1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór u mego taty
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8419

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-29, 12:50   Temat: Nowotwór u mego taty
Magdo

Przyjmij najszersze wyrazy współczucia ::rose::
Madziu nie obwiniaj się za nic, to ani Twoja wina ani lekarzy, że nie udało się taty uratować, to wina tej wstrętnej choroby, że jest taka nieobliczalna, ciężka i śmiertelna.

Dużo sił Ci życzę :/pociesza:/
  Temat: Nowotwór u mego taty
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8419

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-06, 09:15   Temat: Nowotwór u mego taty
Magda8826,

U taty rzeczywiście choroba jest rozsiana, są przerzuty na wątrobie i nie wiemy jakie są obecnie wyniki wątrobowe jak kiepskie to chemii nikt nie poda. Pisałaś o nerkach, że słabo działają, tato jest wychudzony i osłabiony, to wszystko są czynniki, które dyskwalifikują do podania chemii, zamiast pomóc pierwszy wlew mógłby się skończyć tragicznie.

Możecie spróbować w innym ośrodku onkologicznym, może tacie dadzą chemię paliatywną ale ona nie wyleczy taty i może nie przedłużyć Jego życia, skutki uboczne wiadomo jakieś będą.

Trzeba rozważyć co dla taty lepsze, czy jeżdżenie, szukanie jakieś formy leczenia, które w taty stanie i tak niestety nie dadzą mu szans na długie życie, bardzo mi przykro za szczerość czy jednak wybrać jakość życia taty. Może warto zadbać żeby jak najmniej cierpiał i był w domu, z Wami, otoczony miłością, bliskimi, pomyśl o tym.

Oczywiście żeby zapewnić tacie" bezbólowy" stan, zadbać o jakość taty życia musicie skorzystać z pomocy Hospicjum Domowego, żeby tatę objęli opieką i razem z nimi troszczyć się o taty życie.

pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór u mego taty
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8419

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-02, 17:38   Temat: Nowotwór u mego taty
Magda8826 napisał/a:
Niestety nie mamy tzw. zielonej karty onkologicznej.


Teraz ta karta jest Wam nie potrzebna. Wystawia ją się po to, żeby była szybsza diagnostyka, Wy tą diagnostykę już macie za sobą, już wiadomo jaki rodzaj raka ma tato.
Magda8826 napisał/a:
Jak duża szansa jest na wyleczenie z przerzutami ?

Niestety rokowania są gorsze i raczej o wyleczeniu może nie być mowy. może tato dostać tylko chemię paliatywną. Przerzuty na wątrobie dają już gorsze rokowania, przykro mi.
Magda8826 napisał/a:
Czy w takiej sytuacji mogę podawać dla taty dodatkowe preparaty regenerujące wątrobę np. sylimarol, essentiale forte, bądź coś z ostropestem plamistym?

Możesz ale jeśli tato będzie dostawał chemię trzeba to ustalić z lekarzem. Te leki nie pomogą na przerzuty, mogą jedynie trochę podtrzymywać tą wątrobę ale na wiele nie licz.
Magda8826 napisał/a:
Co mogę mu podawać, aby wzmocnić go?

Jak tato słabo je, to nutridrinki wskazane, mogą zastępować posiłek bo mają dużo wartości odżywczych, są kaloryczne.
Magda8826 napisał/a:
Słyszałam o żywieniu pozajelitowym, w jaki sposób zakwalifikować tatę do tego typy żywienia?

tu informacje http://polspen.pl/dla-pac...ie-pozajelitowe ale mało prawdopodobne żeby u taty zastosowano ten sposób.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group