1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-20, 17:31   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert napisał/a:
poniewaz moze to być odma opłucnej (po bronchoskopii) lub jakiś stan przedzawałowy.

Tak po bronchoskopii może przyplątać się odma ale czy jest u mamy to tak jak zalecił lekarz, bez zdjęcia trudno wyrokować. Ból u mamy zwiększa się, zmniejsza to nie wiem czy stawiałabym w takim wypadku na stan przedzawałowy ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Zapewne jesteście już po badaniach, napisz proszę co wyszło?
Ewelinaqwert napisał/a:
Tak rzadko tu zaglądam poniewaz boję się co przeczytam, prawda tak strasznie boli.

Ewelinko zaglądaj do nas kiedy chcesz, kiedy masz potrzebę, czy szukasz pomocy, to Twój wybór kiedy i ile. Oczywiście forum jest specyficzne i mało tu optymistycznych wpisów bo i choroba niestety wciąż budząca strach, trudna do leczenia i często kończąca się niestety źle. Rozumiem, że Ci ciężko, prawie każdy z nas przeżył tą chorobę sam albo osoby nam bliskie i rozumiemy doskonale Twój strach. Prawda boli, bo wiemy jak mało jest wygranych a tak dużo osób przegrywa ale my tutaj musimy pisać prawdę. Nikt z nas nie napisze Ci będzie dobrze, bo raz, że tego nie wiemy, dwa wiesz co to za choroba. Pisząc prawdę przygotowujemy jednocześnie do tego co może się wydarzyć, staramy się pokierować, podpowiedzieć, żeby tylko chory nie cierpiał.
Ewelinaqwert napisał/a:
Czy to wszystko moze byc powiązane z przerzutem na opłucną ?

U mamy jest choroba dość zaawansowana, płuca są dość mocno zajęte z naciekami, zajęte są węzły chłonne i przerzut w nadnerczach to wszystko nie brzmi niestety optymistycznie. Czy są dalsze przerzuty, nie wiem, na to pytanie może tylko odpowiedzieć badanie TK. Jak przerzuty są w węzłach to między innymi tą drogą rozsiewa się rak dalej.

Trzymaj się, musisz dla mamy, bo Ona potrzebuje teraz rodziny, pozdrawiam.
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-18, 15:10   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert napisał/a:
ze przyczyną bólu nie jest zapalenie czy gruźlica tylko raczej RAK.

A co mamę boli?
Ewelinaqwert napisał/a:
Dzisiaj rano mama miała wysokie cisnienie, czula sie bardzo pobudzona ,

A wcześniej mama nie miała kłopotów z nadciśnieniem.
Jakie było to ciśnienie?, trzeba sprawdzać ciśnienie codziennie, może trzeba będzie wdrożyć leki.
Ewelinaqwert napisał/a:
Mama dzisiaj powiedziała, ze czuje, że zostało jej niewiele czasu...

Mama zdaje sobie pewnie sprawę jaka choroba na Nią spadła i wie jak trudno z nią wygrać więc pewnie stąd takie myślenie.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-16, 17:52   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert napisał/a:
W rozmowie nie powiedział nam na 100 % , ze to rak

Przecież wynik potwierdza raka i nie ważne czy to śladowe ilości, odnaleziono w badaniu hist.pat gruczolakoraka, czyli rak.
Ewelinaqwert napisał/a:
diagnoza gruczolakorak płuca lewego.

Może dodatkowo jest gruźlica czy też zapalenie płuc bo TK pokazywał jakiś stan zapalny w płucach.
Ewelinaqwert napisał/a:
Mama jeszcze miesiac temu mogła góry przenosić a teraz widze jak z dnia na dzien słabnie, ma zadyszkę- czy jest to objaw postepu choroby lub przerzutów ?

Czy mama dostała jakieś leki? bo jeśli to zapalenie płuc to trzeba by było wdrożyć antybiotyk, czy lekarze czekają na wynik z plwociny? Może mama od tego czuć duszność, być słaba a co do przerzutów to wszystko wskazuje na to, że w nadnerczu już jest. Jeśli zmiany nowotworowe są w węzłach to można się liczyć z tym, że sieją dalej chorobę.
'
Ewelinaqwert napisał/a:
Moje zycie nie ma juz sensu , nie radze sobie :


