1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nie leczony rak żołądka - prośba o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-24, 16:21   Temat: Nie leczony rak żołądka - prośba o pomoc
igor89,
To jest forum onkologiczne dla osób, które mają już stwierdzoną chorobę nowotworową, dla Ich rodzin i dla osób, których wyniki mówią o prawdopodobieństwie raka.

W Waszym wypadku tylko gdybamy, co to może być. Napisałam Ci, że każdy guz jest czymś, może być nowotworem łagodnym może być rakiem, jest jeszcze cała masa nazewnictw guzów ale to wszystko są albo zmiany łagodne albo złośliwe, co ma mama nikt Ci z nas nie powie, bo nie jesteśmy czarodziejami. Nawet lekarz patrząc na guza nie jest w stanie powiedzieć co to jest, od tego są badania obrazowe bądź biopsja z guza, ogólnie pobranie materiału z chorego miejsca lub wycięcie jak jest możliwe i dopiero wiadomo co to jest.
Nie będziemy gdybać bez wyników, przykro mi.
igor89 napisał/a:
Podstępem mojej Mamie została pobrana krew i zrobiona morfologia,

Jak można podstępem pobrać krew, jak można zmusić do leczenia. Skoro piszesz, że mama jest związana ze służbą zdrowia to w ten podstęp jakoś nie wierzę, ale to już nie moja sprawa, mama jest osobą rozumną i dorosłą a Ty jako dziecko (dorosłe zapewne) powinieneś być świadomy co może być.
igor89 napisał/a:
stan zapalny osłabł, wyniki są zadowalające.

Jeżeli to mamę satysfakcjonuje to też Jej/Wasza sprawa, to żadna moja złośliwość, tylko zdziwienie Waszym podejściem do tematu.
Mama jako osoba związana z medycyną powinna wiedzieć, że wyniki z krwi nie zawsze dają obraz choroby.
igor89 napisał/a:
Próbki poszły na wyniki onkologiczne, któe będą jutro

Próbki czego?
igor89 napisał/a:
Sam nie wiem co o tej sytuacji myśleć.

Przykro mi ale nam tym bardziej.

pozdrawiam
  Temat: Nie leczony rak żołądka - prośba o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-23, 18:19   Temat: Nie leczony rak żołądka - prośba o pomoc
igor89,
Nic nie mogę stwierdzić ani nic podpowiedzieć, bo bez badań, przynajmniej obrazowych się nie da.
igor89 napisał/a:
Jedynym pewnikiem jest obecność guza

To wiemy i możemy gdybać, że jest to guz, który albo jest zmianą łagodną albo złośliwą i tyle. Objawy mamy, oraz wzrost guza na pewno budzą niepokój.
Wróżyć z fusów nie będziemy.

pozdrawiam
  Temat: Nie leczony rak żołądka - prośba o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4921

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-23, 17:31   Temat: Nie leczony rak żołądka - prośba o pomoc
igor89 napisał/a:
Z czym mam do czynienia. Ile mniej więcej mamy czasu...

Igor na podstawie tego co napisałeś to skąd możemy wiedzieć co mamie dolega, nie wstawiłeś żadnych wyników to po pierwsze a po drugie żeby poznać diagnozę trzeba zrobić badania histopatologiczne i wtedy wiadomo z czym macie do czynienia.
Mama pracując w służbie zdrowia chyba ma tego świadomość co powinna zrobić, jeśli Jej decyzją jest nie wiedzieć i nie leczyć się to trzeba to uszanować.
Mama chudnie, ma bóle, wyniki kiepskie jak piszesz, guz duży to można podejrzewać raka ale to tylko domysły, nic więcej. Może to być rak trzustki, może żołądka ale to wciąż "może".
Ile macie czasu?, jeśli rak, jeśli brak leczenia, nie wiemy czy ma gdzieś przerzuty a może to nie jest to długi czas.

Tak jak napisałam, to nie są konkrety bo Ty też nic konkretnego nie wstawiłeś tylko opis ogólny, więc tylko sobie pogdybaliśmy co może być/co jest, jaka jest prawda to albo mama wie i nie mówi Wam albo domyśla się ale woli nic nie robić, mamy decyzja jest dorosła.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group