1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-30, 16:50   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Ja również oddałam do hospicjum.

pozdrawiam.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-17, 21:30   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::

Niby wiemy, że koniec jest bliski ale nigdy nie jesteśmy na to przygotowani. Dużo sił Ci życzę. Przykro mi.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-03, 17:51   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou napisał/a:
muszę dać sobie radę i wiem, że napewno dam ale przyznaję - boję się

lilalou napisał/a:
estem już zmęczona tym wszystkim, powoli zaczyna brakować sił i nigdy nie miałam do czynienia z opieką nad osobą niepełnosprawną


Dasz radę, na pewno. Każdy z nas się bał, boi, to normalne, chcemy jak najlepiej a każdy objaw wywołuje w nas strach, boimy się tego co nieuniknione, boimy się czy sobie poradzimy, boimy się żeby nie zaszkodzić, boimy się bo bardzo chcemy pomóc a czasami nie wiemy jak. Zobaczysz sama, że nawet nie mając przygotowania robimy to wszystko z takim poświeceniem, wiedza jak to robić, kiedy reagować przychodzi sama, podpowiada hospicjum, forum służy ogromną pomocą, dasz radę. Odchorowujemy później ten strach, to cierpienie ale kto inny jak nie my najlepiej zaopiekujemy się naszymi najbliższymi, Oni na nas liczą.

Nie jest to łatwa opieka, zwłaszcza jak osoba jest leżąca, mało kontaktowa i jeszcze do tego ogromnie cierpiąca ale trzeba zrobić wszystko żeby temu cierpieniu ulżyć i żeby życie naszej kochanej osoby było godne.

Przytulam mocno i życzę Ci dużo siły. :tull:
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-26, 18:56   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Z moich obserwacji a miałam w najbliższej rodzinie parę przypadków choroby nowotworowej, jak moi najbliżsi położyli się już do łóżka, to ciężko było zachęci ich do jakiegokolwiek ruchu. Pewnie dużo robi osłabienie poprzez pobyty w szpitalach, przebywanie w domu/pomieszczeniach, osłabienie z tym związane oraz osłabienie organizmu przez chorobę, która robi wielkie spustoszenie w organizmie. Leżąc w łóżku mięśnie się osłabiają, moja mama miała straszne przykurcze, nie można było ruszyć jej nogi i ręki bo od razu ból przeogromny. Przekręcanie się na boki też staje się z czasem niemożliwe. Jak widzisz, zdarza się to u wielu osób.

Jeśli mama ma jeszcze trochę sił i może chęci to zachęcaj do malutkich spacerów po pokoju, chwyć pod rękę i pospacerujcie, może zamiast leżeć, trochę posiedzi w fotelu. To nam zawsze mówili z hospicjum, żeby trochę rozruszać jak są siły u chorego ale co innego rady a życie swoje.

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-21, 21:32   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
:okok" super i jak najwięcej takich dni.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-15, 17:06   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Wiadomo, że bez badań to tylko możemy sobie gdybać. Mi się jednak wydaje, że zaparcia nie są powodem przerzutów, ale leków, różnym odżywianiem, jednak w tej chorobie to z jedzeniem różnie, mało ruchu lub wręcz żadnego. Jak poczytasz forum to bardzo dużo osób zmaga się z tym problemem.

A co lekarz na to wszystko, mówicie, że nic nie pomaga co do tej pory braliście?

pozdrawiam
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-12, 17:55   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Nie wiem skąd takie nagłe "ozdrowienia" ale u nas zdarzały się też parę razy, wiozłam mamę nieprzytomną do szpitala, rano bałam się wejść na salę, bo pielęgniarki do siebie dziwnie szeptały a na drugi dzień z rana mama całkiem żywa, uśmiechnięta i pełna chęci na życie, nawet jakieś pojedyncze słowa próbowała mówić, miała z tym problem bo dostała wylewu. I stan się poprawił po kroplówkach, nie wiem po czym jeszcze. Od pani ordynator, bo opiekowała się mamą dostawałam reprymendy po co mamę przywożę do szpitala jak ona w cudownym stanie, szkoda, że jej wieczorem czy w nocy nie widziała.

Jak widzisz w tej chorobie wszystko się zdarza, są dni cudowne i dni kompletnego doła i cierpienia, dlatego tak ważne jest pielęgnować te lepsze dni.

