1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-03, 17:20   Temat: HCV HBV guz na watrobie
witam moja mama miała tylko chemoembolizacje bo na radioembolizacje bylo za pozno,a to na pewno lepszy zabieg. Zadzwon do pani Grażyny Sabik 691661697 lub domowy ,ale żadko dostępna i tylko wieczorem 322740138 ona prowadzi fundacje światło nadziei i pomagała mi umówić moją mame na zabieg, dzwoniła w moim imieniu do profesorów do warszawy i oglądali wyniki i wszystkie wyniki mojej mamy,ale bylo za pozno na ten zabieg, pani Grażyna dzwonila, a ja wysylalem wszystkie wyniki.Proszę zadzwon do niej powolaj sie na mnie Krzyska z Koszalina i jesli to mozliwe to doladuj jej telefon w plusie bo ona naprawde nie prowadzi jakiejs bogatej fundacji, ale pomaga ludziom bardzo wiele, a musi dokladac do tej fundacji z pracy ,ktora wykonuje w kolektorze lotto. Mozesz wejsc takze na strone fundacj i tam wplacic nawet tylko 10zl i od razu tam obejrzec na czym polega zabieg radioembolizacji.Szczęśliwego nowego roku i będziemy w kontakcie. Pozdrawiam
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-18, 11:07   Temat: HCV HBV guz na watrobie
dzięki ja100 i magnum dzięki jeszcze raz wszystkim jesteście wielcy
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-11, 18:14   Temat: HCV HBV guz na watrobie
dziekuję P ani Lucjo i maniu, a takze wszystkim innym takze administaratorom i moderatorom za slowa otuchy ,a takze wyrazy współczucia . maniu proszę bądż dzielna i miej nadziej medycyna strasznie idzie do przodu ,no i Ty masz malutki guzek , mam nadzieję , że można go jakoś załatwić.Wiem ,że jeszcze jutro będę mial ciężką próbę pogrzeb mamy o 14ej. Pozdrawiam wszystkich
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-10, 19:05   Temat: to już naprawdę koniec
witam wszystkich, juz przyszla pora na zakonczenie mich watkow,zapytan,gdyban itd. bo moja mamusia odeszla ode mnie ,taty,brata oraz zony i mojego synka dzisiaj w nocy o 3:00, bylem z nia do samego konca z moim tata,spedzilem z nim 2 ostatnie noce z mama i wiele godzin w ciagu 6 dni pobytu w szpitalu, z mamusia zdazyla sie pozegnac wieksza (wazniejsza) czesc rodziny. Dziekuję wszytstkim za slowa wsparcia,otuchy ,a czasem gorzkiej prawdy , nie zegnam sie bo bede staral sie dalej zagladac na to forum, pomagac innym ,a zarazem czytac inne posty no i jest tu wielu wartosciowych ludzi,a tak naprawde wszyscy jestesmy wartosciowi i ważni. Moja mama zapadla w spiaczke watrobowa i tak to sie musialo skonczyc, wazne ze bylem z nia do konca i mialem okazje sie pozegnac, porozmawiac itd, ciesze sie ze wtym czasie nie bylem na statku bo byc moze bym nie zdazyl wrocic. Pozdrawiam wszystkich i na pewno bede tu zagladal, jakos tak mi lzej bo nie zastanawiam sie juz jakie leki, co bedzie z mama z tata ze mna , wiem ze juz nie cierpi i wiem , ze jeszcze bede na pewno rozpaczal w srode o 14ej na pogrzebie mojej mamusi. Trzymajcie sie wszyscy i walczcie nie poddawajcie sie, moja mamusia jeszcze 3 dni temu wierzyla, ze pojedzie do gdansaka na chemoembolizacje. Trzymajcie sie Kochani
