1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-06, 20:46   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
::rose:: ::rose::
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-03-04, 18:19   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD, to ważne że mama jest pod dobrą opieką. Moja mama odchodziła w domu, byliśmy z nią, ale cały czas bałam się, że nie dam rady, że gdyby była np w szpitalu, to ktoś kto zna się lepiej na objawach i potrzebach chorego, szybciej pomoże. Myślę że hospicja są potrzebne, właśnie by zapewnić taką całodobową opiekę fachowców. Niestety, nie zawsze można...

JMD, dobrą decyzję podjęliście, a z tego co piszesz nie ma problemu by być tam tak długo jak się chce, więc badźcie z mamą. Ona na pewno czuje waszą obecność.
Jeśli macie taką mozliwość, skorzystajcie też z pomocy psychologa, pomóżcie też sobie...
Dużo sił życzę.
Magda
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-23, 21:21   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
JMD, leków tzw psychotropowych nie wolno odstawiać od razu, nagle, bo pojawi się tzw. zespół odstawienny. To niebezpieczne. Może dlatego mama miała po paru dniach atak paniki i lęku. Skontaktujcie się z lekarzem, ale pamiętajcie, takie leki odstawia się stopniowo zmniejszając dawkę co jakiś czas. Nagłe zaprzestanie brania tych leków może spowodować wiele objawów. Poczytaj ulotkę leku, który przyjmowała mama.
Pozdarwiam.
Magda
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-19, 09:31   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
macie prawo do swej prywatności, do przekazywania informacji takich jakie wy sobie życzycie. Owszem twoja ciotka to siostra mamy, a więc też ktoś dla niej bliski i jej emocje też należy zrozumieć, ale to że opowiada wokół to już nie jest w porządku. Może jednak jakaś prośba o dyskrecję skierowana do ciotki pomogłaby trochę. Nie radzę się kłócić w takiej sytuacji bo przyniesie to dodatkowy kłopot, kłótnie rodzinne i swary.
Pamiętam jak moja mama zachorowała i wyraźnie nie życzyła sobie, by komukolwiek to powiedzieć, dopiero za jakieś 3 miesiące zaczęła mówić o swej chorobie. A ja musiałam to uszanować. Nawet dzwoniłam do niektórych osób by nie przychodzili, bo mama nie chciała.

Potrzebujecie teraz spokoju i mądrej pomocy, nie plotek i nieporozumień. Pamiętam ten czas dobrze- dopiero 3 tyg u nas minął :cry:
Trudna to sytuacja. Trzymaj się. Przytulam mocno. Myślę...
Magda
  Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
magdal

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 47395

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-02-11, 15:45   Temat: Rak płuca z przerzutami do mózgu
Mama prawdopodobnie nie będzie mogła połykać leków, czy macie możliwość podawania ich inaczej? Zastrzyki, motylek, plaster? czy macie kontakt z hospicjum? Była pielęgniarka lub lekarz?

Napisałam ci też na pw.
Magda
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group