Trzymaj się,
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-03, 17:55   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou napisał/a:
Chyba już nie wróci ta moja dawna mama


Z przykrością to napiszę ale może tak już być. Na pewno przerzuty powodują takie zobojętnienie ale ważne, że jesteś a mama czuje i widzi Twoją obecność. Ja dla mamy jak pytałam kto ja jestem to mówiła do mnie mama, w ogóle nie było jakiś uczuć z Jej strony, nie poznawała nas, nie pamiętała imion. Zapamiętał tylko jedno, na dzień przed zasłabnięciem i taką straszną diagnozą dowiedziała się, że będzie prababcią i to zapamiętała do końca, jak i do końca poznawała i uśmiechała się tylko do swojej wnuczki. Jak widzisz, smutne mamy historie z życia naszych chorych ale ważne, że do końca Im towarzyszymy, trzymamy za rękę, koimy ból i lęki i przeprowadzamy godnie na drugą stronę.

Mocno przytulam i sił nieustających życzę.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-01, 18:15   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Dobrze, że nie boli, to najważniejsze. Na pewno leki powodują taką obojętność ale lepsze to niż świadomość cierpienia, odchodzenia. Straszne to jest, bardzo Ci współczuję. Musisz być gotowa na wszystko, może mamie się polepszyć a może i nastąpić to najgorsze. Przepraszam, że tak piszę, ale wiesz, że tutaj staramy się być szczerzy w swoich wypowiedziach. Pilnuj picia, jedzenie jak mama nie chce mniej ważne. Mów do mamy, słuch zawsze działa podobno do końca. Mama może wydawać się taka obojętna ale na pewno widzi Twoją obecność, słyszy co mówisz tylko nie ma siły odpowiadać/rozmawiać.

Bądź silna na tyle na ile potrafisz, pozdrawiam gorąco :tull:
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-29, 17:41   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou napisał/a:
Może zabrzmi to brzydko ale chyba nie chciałabym, żeby mama długo znosiła ten stan...


Nie, nie brzmi to brzydko i nie miej wyrzutów sumienia, że takie myśli Cię nachodzą. jeśli wiemy, że nie ma żadnej nadziei, że widzimy tylko cierpienie, ból, ogromną rozpacz, strach w oczach, wychudzony i wycieńczony organizm to odejście staje się wybawieniem, skraca te olbrzymie męczarnie. My przecież nie chcemy żeby kochana dla nas osoba tak bardzo cierpiała a my jesteśmy tacy bezradni a zrobilibyśmy przecież wszystko żeby ulżyć.

Pozdrawiam ciepło.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-28, 18:44   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou napisał/a:
Jeszcze tydzień temu mama całkowicie normalna i na chodzie.........a dziś taka słabiutka


Niestety ale to prawie normalne w tej chorobie, dlatego tak ważne jest cieszyć się chwilą, pielęgnować każdy dzień lepszego samopoczucia bo nie wiadomo kiedy przyjdzie pogorszenie.

Jeśli mama czuje się w nowym miejscu bezpiecznie i Wy również to dobrze, ważne żeby zapewnić jak najmniej cierpienia i odpowiednią jakoś życia.

Pozdrawiam.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-25, 17:16   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Leki wyciszające muszą trochę mamę "nasycić" żeby zaczęły działać i może wtedy w jakimś stopniu lęki złagodnieją. Porozmawiaj z lekarzem z hospicjum może trzeba zmienić drogę podawania leków, bo przecież nie będziesz z mamą walczyć o każdą tabletkę a leki mama brać powinna.

Rzeczywiście trudną masz sytuację, nasz dziadek też był taki walczący ale dobre ustawienie leków wyciszyło go.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 33880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-21, 20:18   Temat: guz płuca z przerzutami do mózgu
lilalou,

Zawsze możesz zadzwonić po pogotowie. Mogą strzelać fochy jak przyjadą ale powiesz, że czekacie na objęcie opieką hospicyjną a Ty widzisz, że coś złego się z mamą dzieje. Jutro zadzwoń do hospicjum i powiedz, że z mamą jest źle, że zostaliście bez pomocy, poproś, wybłagaj wizytę "na szybko". Trzeba próbować, zazwyczaj reaguje hospicjum na takie sytuacje.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group