1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-24, 12:56   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Na tych obietnicach onkologa to ja się poznałam. Chodzi o tą brachyterapię, tato miał czekać na telefon w sprawie terminu.. i się nie doczekał. Tatuś tak bardzo liczył, ze mu to pomoże, wierzył w to całym sercem i co? Od początku był już skazany... Zgadzam sie z wami dziewczyny, nie wolno odpuszczać, trzeba walczyc o swoje. Tego właśnie nauczyła mnie choroba taty.
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-23, 16:55   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Witaj Beatko. W moim przypadku było podobnie. Jak tatuś skończył chemię (którą zniósł bardzo dobrze ale nic nie pomogła) lekarz tez dał tacie pare tygodni przerwy. Z tym, że leki tata miał brać nadal, a na radioterapie został skierowany i miał czekac na telefon odnośnie terminu, bo to odbyło się w Gdańsku. Bardzo mnie dziwi podejście waszej Pani doktor, można stwierdzic że jest ono skandaliczne. Jeżeli nawet uwaza, że jej decyzje są słuszne to powinna je wam dokładnie objaśnic: dlaczego, co i jak.

Po naświetleniach, jak już wiadomo było, że też nic nie dają, wręcz taty stan się pogorszył, wtedy usłyszałam od lekarza podobny tekst: jak będzie się cos działo to dzwonic, a puki co do domu i do zobaczenia za jakies półtora miesiąca. Wtedy zrozumiałam, że już żadnego leczenia nie będzie tylko objawowe. Domyślałam się nawet, że o tej brachyterapii dr wspomniał tylko dlatego, zeby nie odbierac tacie nadziei. Zresztą do tej pory zadnego telefonu w tej sprawie nie było.

Nie wiem, może jakaś inna konsultacja w waszym przypadku?

Trzymaj się kochana, przytulam cie mocno, pozdrów mamusię.
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-17, 16:17   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Witaj Beatko. Mój tatuś też brał Pabi-Dexamethason i nie miał żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie, jak raz mu tego leku zabrakło to poczuł się źle. Wiem też, że wiele leków daje skutki uboczne na wstępie leczenia, które z czasem ustępują. A obrzęk mózgu, to by dopiero było powikłanie. Zapytaj może lekarza o inny lek o takim działaniu. W tej chorobie leki przeciwobrzękowe sa nieodzowne. Pozdrawiam, trzymaj się cieplutko, jestem z tobą całym sercem :heart:
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-10, 15:09   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Witaj Beatko:) To prawda , ze musisz zregenerować siły, odpocznij, zrelaksuj się... A co do tego "za jakiś czas" odnośnie wizyty u onkologa, to ja bym długo nie czekała. Ważne, żeby Twojej mamuni ulżyć jakoś. Więc nie sugeruj się tą lekarką i rejestruj mamę na wizytę jak najszybciej.
Pozdrawiam cię gorąco i ściskam. Trzymaj się kochana i napisz, jak mama po wypisie?
_itsme_ :in_love:
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-07, 19:23   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
maciekk@coi.waw.pl - Maciej Krzakowski - Krajowy Konsultant do spraw Onkologii. Ja też do niego pisałam i szybko odpowiedział.

Beatko, trzymaj się kochana, bądź dzielna. Mój tatuś od dzisiaj jest pod opieką hospicjum domowego. Tak go bolało, że sam poprosił nas o pomoc. Chciał nawet isc do szpitala, ale dzięki Bogu obyło się bez tego.

Kochana... nie wiem co ci jeszcze pisać, bo sama jestem podłamana... Jestem z tobą, modle się za Twoją mamusię , damy radę:)
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-06, 19:12   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Co tam Beatko u was? Napisz bo się niepokoję... Jak mamusia?
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-05, 15:38   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko droga, bardzo mi przykro, że tak się sprawy mają. Ale musi być lepiej cholercia!! Dlaczego to wszystko jest takie popie....?! Ale co nam pozostaje, musimy walczyć, walczyć dla siebie i swoich bliskich. Nie jest lekko, wiem sama po sobie. Jesteś bardzo dzielna i dajesz radę, chociaż pewnie często w to wątpisz. Modlę się za Twoją mamusię i o to, żeby nie zabrakło ci sił. Trzymaj się kochana, jutro MUSI być lepiej:)
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-02, 18:56   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, płyn w płucach o ile mi wiadomo nie jest przeciwwskazaniem do brachyterapii. Wiem to stąd, że mój tato tez ma płyn w płucach a mimo to będzie poddany temu zabiegowi. Teraz tylko pozostało nam czekanie na telefon... Dziewczyny mają rację, walzc o brachyterapię, powodzenia :)
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-30, 22:25   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Kochana, mojemu tatusiowi zlecono właśnie brachyterapię. Będzie wykonana w Gdańsku. Czekamy teraz tylko na telefon. Z tego, co wiem, nie trzeba jakichś specjalnych wymogów. Jeżeli zajrzałaś na mój wątek, to wiesz, że mój tatuś ma raka w bardzo zaawansowanym stanie, ale mimo to onkolog zlecił ten zabieg. Głowa do góry, a od lekarzy wymagać trzeba, pytać, prosić... Daj znać jak sprawy:)
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-29, 16:51   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Wiataj Beatko, ja też mam małą 3 - letnią córeczkę i dokładnie jak ciebie nawiedzają mnie takie straszne scenariusze. Boję się tego bardzo, bo mój tatuś jest wymarzonym dziadkiem. Znów jak słysze od taty jak wierzy w to, że bedzie dobrze to mnie trochę stawia do pionu i dodaje siły. On taki chorutki i walczy a ja mam sie poddawac? Nigdy! Życzę tobie wszystkiego dobrego:)
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-28, 19:27   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Beatko, to sie namęczyłyście z mamusią przez ten nasz system. Miejmy nadzieję, ze było po co. Musi być lepiej, od tego oni są. Na prawdę słabo się robi. Trzymaj sie, spokojnej nocki. Pozdrawiam:)
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-28, 12:34   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Hej Beatko, co nowego?
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-27, 11:31   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
W szpitalu na pewno zapewnią twojej mamusi dobrą opiekę i ulżą w cierpieniu. Są w stanie więcej zrobic niż my same. Z drugiej strony nie dziwie się twojej mamuni, bo kto lubi szpitale? Trzymam kciuki i pozdrawiam ciepło.
  Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
ma_ka

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 107035

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-26, 12:36   Temat: Proszę o pomoc i wsparcie... Dianoza rak niedrobnokomórkowy
Witaj. Mojemu tatcie też dokucza bardzo silny kaszel z krwiopluciem. Zażywa THIOCODIN i na razie mu pomaga. Spróbuj, może to coś da. Lek jest niedrogi i bez recepty. Pozdrawiam , życze dużo siły:)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group