1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki?/Zmiany meta na watrobie
marzena66

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3427

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-26, 20:14   Temat: Rak trzustki?/Zmiany meta na watrobie
Kamonu napisał/a:
Czy jest możliwe, że dzięki temu zabiegowi drogi zółciowe odbarczą się na tyle żeby podać chemię?

To tak trochę "na dwoje babka wróżyła", nie ma jednoznacznej odpowiedzi, może się żółtaczka po protezowaniu wycofać, może niestety pozostać, wszystko zależy jak choroba będzie postępowała, jak wątroba jest uszkodzona, jak pracuje, jak drogi żółciowe. Wyniki wątrobowe z krwi straszne (GGTP, ALT, AST). Nie wiem czy wątroba jeszcze się "dźwignie". Oczywiście, jeśli poprawią się wyniki wątrobowe, spadnie żółtaczka a tato będzie na tyle silny, że da radę przejść chemioterapię paliatywną to mogą chemię podać. Przyznam jednak szczerze, że nie jestem pewna czy po tym protezowaniu wyniki aż tak się poprawią, żeby chemia była możliwa, obym nie miała racji.
Kamonu napisał/a:
Jakie są szanse, że obraz na rezonansie został źle zinterpretowany? Pytam, bo przy próbie biopsji cienkoigłowej USG nie pokazało zmian

Usg jest mało dokładnym badaniem i wielu osobom w tym badaniu nic nie wychodzi a jak zrobią TK czy MR wychodzi tragedia.
Kamonu napisał/a:
Uogulnione znaczne poszerzenie dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych, pżw poszerzony w obrębie wnęki wątriby, śr. Do 15mm, zwęża się gwałtownie do 6-7mm w odcinku wewnątrztrzustkowym, w obrębie którego jego światło wypełnione jest wznawiającą się strukturą- podejrzenie procesu rozrostowego.
Kamonu napisał/a:
Wątroba nieznacznie powiększona, z licznymi, stosunkowo późno wzmacniającymi się litymi ogniskami śr. Do 19mm- obraz sugeruje zmiany metastatyczne.

Pogrubienie, poszerzenie, pochłanianie kontrastu niestety wskazuje na to, że są to zmiany złośliwe.

pozdrawiam
  Temat: Rak trzustki?/Zmiany meta na watrobie
marzena66

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3427

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-26, 12:34   Temat: Rak trzustki?/Zmiany meta na watrobie
Kamonu,
Witaj na forum.

Z wyników które nam przedstawiłeś nie wygląda to niestety dobrze, przykro mi.
Jest choroba nowotworowa, mocno rozsiana, może to być rak przewodów żółciowych, może trzustki, ogona, trudno to jednoznacznie powiedzieć i niestety są już przerzuty do wątroby.

Żółtaczka świadczy o tym, że wątroba, drogi żółciowe albo są blokowane albo nie dają już rady i stąd taki objaw jak wysoka bilirubina.
Kamonu napisał/a:
W międzyczasie tato został zapisany na operację paliatywną zespalającą w innym szpitalu, która ma się odbyć na w drugim tygodniu listopada.

Wiesz o tym, że to tylko operacja po to, żeby złagodzić dolegliwości choroby, nie wyleczy ta operacja taty.

Ważne by było, żeby został ustalony jaki to rak bo byłaby nadzieja na chemię paliatywną (może) ale przy takiej żółtaczce nikt nie podda taty leczeniu nawet paliatywnemu bo po prostu wątroba sobie nie da rady z toksycznością chemii, nawet tej paliatywnej.

Nie będę ukrywać, że stan taty jest poważny. Skoro do nas napisałeś to chcesz znać prawdę. Bez względu na to czy macie do czynienia z rakiem trzustki czy rakiem dróg żółciowych rokowania są bardzo niepomyślne, przepraszam za szczerość ale trzeba ten wspólny czas wykorzystywać maksymalnie bo może jest to już niewiele.

Tato co by nie było, czy dostanie chemię jak wyniki się poprawią czy też nie będzie leczony tylko paliatywnie więc warto jak najszybciej załatwić opiekę Hospicjum domowego, bez ich pomocy będzie Wam trudno ogarnąć tą chorobę a najważniejsze żeby zrobić wszystko aby tato tylko nie cierpiał.

Przykro mi, że nie napisałam nic pozytywnego i nie dałam żadnej nadziei ale taka jest ta choroba. Jeszcze jest małe światełko w tunelu, że po operacji taty stan się polepszy, bilirubina opadnie i będzie może możliwość przeleczyć tatę chemią paliatywną ale to tylko może.

pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group