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-06, 20:33   Temat: HCV HBV guz na watrobie
dzieki za wsparcie Edvige i Iwonka jest ciezko i mi i mojemu tacie , bratu ,ale coz nam pozostalo chyba tylko czekac i modlic sie o lekkie odejscie ukochanej osoby.Dzieki ,że jestescie
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-06, 19:06   Temat: HCV HBV guz na watrobie
dzieki za odp mama jest prawie swiadoma swego stanu,jest tylko lekkie klamstwo ,ze ona ma nadzieje pojechac jeszcze na chemoembolizacje do Gdanska na drugi zabieg,ale tez mowi ,ze nie chca jej zrobic TK a mila miec w poniedzialek i ze najpierw musi sie jej stan poprawic, ja juz rodzine powiadomilem bo pani doktor mowila ,ze to moze byc nawet tylko kilka dni bo watroba nie pracuje mama jest żółta i nogi spuchniete, mama jest teraz na onkologii , ja na razie nie chce jej zabierac tej ostatniej nadziei choc ona mowi co bedzie to bedzie,ale doslownie jej nie chce powiedziec, zeby jej nie zalamywac calkiem juz teraz.Mam pytanko jak dlugo bylas z mężem od czasu wyst żółtaczki choć wiem ,że kazdy organizm jest inny.Jest mi przykro strasznie ,że musiałaś przeżyć odejście swojego UKOCHANEGO badż dzielna Edvige, pozdrawiam ps:wejde w Twój wątek ,ale juznie dzisiaj nie mam głowy teraz
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-06, 06:57   Temat: HCV HBV guz na watrobie
Justynko doradzaj dalej naszym przyjaciolom forumowiczom nie kazdy sie musi zastosowac do rad ,a juz na pewno nikt nie powinien sie na Cibie zloscic. Ja mam ciagle jakas mala nadzieje ,ze jeszcze mokej mamie bedzie mozna zastosowac leczenie onkologiczne, jak poprawi sie jej stan zdrowia, bede probowal moze w innych osrodkach poza Koszalinem.Pozdrawiam
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-05, 17:44   Temat: witam ponownie
zakladam kolejny kolejny watek po przeszczepie, nexawrze, radioembolizacj i chemoembolizacji wątroby , jak pisalem moja mama miala 4 tyg temu chemoembolizacje wątroby, na radioembolizacje sie nie nadawala bo powiekszone wezly chlonne . Po zabiegu czula sie zle ,ale wiadomo po takiej dawce chemii wydawalo sie nam to normalne ( brak apetytu,goraczki, nie chcialo jej sie pic , nie mogla spac itd.) ale 3 dni temu mama zrobila sie żółta wczoraj szpital w koszalinie 7 godzin szwedania sie od zakaznego oddzialu, po ogolny nast onkologia i chory oslabiony czlowiek zostal przyjety na oddzial, a mama nawet nie miala sily stac na nogach,przedwczoraj jeszcze na dodatek sie przewrocila w nocy w lazience rozwalila glowe poobijala plecy,ale do rzeczy dzis rano pani doktor powiedziala mi ze mama ma ociekajace guzy i watrobe tak niewydolna ,ze juz nic nie mozna zrobic ,w poniedzialek miala miec robiony TK zeby wyslac do Gdanska do kliniki czy rozwój guzow zostal zatrzymany,ale ma nie miec robionego tego TK ,mam pytanie co robic czy moja mama ma juz czekac tylko na smierc, czy moze jeszcze walczyc i w jaki sposob moze ktos mi odpowie i pomoze.Pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2011-10-05, 18:18 ]
jak powiedziec to mamie prosze o pomoc

