1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak?
kobiecinka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 41239

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-06-07, 13:46   Temat: chłoniak?
Lindo, ale ja nigdzie nie napisałam, że jesteś hipochondrykiem i nie sugerowałam ci wizyty u takiego specjalisty.
Nie wiem gdzie to wyczytałaś w moim wpisie.
Wcześniej już ci ktoś napisał, że się nakręcasz, ale masz do tego prawo;)
  Temat: chłoniak?
kobiecinka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 41239

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-06-06, 09:22   Temat: chłoniak?
Tak na chłodno pomyślałaś, że onkolog może mieć rację?;)
Możesz skonsultować się z innym lekarzem ale jak i on ci powie, że jest ok to dalej będziesz szukała, bo nastawiałaś się na usłyszenie innej diagnozy...


Możesz za jakiś czas powtórzyć USG i zobaczyć jak wygląda to coś czego nikt nie potrafi wyjaśnić.
  Temat: chłoniak?
kobiecinka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 41239

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-30, 09:09   Temat: chłoniak?
Napisz jak będziesz po wizycie u lekarza.
Robiłaś badania na choroby tupu mononukleoza itp....?
  Temat: chłoniak?
kobiecinka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 41239

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-29, 20:22   Temat: chłoniak?
Linda, przeczytałam jeszcze raz twój poprzedni wpis i to co napisałaś po USG.
Te węzły masz od dosyć dawna i gdyby były nowotworowe miałabyś zmiany w obrazie krwi i inne objawy typowe dla chłoniaka.
Myślę, że u ciebie swędzenie i nocne poty nie koniecznie mają związek z tymi węzłami.
Nie masz problemów z tarczycą?

Jak węzły się nie powiększają to też dobra oznaka.
One mogą być odczynowe i takie już pozostaną.

Owszem możesz dalej robić badania, przekonać lekarza do wycięcia tego węzła i zbadania go.
Ale możesz też posłuchać radiologa i za 2-3 miesiące powtórzyć badania.
Nie dotykaj tych węzłów, żeby ich nie podrażniać bez potrzeby.

Żebro szyjne...
Nie wiem co radiolog miał na myśli ale mogło być tak, że wcześniej też to było ale ludzie robiący "odczyty" twoich poprzednich prześwietleń nie przejmowali się tym i nie zaznaczali w opisie.
  Temat: chłoniak?
kobiecinka

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 41239

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-05-29, 09:56   Temat: chłoniak?
A do chirurga onkologa jesteś zapisana w CO?
Może warto poszukać jakiegoś chirurga, który pracuje normalnie w szpitalu i tam wytnie węzeł i wyśle do zbadania.

U mnie było tak, że internista wysłał mnie do chirurga, chirurg zlecił dalsze badania i konsultacje, położył u siebie na oddział a jak już były wyniki to odesłał ze wszystkim do onkologa.
Od pierwszej wizyty u internisty do pierwszej chemii upłynęło trochę ponad 4 miesiące, w tym było czekanie na wyniki badań i 3 tygodnie czekałam na pierwszą chemię.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group