1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca w trakcie diagnostyki
lilalou

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-03, 09:16   Temat: Guz płuca w trakcie diagnostyki
Soniax napisał/a:
Niestety od paru dni Tato nic nie je ;-(
Soniax, spróbuj podać tacie Nutridrinki.
Soniax napisał/a:
ani nie wypił nic
tak jak nie zmusza się chorego do jedzenia tak Twój tata moim zdanie powinien pić - spróbuj znaleźć jakiś sposób, jakoś go podejść, sama znasz go najlepiej - oczywiście tylko i wyłącznie ze spokojem, bardzij z prośbą niż kazaniem.

Moja mama też mieszkała sama (chociaż mieszkamy w tym samym mieście) i lekarze w szpitalu przeprowadzali wywiad bo tak trzeba zatem pytali czy mama mieszka sama i na tym się kończyło.
Oni nie podejmują w związku z tym żadnych działań - to Ty musisz się domagać niestety.
Soniax napisał/a:
Gdy przeczytał ten wypis z szpitala mam wrażenie że się załamał. Jest wycofany tak jakby "otępiony"
moja mama gdy okazało się, że są przerzuty do mózgu i wylądowała z obrzękiem mózgu na oddziale neurologicznym - wypisali ją i dali skierowanie na oddział medycyny paliatywnej.
Mama się załamała bo "paliatywna" znaczy, że już końcówka.
Przydałyby się Twojemu tacie jakieś leki antydepresanty.
Poproś lekarza prowadzącego albo nawet pierwszego kontaktu o skierowanie do hospicjum domowego - taka pomoc napewno Wam się przyda - zapisz się w kolejkę, jeżeli nawet nie będzie kolejek to sprawę będziesz miała już "nagraną" i w każdym momencie z takiej pomocy będzie można skorzystać.
Piszę tak bo my na hospicjum czekamy 6 tygodni :/ u nas takie kolejki ale wiem, że w innych miejscowościach jest nawet z dnia na dzień - poprostu się chociaż zorientuj.
Dużo siły życzę!

[ Dodano: 2016-02-03, 09:18 ]
Lekarze z hospicjum domowego są w stanie przepisywać silne antydepresanty czy przeciwbólowe - nie wiem czy lekarz pierwszego kontaktu ma taką możliwość - chyba nie. Do tego służą nawet chyba inne recepty.

[ Dodano: 2016-02-03, 09:18 ]
Lekarze onkolodzy też mają taką możliwość także z taką prośbą można się udać do lekarza prowadzącego onkologa.
  Temat: Guz płuca w trakcie diagnostyki
lilalou

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-01, 13:58   Temat: Guz płuca w trakcie diagnostyki
Soniax,
Soniax napisał/a:
Niestety mieszkam 500 km od taty. On mieszkam sam w bardzo malutkiej miejscowości

Czy Twój Tato ma jakąś rodzinę, bliskich mieszkających koło niego?
Myślę, że powinnaś pomyśleć o jakimś wsparciu dla taty, żeby nie został sam w tej chorobie.

Jutro macie kolejną bronchoskopię - powodzenia.
Oby jak najszybciej były wyniki i podjęte dalsze działania.

Trzymaj się kochana
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group