1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca lewego.D38
mariolab

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-19, 14:32   Temat: Guz płuca lewego.D38
jeżeli bóle kręgosłupa są od przerzutów to pocieszające jest to że naświetlenia przynszą ulgę. powiedz mamie że popytasz jakie są możliwości zmniejszenie bólu przy bronchoskopii a jeżeli chodzi o dalsze leczenie to zdecyduje później. operacja jest bardzo rzadko wykonywana. więc to czego mama też bardzo sie obawia jest bardzo mało realne (niestety). może reszta rodziny pomoże, żebyś w tej walce w przekonywaniu mamy nie była sama. trzymam kciuki i czekam na dobre wiadomości. sama znasz mamę najlepiej i próbuj znaleźć sposób na podejście jej
  Temat: Guz płuca lewego.D38
mariolab

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-18, 12:29   Temat: Guz płuca lewego.D38
tata też się bał. obiecałam mu że zapytam czy mogą go przy tym uśpić. i poszedł dostał znieczulenie i głupiego jaśka. i potem miał jeszcze robioną drugi raz i szedł bez oporów. tam nie może Cię boleć bo to jest bardzo dokładne badanie, tata mówił że jak coś zaczynało go kaszleć to wtedy dawali takie coś bardzo szybko. a kobiet mogłabyć w dziwnym stanie po lekach uspokajających. poza tym jeszcze nie wiadomo co to dokładnie jest . idzcie do lekarz może on coś pomoże w przekonaniu mamy
  Temat: Guz płuca lewego.D38
mariolab

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-17, 09:29   Temat: Guz płuca lewego.D38
Niestety tak to jest że ludzie w wieku naszych rodziców boją się badań operacji. Wychodzą z założenia że jak nie będą się badać to lepiej bo badania to wywoływania wilka z lasu. Nie jesteś sama jeżeli chodzi o ten problem przekonywanie taty do pójścia do lekarza rodzinnego zajęło mi ok. 5 miesięcy a co do bronchoskopii 2 tygodnie. Wiem jak bardzo Ci ciężko na pocieszenie mogę tylko powiedzieć że jak będzie diagnoza i określone leczenie to już trochę spokojniej jest. A jaki mama podaje powód dla którego nie chce iść na badanie? Dlaczego tego się boi? Że wyjdzie że to rak?
  Temat: Guz płuca lewego.D38
mariolab

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 32482

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-16, 17:08   Temat: Guz płuca lewego.D38
Ja miałam tez taki problem z tatą. Bał się bronchoskopii więc powiedziałam mu że będzie mieć znieczulenie i głupiego jaśka. I tak przeważnie to wykonują. Po próbach zgodził się. I powiedziałam mu że nie wiadomo co to jest może to coś nie związane z nowotworem i może jakieś antybiotyki wystarczą. Nie ma sensu pytać ile czasu zostało. Tata choruje od września. Każdy pacjent reaguje inaczej. Jest tu nawet pani która z licznymi przerzutami żyje ponad 2 lata. Niby ten sam Rak niby to samo zaawansowanie a każdy reaguje inaczej. Niestety Rak to Rak zwłaszcza płuc ale zawsze są te nieliczne wyjątki i trzeba mieć nadzieje, że to własnie nasz bliski się w nich znajdzie Jeżeli mama czuje ból to powiedz jej że to że będzie mieć ta bronchoskopię i będzie wiadomo co to jest to będzie można zastosować leczenie i co najważniejsze będzie można uśmierzyć ból. pamiętaj że w tej chorobie każdy dzień się liczy O rehabilitacji nawet teraz nie myśl. W tej sytuacji to może więcej szkody przynieś niż pożytku. Trzymam kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group