu od ślinianki dwa patologiczne węzły chłonne o wym 10x9mm i 11x6mm z cechami martwicy.

- a to Twój wynik USG
U mnie powiększony węzeł chłonny o wymiarach 1,5 x1,1 cm utrzymywały się przez ponad 10 miesięcy ze wskazaniem na węzły martwicze.. Nie jestem uprawniony aby to oceniać ale wieże, że są to zmiany martwicze, które muszą się dopiero z czasem u Ciebie wchłonąć. U mnie zawsze był to wynik MRI Rezonansu Magnetycznego, dokładnego badania i porównania co dwa miesiące (co dwa miesiące MRI) nie wskazywały na ich rozrastanie się, czyli na wznowę węzłową.
W takim stanie rzeczy decyzja należy do lekarza prowadzącego Ciebie po zakończonym leczeniu a co do odżywiania się zaraz po leczeniu to podziwiam odwagę i ...
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-25, 14:59   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Bardzo się cieszę, że masz dobre wyniki. Co do węzłów chłonnych szyi to powiem Ci, że u mnie po 7-u miesiącach od zakończenia leczenia nadal widoczny jest powiększony węzeł chłonny wielkości 1,5 na 1,1 cm. Cały czas ten sam wymiar od zakończenia leczenia. W DCO Wrocław i potwierdził to Prof. w Gliwicach usłyszałem, że to pozostałość martwicza i powoli będzie się wchłaniać aż zaniknie całkowicie, ale na to potrzeba dużo czasu. Co do odżywiania? Podziwiam Was leczonych w innych ośrodkach za to co piszecie no i co jecie. Wczoraj będąc w DCO na MR kontrolnym (już trzecim od zakończenia leczenia), specjalnie poruszyłem ten temat u swej prowadzącej Pani Doktor. Tak, oni wiedzą, że Katowice i inne ośrodki na to nie zwraca uwagi. My się z tego śmiejemy i mówimy, że tam są ludzie bardziej zakonserwowani, powiedziała tylko a dietę zaleconą czyli zero soli itd. proszę stosować nadal. Dziwne, bo Prof., o którym tu wszyscy często wspominamy, przyjeżdża do Wrocławia ze szkoleniami. Nie zazdroszczę wam ale i nie zamierzam zmieniać nic z zaleceń zdając sobie sprawę z tego gdzie byłem i przez co przeszedłem. :)
  Temat: Nowotwór złośliwy języka
kmis757

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 43660

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-13, 19:05   Temat: Nowotwór złośliwy języka
Rub,
Wybacz kolego ale po przeczytaniu Twojego wątku mam mieszane uczucia... Podziwiam tych, którzy piszą jak przy takiej chorobie, po takim leczeniu jedzą wszystko, mimo że im buzie wykrzywia, sięgają np. po piwko itd. Leczeni nowotwory okolic krtani, przełyku i języka to jednak trochę inna grupa pacjentów, tak uważam. Ja w wypisie mam taki zalecenia lekarskie.

[ Dodano: 2012-04-13, 19:05 ]
cd.

[ Dodano: 2012-04-13, 19:12 ]
Co 2 miesiące na badaniu kontrolnym pani laryngolog-onkolog przypomina o zakazach ( zero soli, przypraw, owoców, soków itd). No ale co kraj to obyczaj. Życzę dobrych wyników.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group