1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 39
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-09-01, 10:55   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Witajcie
Bardzo Wszystkim dziękuje za wsparcie.
Jest mi bardzo trudno się z tym pogodzić.
Byłam z mama bardzo związana. Brakuje mi jej bardzo.
Mam ogromne wyrzuty sumienia, że nic więcej dla niej nie zrobiłam.
Może jak by była u mnie w domu, może jak by był ktoś z nią 24 godziny na dobę to udało by się ja uratować. Mogłam iść na zwolnienie urlop nie wiem zwolnić się z pracy i być z nią cały czas a tak zmarła cichutko sama.
Nie dociera do mnie że jej nie ma.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-27, 13:59   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Bardzo dziękuję za wsparcie. Nadal nie mogę w to uwierzyć.
Moja mama dochodziła do zdrowia. Onkolog mówił że wyniki są dobre. Ona miała tyle planów, marzeń. Miała żyć. Nie wiem co się stało. Prawdopodobnie zator płucny. Skąd to się bierze. Teraz mi ludzie mówią że moja mama powinna brać leki przeciwzakrzepowe i to aż pół roku.Brała zastrzyki trzy tygodnie.Tyle co przepisał lekarz. Nikt mi nie powiedział że trzeba az pół roku.Jestem załamana. Kochałam ją nadżycie.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-26, 15:16   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Witajcie
Niestety moja mama przegrała walkę z chorobą.
Zmarła dziś w nocy.
Nie wiem do końca co było przyczyną. Wczoraj o 22 z nią
rozmawiałam.Była zadowolona, nic jej nie było. Nic ja nie bolało.
Rano nie mogłam sie do niej dodzwonić.Zastałam ją na podłodze
w przedpokoju.
Jestem załamana zostałam sama na tym świecie.Nie mam juz ani taty ani mojej kochanej mamusi.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-18, 12:03   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Moja mam już po pierwszym cyklu chemii. Dziś miała dolewkę.
Jak na razie czuje się dobrze ale na wszelki wypadek pani onkolog przepisała kroplówki wzmacniające. Ma dostać trzy. Fajnie że, z hospicjum do domu pielęgniarka przyjedzie nie musi się męczyć po szpitalach tylko w domku sobie to przyjmie.
Dobrze też że te upały mijają bo nie wiem co gorsze była ta chemia czy właśnie ten gorąc.
Pozdrawiam Wszystkich.
Miłego dnia.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-11, 16:58   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Witam
Mama dziś wyszła ze szpitala. Czuje się dobrze. Trochę zmęczona
i blada ale chyba to nie wina szpitala i chemii tylko tych cholernych
upałów.
Pozdrawiam
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-08-09, 23:37   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Witam
Moja kochana mamusia już w szpitalu. Dziś mieli jej podać kroplówkę osłonową na nerki.Jutro pierwsza chemia. Siedze i wyje tak bardzo się o nią boję. To taki dobry człowiek nie wiem czym sobie zawiniła że, musi to znowu przechodzić.
Trzymsjcie kciuki żeby to jakoś zniosła.
Pozdrawiam Wszystkich.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-29, 19:33   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Witam Wszystkich
Jesteśmy po wizycie u onkologa.Niestety ten jeden zajęty węzeł powoduje że, mama dostanie chemię.Będą cztery co 21 dni.Dostanie cisplatynę z winorebliną jeśli dobrze zapamiętałam nazwy. W szpitalu mama ma być już 9 sierpnia.
Nie wiem co myśleć o tym wszystkim. Mama jest jeszcze słaba po operacji a tu takie ciężkie leczenie. Jestem załamamana jak ona to przeżyje. Pani doktor nie ukrywała przed nami że, to trudnie leczenie.Że będzie słaba, będzie wymiotować, mieć biegunki. Ech siedze i wyje.Takie beznadziejne to życie.
Jeśli był by ktoś w podobnej sytuacji to proszę o informacje jak się przechodzi tą chemię.Czy taka okropna jest ? Na co mam się przygotować ? Przy raku piersi mamie nic kompletnie po chemii nie było.Która gorsza ,może mocniejsza jest ?
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-26, 20:08   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Dziękuję. Muszę z onkologiem koniecznie porozmawiać. Wstępnie
mówiła że, nie ma się co śpieszyć bo mama jest po tak ciężkiej operacji.Musi odpocząć.Dojść do sił.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-26, 19:33   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Dziękuję za informacje.
W środe mamy wizytę u onkologa.To taka nasza znajoma.Prosiła żeby zabrać wszytke dokumenty z oeracji
płuca ale też z amputacji piersi i leczenia po jej raku.Pytałam wstępnie o podanie chemii ale powiedziała że, za wcześnie na to bo musi najpierw poczytać wyniki a poza tym mama musi dojść do siebie po amputacji całego płuca.
W jakim wiec czasie po operacji lekarz powinien rozpocząć chemioterapię boję się żeby nie było za późno.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-26, 18:47   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Dzięki.
Zmartwił mnie ten rodzaj raka.
Czytam w necie o nim że, jest najgorszy z niedrobnokomórkowych.
Nie wiem z kąd się to u mojej mamy przplątało. W życiu nie miała papierosa w ustach.Jest sama w domu nikt nie pali.

