1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-07, 15:54   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Zgadza się maniu, jeszcze stawiają ograniczenie co do wielkości ogniska z ograniczeniem do max 2 zmian. :( Maniu 3mam za Ciebie kciuki i podziwiam, że dajesz sobie radę w tak trudnej sytuacji, jestem w Twoim wieku i też mam małe dziecko i nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu. Powodzenia!
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-07, 14:39   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Przeszczep niestety z tego co mi wiadomo nie ma racji bytu, gdy nowotwór ,,ucieknie" poza wątrobę(w tym wypadku węzły chłonne). W większości przypadków przeszczep wątroby mimo rozwoju HCC nic nie daje i choroba wraca jak bumerang. Co do leczenia Nexavarem w bardziej zaawansowanych przypadkach polecam lekturę:

http://aotm.gov.pl/bip/as...nalizacyjna.pdf
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-06, 21:18   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Marynka napisał/a:
No cóż... szkoda gadać...

Jak tam u Ciebie Maniu? Jak się czujesz? jaką chemię przyjmujesz? Rozumiem że chodzi własnie o ten powiększony węzeł?

Magda88, czy u was jakieś pozytywne wiadomości?

Mój Tata czuje się dobrze i naprawdę wierzy że Nexavar mu pomaga. Boi sie tylko co bedzie w przypadku gdy nie....


Niestety Tatę przydzielili do grupy z samym Nexavarem :( no ale lepszy rydz niż nic. We wtorek jedziemy po tabletki. Całe szczęście czuje się nadal dobrze i oby tak dalej... Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-06, 13:35   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Powiększone węzły oznaczają albo stan zapalny albo niestety przerzuty.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-30, 21:44   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
We wtorek będę mieć dokładniejsze info. Jak wszystko pójdzie OK to w piątek znów jedziemy do Warszawy i albo nexavar albo nexavar plus radioembolizacja.

Super, oby tak dalej.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-30, 13:45   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
No niestety nic na to dziadostwo NFZ-towskie poradzić nie można. :( Powodzenia i dawaj na bieżąco znać co u Was słychać.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-29, 21:56   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Pytam o poradnię leczenia bólu, ponieważ od lekarzy dowiedzieliśmy się, że jednym z częstych skutków ubocznych stosowania Nexavaru są właśnie bóle nowotworowe i że lepiej już ,,na zapas" zabezpieczyć sobie wsparcie w poradni leczenia bólu. Owszem, tata się nie kwalifikuje wg standardów NFZ, ale tutaj łapie się jak najbardziej ze względu na fakt, iż jest to badanie kliniczne.
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-29, 21:37   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
W tym badaniu klinicznym na podstawie szeregu badań przydziela się pacjenta do grupy z mniej lub bardziej zaawansowanym HCC. W grupie z mniej zaawansowaną chorobą nowotworową wszyscy pacjenci poddani zostają ablacji guza za pomocą fal radiowych. Natomiast losowanie decyduje czy pacjent otrzyma Nexavar czy placebo(50% szans). Dla wszystkich pacjentów z HCC bardziej zaawansowanym przewiduje się terapię Nexavarem, a losowanie decyduje tu o możliwości skorzystania z radioembolizacji guza(50% szans). Jechać było warto, ponieważ tak jak pisałam Ci we wcześniejszych postach nie było szans na inne leczenie w przypadku taty.

To się cieszę, że póki co jest wszystko ok. Mam nadzieję, że i w przypadku taty wszystko będzie ok, chociaż martwię się, że w związku z jego łuszczycą mogą wyjść różne cuda w trakcie kuracji. :( Czy już konsultowałaś się może z poradnią leczenia bólu?
  Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
magda88

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 46177

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-29, 14:47   Temat: Rak pierwotny wątroby u mojego taty.
Witaj, jak Twój tata znosi terapię Nexavarem? To już chyba tydzień. My się zakwalifikowaliśmy do programu. Do połowy tygodnia będzie wiadomo, w której grupie jest tata: tej z samym Nexavarem czy Radioembolizacja+Nexavar. Pozdrawiam serdecznie. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group