1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: powiększone węzły chłonne na szyi
lewmarek

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-04, 09:04   Temat: powiększone węzły chłonne na szyi
towawrzyniak napisał/a:
tak Ci powiedział onkolog czy rodzinny lekarz? a pyzatym jak długo takie wielkości po infekcji mogą sie utrzymywać?


Powiedzieli mi to lekarze wykonujący USG, jeden tylko raz napisał że węzły są ,,do obserwacji", ale chirurg wycinający mi guza ślinianki nie dopatrzył się niczego i nawet ich profilaktycznie nie wyciął.

Oba te węzły (podżuchwowe, symetrycznie umieszczone po obu stronach szyi) od zawsze (czytaj: od kilkunastu lat) miałem duże, doskonale dające się wymacać. Lekarze mówili że mogły tak zostać od świnki tudzież od innych infekcji, poza tym podżuchwowe łatwo się powiększają od byle czego i trudno im potem wrócić do normy (często w ogóle nie wracają).

Z tego co pisze Gazda wyżej, liczy się wielkość w najmniejszym rozmiarze, moje są bardzo mocno spłaszczone, eliptyczne, to co podałem (28/34) mają ,,wzdłuż", czyli w tym miejszym rozmiarze na pewno mają dużo mniej.

Wydaje mi się, że poza rozmiarem, w przpypadku diagnostyki onkologicznej, liczy się to, czy tworzą pakiety.
  Temat: powiększone węzły chłonne na szyi
lewmarek

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 14431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-11-02, 16:09   Temat: powiększone węzły chłonne na szyi
towawrzyniak napisał/a:
czy ktoś może mi nsapisać do jakiej wielkości węzły chłonne mogą sie powiększyć w czasie infekcji? czy kiedy jest infekcja węzły mogas przekroczyć 10mm?


Zależy które. Ja na przykład mam podżuchwowe węzły chłonne wielgachne (na ostatnim USG jeden 28 drugi 34 mm), oba odczynowe, z wnęką, nie budzące żadnych onkologicznych podejrzeń. A przynajmniej tak mi mówią...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group