1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-12, 08:06   Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
agnieszka78 napisał/a:
Tato oznajmił dzisiaj, że zmienił zdanie, chemii nie będzie bo chce czas który mu jeszcze został przeżyć po swojemu i my to szanujemy.

Jak najbardziej należy uszanować wolę chorego, nie przymuszać. Tato jest dorosły, wie jak można się czuć podczas chemioterapii, wie z jaką chorobą się zmaga i wie jak ta choroba najczęściej się kończy.

Jeżeli tato rzeczywiście postanowi wykorzystać czas, który Mu pozostał na życie "po swojemu" to tym bardziej będzie Wam potrzebna opieka HD. Żeby ten czas taty był szczęśliwy tylko przy Ich udziale zapewnicie tacie życie bez cierpienia a swoją obecnością życie z miłością.

pozdrawiam
  Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-11, 17:38   Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
agnieszka78,
Zakończenie leczenia lub leczenie paliatywne jest warunkiem objęcia opieką przez HD.

Jeśli lekarz nie chce Wam wypisać skierowania to wydrukuj sobie zasady przyjęcia do HD i pokaż to lekarzowi. Lekarz rodzinny też może wydać takie skierowanie i nie powinien robić problemów, mama ma już leczenie paliatywne.

agnieszka78 napisał/a:
co brać osłonowo na wątrobę, żołądek, nerki?

To już musicie ustalić z lekarzem bo każdy lek może wejść w interakcje z chemioterapią i będzie problem a nie o to chodzi tylko o to, żeby ulżyć.
Na żołądek leki z grupy inhibitorów pompy proteinowej, na wątrobę Hepatil, Essentiale ale to wszystko do uzgodnienia z lekarzem.

pozdrawiam
  Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-25, 22:44   Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
agnieszka78 napisał/a:
Za 3 tygodnie ma też kardiowersję. Czy ten zabieg jest bezpieczny..........

Na pewno lekarz kierując tatę na ten zabieg wie co robi. Przed kardiowersją kardiolog zapewne zrobi ekg, może echo serca żeby sprawdzić czy chemia nie poczyniła uszkodzeń w sercu, przeprowadzi z tatą wywiad i jeśli będzie dla taty to zabieg bezpieczny to go wykonają jeśli nie, nikt nie podejmie się takiego ryzyka.

agnieszka78 napisał/a:
czy jeśli powiedzie się możliwe będą naświetlenia klatki?

tego nie wiem
agnieszka78 napisał/a:
czy Tato jest leczony radykalnie czy paliatywnie?

Nigdzie nie jest napisane, że paliatywnie, z tego co wyczytałam to tato nie ma przerzutów odległych.
agnieszka78 napisał/a:
nie mogę odnaleźć oznaczenia zaawansowania choroby.

A na wyniku hist.pat ?, albo nie zamieściłaś tutaj albo ja nie doczytałam

pozdrawiam
  Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11410

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-23, 22:34   Temat: rozpoznanie C38.4 co dalej
agnieszka78 napisał/a:
Jaki jest cel pierwszej wizyty?


Zapoznaj się z informacjami o radioterapii np. tutaj, będziesz wiedziała jak to wygląda i dlaczego trzeba być osobiście, w każdym ośrodku działa to tak samo.
http://onkologia.gumed.ed...id=49&Itemid=26

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group