To normalne, że życie Ci się załamało, straciło sens, ale musisz się dźwignąć dla mamy, Ona teraz Cię potrzebuje i przy leczeniu i psychicznie. Nie zmienisz już nic i trzeba to zaakceptować bo nie da się tego wykreślić/wymazać to już jest i trzeba stawić temu czoła. Trzeba zapewnić mamie bezpieczeństwo, leczenie, opiekę, to Ona Cię teraz bardzo potrzebuje i mimo, że nie radzisz sobie musisz się spiąć i zapewnić mamie godne i szczęśliwe życie bo nie wiadomo ile go zostało. Smutno to brzmi i boli ale takie jest życie i trzeba to przeżyć bo innej drogi nie ma.
Jeśli nie radzisz sobie ze stresem, pomóż sobie lekami na uspokojenie/antydepresantami, powinnaś byś silna dla mamy.

pozdrawiam
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-12, 21:42   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert,

Wklejasz te wyniki wyrywkowo, piszesz trochę chaotycznie i trudno później zebrać wszystko w całość, spokojnie bo to utrudnia nam ocenę.
W pierwszym badaniu TK płuc jest mowa o przerzucie w nadnerczu, powiększonych węzłach chłonnych w śródpiersiu, nacieki w płucach.

W badaniach następnych, które wstawiłaś, w TK jamy brzusznej jest mowa o nadnerczu, nadnercza pogrubiałe więc już jest powód do niepokoju. Znajduje się w nadnerczu guzek, który wzmacnia się po podaniu kontrastu, to również może budzić podejrzenie zmian rakowych
Ewelinaqwert napisał/a:
Po tym badaniu bylo robione usg nadnerczy oraz tk jamy brzusznej, ktore nie potwierdzily poerwszego wyniku

Czyli tak jak napisałam wyżej w obu przypadkach nadnercze jest podejrzane i nie wiem dlaczego lekarz stwierdził, że nic w nadnerczu nie ma skoro jest w obu badaniach.
USG nie mówi nic o nadnerczach więc nie ma się czego czepiać.

Węzły chłonne są powiększone w śródpiersiu jak i z badaniu usg węzłów chłonnych też widać, że są powiększone. Nie są powiększone tylko w jamie brzusznej.

Na to wygląda, że w nadnerczu jest niestety przerzut.

pozdrawiam
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-12, 17:22   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert napisał/a:
Tylko jakim cudem na Tk klatki piersiowej opisano zmiany na nadnerczu jako przerzuty a w srugim tk jamy brzusznej jest juz mowa o guzku nie majacym cech gruczolaka ( sprawa nieistotna wg lekarza )


Wstawiłaś jedno TK więc trudno nam to wyjaśnić, poprzednie wyniki nieczytelne.
W nadnerczu, w wyniku który wstawiłaś jest wyraźna mowa o przerzucie - meta.
W płucach wygląda wszystko bardzo niepokojąco. To co pisałaś w poście pierwszym to niewiele napisałaś a właściwie nic i o węzłach pisałaś, że są w porządku.
Obraz TK mówi o mocno powiększonych węzłach chłonnych i to już jest przesłaniem, że jednak to nie są stany zapalne/pozapalne a jednak coś bardziej poważnego, może to być niestety rak.
Mowa jest również o naciekach a to również może świadczyć o chorobie nowotworowej.
Ewelinaqwert napisał/a:
O co w tym wszystkim chodzi

O to chodzi, że pobierając materiał do badań (bronchoskopia) lekarz mógł nie trafić w miejsce chorobowo zmienione i dlatego badanie nic nie pokazało jak również inny materiał, który został pobrany do badań mógł nie zawierać materiału chorego. To się niestety zdarza i to wcale nie rzadko. Trzeba jeszcze raz pobrać materiał do badań.

Raczej obraz TK przemawia za czymś poważniejszym czyli może to być rak ale trzeba to do końca sprawdzić/wyjaśnić.

pozdrawiam
  Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
marzena66

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 7237

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-11, 15:36   Temat: Czy mogę prosić o interpretację wyników???
Ewelinaqwert,
Prosimy o komplet badań, które mama robiła i pełen opis badania TK, wszystko jest w takim wyniku istotne.

Ewelinaqwert napisał/a:
a mama juz jest w strasznym dołku,

Na razie nic jednoznacznie nie można powiedzieć, tak jak napisały koleżanki powyżej, trzeba czekać na wynik bronchoskopii.
Niech mama poprosi lekarza o jakiś lek uspokajający, nawet Hydroxyzinum żeby trochę się wyciszyć i w miarę spokojnie doczekać wyniku bo taki stan roztrzęsienia jeszcze gorzej na mamę wpływa.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group