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-05, 23:03 ]
Wszystkie Twoje wątki scalone w jeden.

  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-16, 09:36   Temat: HCV HBV guz na watrobie
dzieki za kciuka ja 100 ,a co u Ciebie?
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-08, 22:18   Temat: HCV HBV guz na watrobie
masz racje ja 100 2 kliniki w Warszawie i moja mame tez zdyskwalifikowano w szpitalu MON ze wzgledu ,ze ma za duze węzły chłonne, miala przedwczoraj wykonywany zabieg chemoembolizacji w Gdansku i dzis wyszla do domu,zobaczymy czy cos pomoże,mam nadzieje ,że tak ,lekarz mowil ze mama ma duzy guz i trzeba bedzie zabieg powtorzyc 2-3 razy.Pozdrawiam wszystkich
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-30, 08:01   Temat: HCV HBV guz na watrobie
witam Cię maniu lekarze powiedzieli,zeby przyslac wszystkie badania,wyniki,plytki i historie horoby,takze wszystko pokserowalem,poprzegrywalem i wyslalem do Gdanska i Warszawy. Z gdanska lekarz chcial zeby wyniki byly na dzisiaj bo sa konsultacje.Zobaczymy co bedzie , mam nadzieje ,ze przynajmniej sie odezwa do mamy.Pozdrawiam Cie ,aha w gdansku nie robia radioembolizacji watroby.
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-26, 09:34   Temat: HCV HBV guz na watrobie
hej maniu dzieki za slowa otuchy i Tobie takze życze zeby leczenie bylo skuteczne,a Ty nie mozesz sie spytac lekarza prowadzacego o radioembolizacje watroby? wpisz w google te haslo i poczytaj ze jest to skuteczny zabieg lub wejdz na swiatnadziei.pl tam jest rowniez filmik i zadzwon do pani Grazyny Sabik 691661697 moze ona Ci pomoze to wspaniala kobieta,pozdrow ja ode mnie.Ciebie tez pozdrawiam

[ Dodano: 2011-08-26, 09:36 ]
maniu sory fundacja swiatlo nadziei

[ Dodano: 2011-08-26, 09:39 ]
jeszcze raz maniu sory bo oni maja strone w przebudowie i moze lepiej wpisz www.swiatnadziei.nazwa.pl/fundacja/
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-24, 15:30   Temat: HCV HBV guz na watrobie
dzieki mania za odpowiedz,w piatek mam jechac z mama do gdanska,a takze wyslac wszystkie ksera wynikow i plytki TK do warszawy.Trzymaj sie i walcz bo masz dla kogo.Powodzenia maniu
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-18, 22:59   Temat: radioembolizacja- nowotwór wątroby
Dzień dobry
Moja mama choruje na nowotwór wątroby i od około roku leczy się nexavarem. Dzisiaj jednak dostała wynik badania CT, z którego wynika, że lek przestał na nią działać. Bardzo proszę o odczytanie opisu badania, który zamieściłem poniżej. Czy na jego podstawie można stwierdzić czy byłaby możliwość zastosowania radioembolizacji? I czy w tym przypadku jest taka opcja?

OPIS: W wykonanym badaniu widoczna znaczna progresja opisywanej poprzednio zmiany w segmencie 6 wątroby - obecnie zmiana wieloogniskowa, o ogólnych wymiarach 110 mm na 65 mm, obejmuje również segment 5. wątroby. W segmencie 4. widoczne ognisko hypodensyjne o średnicy 15 mm - najprawdopodobniej o charakterze zmiany meta. W fazie tętniczej w segmencie 2 widoczne ogniska hyperdensyjne o średnicy 18mm i 9mm. Podobne ognisko widoczne jest w segmencie 7 - 11mm. Obraz KT sugeruje progresje HCC z rozsiewem.
Pęcherzyk żółciowy grubościenny, z odczynem płynowym wokół - cechy ostrego zapalenia pęcherzyka. W loży wątroby widoczny otorbiony obszar płynowy o gęstości około 42jH i średnicy 26mm - zmiana torbielowata? związana z przewodem żółciowym? obraz niejednoznaczny. W badaniu widoczne znacznie powiększone węzły chłonne przyaortalne, wnęki wątroby - węzły tworzą pakiety o wielkości do 42mm okolicy wnęki wątroby. Znacznie powiększone węzły przylegają do aorty brzusznej na znacznej jej długości. Objęty zakresem badania przełyk bez ewidentnych cech patologii. Poza tym obraz KT jamy brzusznej oraz struktur kostnych bez istotnych różnic z badaniem poprzednim.
Wnioski: znaczna progresja zmian npl w wątrobie, znacznie powiększone węzły chłonne przyaortalne, wnęki wątroby.

Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
  Temat: HCV HBV guz na watrobie
krzysiek

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 23746

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-09-23, 14:14   Temat: witam
dziekuje za odp i za zainteresowanie sie tym tematem,najblizszy termin u prof Szczylika listopad,kilka dni temu mama dzwonila.Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group