1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NIE dla Chemii i Radioterapi ! I co mam zrobic?
majkelek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6565

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-10-17, 14:09   Temat: NIE dla Chemii i Radioterapi ! I co mam zrobic?
maria1952, czego nie rozumiesz w zdaniu "Każdy z nas ma swoje opinie i przemyślenia, każdy ma do nich prawo i ja nie zamierzam nikogo za posiadanie swojej opinii szykanować."?
  Temat: NIE dla Chemii i Radioterapi ! I co mam zrobic?
majkelek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6565

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-10-16, 22:23   Temat: NIE dla Chemii i Radioterapi ! I co mam zrobic?
maria1952, to może pomyśl, że jesteś na forum onkologicznym i Twoje posty, zawierające kategoryczne stwierdzenia, czytają pacjenci i Ich rodziny.
Każdy z nas ma swoje opinie i przemyślenia, każdy ma do nich prawo i ja nie zamierzam nikogo za posiadanie swojej opinii szykanować.
  Temat: NIE dla Chemii i Radioterapi ! I co mam zrobic?
majkelek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6565

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-10-16, 22:12   Temat: NIE dla Chemii i Radioterapi ! I co mam zrobic?
maria1952, masz oczywiście rację: każdy ma prawo wybrać - choćby był to wybór pomiędzy mądrością, a głupotą.
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w badaniach klinicznych mierzona jest nie tylko długość życia, ale i jego jakość oraz ilość objawów ubocznych każdej terapii?
Sprawa podjęcia, bądź zaniechania, leczenia jest indywidualna. Są oczywiście przypadki kiedy niestety żadna terapia nie jest w stanie przedłużyć życia ani poprawić jego jakości (i są zapewne przypadki kiedy terapia jest podejmowana mimo ogromnego ryzyka). A ja znam też przypadki, kiedy osoby z 90% szansą na wyleczenie nie poddają się zabiegowi operacyjnemu. I takie decyzje też trzeba uszanować, i to jest (moim zdaniem) znacznie trudniejsze aniżeli ocenianie na forum publicznym co jest wegetacją, a co nie! Takie wypowiedzi są zwyczajnie szkodliwe.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group