1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajników zaawansowany
lilith.p

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-30, 12:44   Temat: Rak jajników zaawansowany
Kasiu... tak mi przykro...
::rose::
Mama zawsze będzie przy Tobie.
  Temat: Rak jajników zaawansowany
lilith.p

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-07, 18:36   Temat: Rak jajników zaawansowany
W naszym CO jest tak, że pierwsze chemie podaje się na oddziale, by zobaczyć, jak pacjent je znosi.

Ta temp. jest na pewno męcząca dla Twojej Mamy.

Jeśli chodzi o onkologa, cieszę się, że leczenie będzie podjęte. Moja Mama także była załamana pierwszą wizytą, a później... super znosiła chemię!! Bardzo się Jej bała, wymiotów, wlewów, a przez cały rok ani razu nie wymiotowała :)

Głowa do góry, potrzebujecie czasu. Bądźcie przy Mamie, wspierajcie Ją :)
  Temat: Rak jajników zaawansowany
lilith.p

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-02, 14:46   Temat: Rak jajników zaawansowany
Witaj Kasiu, moja Mama dzisiaj miała wizytę u onkologa. Marker 6.9 :) Pani onkolog zadowolona, po operacji dawno Jej max. 6 miesięcy życia. A tu 20 miesięcy za nami :) Rok temu zakończyła chemię z carboplatyną, a pół roku temu taksol, który miała podawany w terapii podtrzymującej efekty leczenia...

U nas również był problem z zaparciami - ogromne wodobrzusze i guz w okolicy odbytnicy. Po chemioterapii, która zadziałała na wodobrzusze i zmianę, było już ok.

Warto skonsultować się z onkologiem. Dzisiaj rozmawiałam z zięciem Pacjenta - operowano go w Płocku, nie dawano żadnych szans. A sama operacja to tylko otwarcie pacjenta i zaszycie. W Bydgoszczy podjęto chemię, radioterapię i Pan żyje 2 lata :) Warto szukać rozwiązań. Będzie, co ma być, ale bardzo często trzeba wziąć los w swoje ręce :)

Pozdrawiam!!
  Temat: Rak jajników zaawansowany
lilith.p

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 15127

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-26, 11:32   Temat: Rak jajników zaawansowany
Obawiam się, że dieta w oparciu o same soki i zioła tylko zaszkodzi Twojej Mamie. Bo niby skąd w sokach owocowych białko, które w powrocie do zdrowia jest niezbędne??

Jedyne co warto zrobić, szukać pomocy u onkologów wraz z wynikami badań. Czy wiadomo, jak duże są guzy na wątrobie i płucach?


Moja Mama również walczy z nowotworem jajnika, stadium IIIB, i powiem szczerze, że i mi powiedziano, iż może w każdej chwili odejść. Chemioterapia jednak pomogła i Mama jest z nami prawie 2 lata od diagnozy. Oczywiście każdy przypadek jest inny. Aczkolwiek i u nas było fatalnie, operacja, po której pojawiła się martwica. Nie podawano chemioterapii przez 2 miesiące, znów doszło do wodobrzusza i marker z 3000 podskoczył na 7000. Ale walczyliśmy - pojawiły się opatrunki z larw, rana zagoiła się w ciągu miesiąca, w trakcie podawania już chemioterapii.

Nie poddawaj się!!!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group