1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-09, 17:31   Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
iwi83,

Bardzo mi przykro, wyrazy współczucia ::rose::
Przeprowadziłaś tatę na drugą stronę, byłaś z Nim do końca, teraz masz swojego Anioła, wypełniłaś obowiązki córki do końca z miłością i troską.
  Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-28, 20:16   Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
iwi83,

Nie wiem ile tato dostaje tej morfiny ale jest po niej takie skołowacenie, czasami trochę bzdurne gadanie, wzrok mętniejszy. Z czasem trochę to powinno ustąpić.

Co do hospicjum to z jednej strony należałoby spełnić prośbę chorego, bo już tych próśb może więcej nie mieć, z drugiej strony chcemy pomóc, ulżyć a nie jesteśmy w stanie. Trudną decyzja.

pozdrawiam
  Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-27, 18:48   Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
iwi83,
Jeśli tato będzie widział Twój strach, łzy to będzie cierpiał podwójnie, z racji choroby i Twojego cierpienia, że odejdzie a Ty, czy sobie dasz radę jak Jego już nie będzie, musimy mimo naszego bólu oszczędzać naszych chorych.

iwi83 napisał/a:
ale co z bólem wewnętrznym

O to również świetnie zadba hospicjum. Nie wiem czy akurat tato wierzy ale jeśli tak to jest w hospicjum ksiądz, siostry zakonne, wrażliwi z dobrym sercem wolontariusze, psycholog, nie zostawiają tam nikogo samego ze swoim bólem wewnętrznym, można porozmawiać o swoim cierpieniu, będziecie Wy i są leki, jeśli tato będzie czuł lęk.

pozdrawiam
  Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-26, 18:30   Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
iwi83 napisał/a:
tak bardzo chciałam by był w domu, żeby ten czas jaki pozostał spędził w swoim łóżku..


W hospicjum nie robią żadnych problemów, można tam być ciągle. Najważniejsze to złagodzenie wszystkich dolegliwości taty, żeby nie cierpiał a miejsce wtedy jest mniej ważne. Jak będziecie z tatą/przy tacie to na pewno tato będzie szczęśliwy i do tego profesjonalnie zaopiekowany.

pozdrawiam
  Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-02, 18:22   Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
iwi83,

Mam nadzieję, że hemoglobina się utrzyma na właściwym poziomie bo przecież lekarze nie będą non stop podawać krwi, organizm musi w końcu sam zawalczyć.

iwi83 napisał/a:
nie wiem-myślę, że ona się boi że hospicjum=koniec,

żaden koniec, niektórzy są pod opieką hospicjum dłuuuugi czas. W każdej chwili może przyjść moment, że tato nie ruszy się z łóżka i co wtedy? dolegliwości mogą narastać a Wy zostaniecie bez pomocy. Pogotowie przyjedzie bo musi ale niewiele pomogą, do szpitala nie chcą zabrać bo pacjent onkologiczny i powinniśmy wiedzieć, że wszystko się może zdarzyć, lekarz rodzinny nie zawsze chce ingerować, nie zawsze potrafi pomóc. Hospicjum zna chorobę od podstaw, zna objawy, wie jak eliminować bóle i inne objawy. Nie będzie problemu z receptami, można wypożyczyć sprzęt w razie potrzeby, my opiekujący nie wpadamy w panikę jak coś się z chorym dzieje bo albo przyjedzie lekarz z hospicjum albo powie telefonicznie co robić. Co do kolejek rzeczywiście w większości są długie i czas objęcia opieką wydłuża się a pomoc może Wam się przydać nie wiadomo kiedy. W tej chorobie dziś jest dobrze a jutro może być tragedia.

pozdrawiam
  Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
marzena66

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 13474

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-01, 19:42   Temat: Rak odbytnicy+meta w wątrobie
iwi83,

Nikt nie poda chemii jak wyniki są kiepskie, to mogłoby spowodować najgorsze.
iwi83 napisał/a:
tato jest totalnie w rozsypce, straszna ta niemoc...boję się

Nie wiem czy jest to chwilowy spadek, czy poszczególne organy zaczynają pomału odmawiać posłuszeństwa.

Czy załatwiliście hospicjum? Oni Wam na prawdę pomogą, tato będzie zaopiekowany medycznie i Ty mniej się będziesz bała bo będziesz wiedziała, że macie pomoc.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group