1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik biopsji
kubanetka

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-15, 10:18   Temat: wynik biopsji
Niestety, że dostać chemię, trzeba być " zdrowym" tj. ogólny stan zdrowia musi być dobry. Nie może być innych poważnych dolegliwości, źle działających organów - ponieważ chemia jest mocno obciążająca.
Niedaleko, bo piętro wyżej od moich rodziców - niedawno zmarła nasza sąsiadka, która lekko później od mojego Taty miała zdiagnozowaną chorobę. Zmarła 2 tygodnie po chemii - była dość słaba i chemia przyczyniła się do Jej odejścia, ponieważ doszło do powikłań po chemii.
Niestety nie przejdzie sie zasady medycznej - nie szkodzić - działać dla dobra pacjenta - Twój Tatuś ma złe pewne parametry i podejrzewam, że żaden lekarz nie podejmie się wprowadzenia tak obciążającej chemii.

Ewentualnie błąd lekarza, mógłby polegać na tym, że przekazała Wam to w niewłaściwy sposób, nie wyjaśnił wszystkiego do końca, a przede wszsytkim swojej decyzji.

Tata potrzebuje teraz miłości i opieki również fachowej, ale w łagodzeniu dolegliwości pojawiających się wraz z postępem choroby.

Bardzo mi przykro że tak jest, bo wiem sama po sobie, że inaczej się być pewnie czuła, jakbyś wiedziała że toczy się jakaś walka.

A tak pewnie się czujesz, że już postawili krzyżyk na Tacie i nikt Wami się nie interesuje. Ale myślę, że dla lekarza, to też nie jest przyjemne, kiedy staje w obliczu cięzkiej choroby i tego co nie uniknione. I kiedy nie może pomóc pacjentowi. Bo lekarz uczył się po to, żeby leczyć, żeby dawać ludziom nadzieję.

Mimo wszystko, życzę dużo siły! Wiem jak może być ciężko :(
  Temat: wynik biopsji
kubanetka

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 31609

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-15, 08:57   Temat: wynik biopsji
izabela1 napisał/a:
Czy DRP ED oznacza naprawdę koniec wszystkiego?


Niestety, rak drobnokomórkowy jest bardzo ciężkim, agresywnym typem nowotworu.
Chyba źle nie napiszę, jeśli powiem, że jest nieuleczalny, szczególnie postać rozległa.

Każdy inaczej reaguje na leczenie - np mój Tato bardzo dobrze zniósł chemię 6 cykli, mimo, że już wtedy był dość słaby - żadnych dolegliwości, które mogą się pojawić przy chemii. Natomiast tutaj na forum są osoby, których bliscy bardzo źle znosili to leczenie i wręcz trzeba było je przerwać ze względu na złą tolerację i brak odpowiedzi, wręcz progresję.

Trzeba być dobrej myśli, albo przynajmiej próbować zaakcepotwać taki stan rzeczy. Choć wiadomo, że jest to niezwykle trudne, w obliczu tak cięzkiej choroby naszego rodzica i niewiadomej która nas otacza.

Trzymaj się mocno!!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group