[ Dodano: 2015-07-26, 18:57 ]
Absenteeism bardzo Ci dziękuję za pomoc.
Napisz jeszcze bardzo proszę czy z winiku można wyczytać czy to jest guz pierwotny czy przerzut z innego narządu ?
USG jamy brzucha ma z końca marca bez jakichkolwiek zmian.Ginekolog w kwietniu na USG tez nic nie znalazł.
Ostatni RTG klatki piersiowej ma z września 2013 roku na którym nic nie było.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-26, 18:12   Temat: Prośba i interpretację wyników.
pT2aN1 to stopień II A ?
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-26, 17:55   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Dzięki wielkie za pomoc.
Płaskonabłonkowy wypisany był na wyniku po biopsji gruboigłowej.
Napisali prawdopodobnie więc po operacji pewnie doprecyzowano
jaki to rak.
Który w takim układzie lepiej rokuje ?
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-26, 12:12   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Dziękuję za pomoc.
W szpitalu lekarz mowił o nowotworze niedrobnokomórkowym płaskonabłonkowym.Przerzut jest tylko w jednym węźle wiec
mam nadzieję że, nie jest najgorzej.
Chciałabym wiedzieć czy z tego wyniku można odczytać czy ten guz był pierwotny czy to nie jest przerzut z innego narządu ?
Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-07-26, 12:21 ]
W klasyfikacji TNM która to grupa ? Bardzo jakiś ubogi ten wynik.Jak przeglądałam wyniki osób operowanych np. w Warszawie więcej było opisane i klasyfikacja była podana.Było też czy to przerzut a tu z Bystrej nic nie ma albo ja laik nie potrafię tego czytać.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-25, 21:59   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Witam ponownie.
Nikt mi nic nie powie o wyniku mojej mamy.
Przykro mi, muszę czekać w takim układzie na wizytę
u lekarza.
Pozdrawiam Wszystkich.
  Temat: Prośba i interpretację wyników.
mama_inka

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 27037

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-07-23, 15:21   Temat: Prośba i interpretację wyników.
Nikt mi nic nie podpowie. Bardzo proszę o pomoc.

[ Dodano: 2015-07-24, 11:24 ]
Szkoda że, nikt mi nic nie odpisuje.

Wizytę u onkologa mam w środę.
Mama wczoraj pokazała wynik w hospicjum i lekarka powiedziała że, wynik nie jest najgorszy.
Powiedziała że, najprawdopodobniej podana zostanie tylko chemia.

Mam jeszcze takie pytanie czy z wyniku można wyczytać że, jest to guz pierwotny a nie przerzut z innego narządu ?
Mama jest pod ciągła kontrolą. Ostatnie USG jamy brzucha z kwietna jest bardzo dobre i ginekologiczne też ok.
Pozdrawiam
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group